ИСТРАГА ЗА СПАЛУВАЊЕТО ОПАСЕН ОТПАД ОД УВОЗ И НЕИНВЕСТИРАЊЕТО ВО ДРИСЛА ПРИОРИТЕТ ЗА НОВАТА ВЛАДА

    ИСТРАГА ЗА СПАЛУВАЊЕТО ОПАСЕН ОТПАД ОД УВОЗ И НЕИНВЕСТИРАЊЕТО ВО ДРИСЛА ПРИОРИТЕТ ЗА НОВАТА ВЛАДАИнформацијата што беше на разгледување во Советот на Скопје укажува на тоа што се треба да се изгради на депонијата, информира дека се работи на нови постројки, фабрики и технологии за преработка на отпадот, но дека ниту една од најавените работи не е комплетирана.-Депонијата “Дрисла“(Фото:СДК.МК)

    Симнете ја мобилната апликација

    ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира