Категорија: Олимписки приказни

1 4 5 655 / 55 НАПИСИ
ФЕДЕРЕР ЌЕ СЕ ПЕНЗИОНИРА БЕЗ ОЛИМПИСКО ЗЛАТО ВО СИНГЛ

ФЕДЕРЕР ЌЕ СЕ ПЕНЗИОНИРА БЕЗ ОЛИМПИСКО ЗЛАТО ВО СИНГЛ

Роже Федерер стигна до полуфиналето на Вимблдон каде изгуби од Милош Раониќ, но 17-кратниот освојувач на гренд слем титули правеше операција на колено ...
АКО НЕКОЈ ЗАБОРАВИЛ СРЕДСТВО ПРОТИВ КОМАРЦИ, НЕКА ДОЈДЕ КАЈ МЕНЕ, ХОУП СОЛО НОСИ ВО РИО ЦЕЛ АРСЕНАЛ ПРОТИВ ЗИКА

АКО НЕКОЈ ЗАБОРАВИЛ СРЕДСТВО ПРОТИВ КОМАРЦИ, НЕКА ДОЈДЕ КАЈ МЕНЕ, ХОУП СОЛО НОСИ ВО РИО ЦЕЛ АРСЕНАЛ ПРОТИВ ЗИКА

Хоуп Соло сака да се обезбеди против вирусот Зика на Олимпијада во Рио, носејќи со себе огромно количество средства против комарци и заштитна маска. ...
БЕЛГИСКИОТ ОЛИМПИЕЦ ЛАКРАУИ ЌЕ ЛЕТА ЗА РИО ОД АЕРОДРОМОТ НА КОЈ СЕ РАЗНЕСЕ НЕГОВИОТ БРАТ ЏИХАДИСТ

БЕЛГИСКИОТ ОЛИМПИЕЦ ЛАКРАУИ ЌЕ ЛЕТА ЗА РИО ОД АЕРОДРОМОТ НА КОЈ СЕ РАЗНЕСЕ НЕГОВИОТ БРАТ ЏИХАДИСТ

Мурад Лакрауи, братот на еден од џихадистите кои се разнесоа во самоубиствен бомбашки напад на аеродромот во Брисел, се подготвува за настап на Олимпи ...
ПОЛОВИНА ОД БРАЗИЛЦИТЕ СЕ ПРОТИВ ОЛИМПИЈАДАТА

ПОЛОВИНА ОД БРАЗИЛЦИТЕ СЕ ПРОТИВ ОЛИМПИЈАДАТА

Околу 50% од Бразилците се против Олимписките игри во Рио де Жанеиро, покажа најновото истражување на бразилската агенција за испитување на јавното ми ...
НЕ ВРЕДИ ЗА ЕДНА НЕДЕЛА ВО РИО ДА РИЗИКУВАШ ДА ЗАЖАЛИШ ЗА ЦЕЛ ЖИВОТ, ЗАГРИЖЕН Е БЕРДИХ

НЕ ВРЕДИ ЗА ЕДНА НЕДЕЛА ВО РИО ДА РИЗИКУВАШ ДА ЗАЖАЛИШ ЗА ЦЕЛ ЖИВОТ, ЗАГРИЖЕН Е БЕРДИХ

Томаш Бердих попрвин би ја пропуштил Олимпијадата во Рио отколку да преземе и најмал ризик да се зарази со вирусот Зика и потенцијално да пренесе врод ...
1 4 5 655 / 55 НАПИСИ