Категорија: Олимписки приказни

1 2 3 4 5 6 30 / 55 НАПИСИ
ДИСТРИЈА КРАСНИЌИ МУ ГО ДОНЕСЕ НА КОСОВО ВТОРОТО ОЛИМПИСКО ЗЛАТО ВО ЏУДО

ДИСТРИЈА КРАСНИЌИ МУ ГО ДОНЕСЕ НА КОСОВО ВТОРОТО ОЛИМПИСКО ЗЛАТО ВО ЏУДО

Втора олимпијада по ред, Косово има олимписка шампионка во џудо. Дистрија Красниќи освои златен медал во категоријата до 48 килограми на Олимписките и ...
БОРЕТЕ СЕ ЗА СВОИТЕ СНИШТА, ВЕЛИ 12-ГОДИШНАТА СИРИЈКА ХЕНД ЗАЗА КОЈА Е НАЈМЛАДА НА ОЛИМПИЈАДАТА

БОРЕТЕ СЕ ЗА СВОИТЕ СНИШТА, ВЕЛИ 12-ГОДИШНАТА СИРИЈКА ХЕНД ЗАЗА КОЈА Е НАЈМЛАДА НА ОЛИМПИЈАДАТА

Најмладата олимпијка во Токио, Хенд Заза, се надева дека ќе инспирира други деца да се борат за своите сништа, и покрај поразот во првото коло на пинг ...
ВАКЦИНИРАНИОТ ГЕРМАНСКИ ВЕЛОСИПЕДИСТ ГЕШКЕ ПОЗИТИВЕН НА КОРОНАВИРУС ВО ТОКИО

ВАКЦИНИРАНИОТ ГЕРМАНСКИ ВЕЛОСИПЕДИСТ ГЕШКЕ ПОЗИТИВЕН НА КОРОНАВИРУС ВО ТОКИО

Германскиот велосипедист Симон Гешке имаше позитивен тест за коронавирус на Олимписките игри во Токио и изјави дека тоа е голем шок за него бидејќи се ...
БОРЈАН БРАНКОВСКИ НА 21. МЕСТО ВО ПУКАЊЕ СО ВОЗДУШЕН ПИШТОЛ ВО ТОКИО, ГО ПОБЕДИ ОЛИМПИСКИОТ ПРВАК ОД РИО

БОРЈАН БРАНКОВСКИ НА 21. МЕСТО ВО ПУКАЊЕ СО ВОЗДУШЕН ПИШТОЛ ВО ТОКИО, ГО ПОБЕДИ ОЛИМПИСКИОТ ПРВАК ОД РИО

Стрелачот Борјан Бранковски го освои 21. место во дисциплината воздушен пиштол 10 метри на своето олимписко деби. Тој е првиот македонски спортист кој ...
ОЛИМПИСКИТЕ ИГРИ ОТВОРЕНИ СО СПЕКТАКЛ СО ОГНОМЕТИ И ДРОНОВИ НА ПРАЗНИОТ СТАДИОН ВО ТОКИО

ОЛИМПИСКИТЕ ИГРИ ОТВОРЕНИ СО СПЕКТАКЛ СО ОГНОМЕТИ И ДРОНОВИ НА ПРАЗНИОТ СТАДИОН ВО ТОКИО

Со задоцнување од 364 дена и во услови на сè уште присутната пандемија, Олимписките игри во Токио се отворија денеска со раскошни огномети, спектакл с ...
„БИЛД“ ЈА ИЗБРИША РУСИЈА ОД ТАБЕЛАТА СО МЕДАЛИ ВО РИО, РУСКИОТ ВИЦЕПРЕМИЕР ОБВИНИ ЗА СУЕВЕРИЕ

„БИЛД“ ЈА ИЗБРИША РУСИЈА ОД ТАБЕЛАТА СО МЕДАЛИ ВО РИО, РУСКИОТ ВИЦЕПРЕМИЕР ОБВИНИ ЗА СУЕВЕРИЕ

Рускиот вицепремиер Дмитри Рогозин смета дека германскиот весник „Билд“ покажал исклучително суеверие, кога ја објавил конечната листа на освојувачи н ...
РИО ГО ПРЕДАДЕ ОЛИМПИСКОТО ЗНАМЕ НА ТОКИО НА КАРНЕВАЛСКА ЦЕРЕМОНИЈА НА ЗАТВОРАЊЕ НА ИГРИТЕ

РИО ГО ПРЕДАДЕ ОЛИМПИСКОТО ЗНАМЕ НА ТОКИО НА КАРНЕВАЛСКА ЦЕРЕМОНИЈА НА ЗАТВОРАЊЕ НА ИГРИТЕ

Летните олимписки игри во Рио официјално завршија ноќеска и олимпиското знаме беше предадено на Токио, кој ќе биде домаќин на следното издание на Игри ...
БЕЛГРАД СЕ ПОДГОТВУВА ЗА ДОЧЕК НА ОЛИМПИЈЦИТЕ КОИ ОСВОИЈА ОСУМ МЕДАЛИ ВО РИО

БЕЛГРАД СЕ ПОДГОТВУВА ЗА ДОЧЕК НА ОЛИМПИЈЦИТЕ КОИ ОСВОИЈА ОСУМ МЕДАЛИ ВО РИО

Српските ватерполисти го освоија златниот медал на Игрите во Рио, комплетирајќи ја колекцијата со трофеи, бидејќи по европските и светските титули им ...
ЛОКТИ ПРИЗНА ДЕКА ЛАЖЕЛ И СЕ ИЗВИНИ ЗА ИЗМИСЛЕНИОТ ГРАБЕЖ ВО РИО

ЛОКТИ ПРИЗНА ДЕКА ЛАЖЕЛ И СЕ ИЗВИНИ ЗА ИЗМИСЛЕНИОТ ГРАБЕЖ ВО РИО

Рајан Локти, 12-кратниот освојувач на олимписки медали, кој тврдеше дека бил ограбен од лица преправени во полицајци во Рио минатиот викенд, денеска с ...
ФЕЛПС ГО ПОМИНА ПРВИОТ ДЕН ВО ПЕНЗИЈА ВО БАЗЕН, НО ОВОЈПАТ СО СИН МУ БУМЕР

ФЕЛПС ГО ПОМИНА ПРВИОТ ДЕН ВО ПЕНЗИЈА ВО БАЗЕН, НО ОВОЈПАТ СО СИН МУ БУМЕР

Мајкл Фелпс рече дека засекогаш раскрстил со базенот, но се чини дека пливањето е навика од која тешко ќе се оттараси. Олимписката легенда вчера се в ...
1 2 3 4 5 6 30 / 55 НАПИСИ