Таг: отпад

1 2 3 12 10 / 119 НАПИСИ
НИЕ ГО ЧИСТИМЕ СКОПЈЕ, АМА ГРАЃАНИТЕ ПРАВАТ ДЕПОНИИ ПОКРАЈ КОНТЕЈНЕРИТЕ, ВЕЛАТ ОД „КОМУНАЛНА ХИГИЕНА“

НИЕ ГО ЧИСТИМЕ СКОПЈЕ, АМА ГРАЃАНИТЕ ПРАВАТ ДЕПОНИИ ПОКРАЈ КОНТЕЈНЕРИТЕ, ВЕЛАТ ОД „КОМУНАЛНА ХИГИЕНА“

Секој ден се соочуваме со масовно фрлање ѓубре на јавни површини низ Скопје, велат од ЈП „Комунална хигиена“. Од претпријатието велат дека тие редовно ...
ДИВИТЕ ДЕПОНИИ СЕ ГОЛЕМ ПРОБЛЕМ ЗА НАЦИОНАЛНИОТ ПАРК ШАР ПЛАНИНА, ОПШТИНИТЕ ВООПШТО НЕ ГО СОБИРААТ СМЕТОТ ОД НЕКОИ СЕЛА

ДИВИТЕ ДЕПОНИИ СЕ ГОЛЕМ ПРОБЛЕМ ЗА НАЦИОНАЛНИОТ ПАРК ШАР ПЛАНИНА, ОПШТИНИТЕ ВООПШТО НЕ ГО СОБИРААТ СМЕТОТ ОД НЕКОИ СЕЛА

На повеќе места на Шар Планина, најчесто во близина на селата, постојат диви депонии со смет. Од Националниот парк Шар Планина велат дека проблемот ле ...
ОЏАЦИТЕ НА КУЌИТЕ ЧАДАТ И ТРУЈАТ, НО ЗА КАЗНА ТРЕБА СУДСКИ НАЛОГ

ОЏАЦИТЕ НА КУЌИТЕ ЧАДАТ И ТРУЈАТ, НО ЗА КАЗНА ТРЕБА СУДСКИ НАЛОГ

„Оџаците чадат, смрди, не се дише, соседот кој знае што гори“. Ова се дел од поплаќите што можат да се чујат меѓу битолчани за врема на грејната сезон ...
ЈУЖЕН БУЛЕВАР ВО СКОПЈЕ ЗАТРУПАН СО ЃУБРЕ И ПРАШИНА, НИКОЈ НЕ ГО ИСЧИСТИЛ СО ГОДИНИ – ФОТОГАЛЕРИЈА

ЈУЖЕН БУЛЕВАР ВО СКОПЈЕ ЗАТРУПАН СО ЃУБРЕ И ПРАШИНА, НИКОЈ НЕ ГО ИСЧИСТИЛ СО ГОДИНИ – ФОТОГАЛЕРИЈА

Она што остана од Јужен булевар во Скопје повеќе личи на депонија отколку на улица во центарот на градот. Целосно се запуштени улицата, тротоарите и п ...
КАСАМИ ГИ РЕНОВИРА УЛИЦИТЕ, А СТАРИОТ АСФАЛТ СЕ ФРЛА НА ШАПКА, РЕАГИРААТ ОД НАЦИОНАЛНИОТ ПАРК ШАР ПЛАНИНА

КАСАМИ ГИ РЕНОВИРА УЛИЦИТЕ, А СТАРИОТ АСФАЛТ СЕ ФРЛА НА ШАПКА, РЕАГИРААТ ОД НАЦИОНАЛНИОТ ПАРК ШАР ПЛАНИНА

Минатата недела, градоначалникот на Тетово, Билал Касами, се пофали дека по многу години е започната реконструкција на патната мрежа во викенд населба ...
ДИЗАЈНЕРКИ ОД ШУТО ОРИЗАРИ ЌЕ ГИ ПРОДАВААТ КРЕАЦИИТЕ И ОНЛАЈН СО ПОМОШ НА ШВЕДСКА ПРОГРАМА

ДИЗАЈНЕРКИ ОД ШУТО ОРИЗАРИ ЌЕ ГИ ПРОДАВААТ КРЕАЦИИТЕ И ОНЛАЈН СО ПОМОШ НА ШВЕДСКА ПРОГРАМА

Креаторки од скопската Општина Шуто Оризари, како и жителите кои препродаваат облека, наскоро ќе може онлајн да ги поставуваат нивните производи, и со ...
ТРЕТ ДЕН ГОРИ ДЕПОНИЈАТА ВО БЛИЗИНА НА СЕЛО ВОЛКОВИЈА, НЕ СЕ ЗНАЕ КАКОВ ОТПАД СЕ НОСЕЛО

ТРЕТ ДЕН ГОРИ ДЕПОНИЈАТА ВО БЛИЗИНА НА СЕЛО ВОЛКОВИЈА, НЕ СЕ ЗНАЕ КАКОВ ОТПАД СЕ НОСЕЛО

Трет ден како гори запалениот смет на депонијата кај тетовското село Волковија. Непријатната миризба и задушливиот чад се чувствуваше ноќеска и денес ...
ПОСТАВЕНИ ПРЕПРЕКИ НА РЕКИТЕ САТЕСКА И ДАЉАН ВО ОХРИД ШТО ЌЕ ГО СОПИРААТ ПЛОВНИОТ И ОТПАД ОД ПАКУВАЊА, ПРОЕКТ НА „СКОПСКО“

ПОСТАВЕНИ ПРЕПРЕКИ НА РЕКИТЕ САТЕСКА И ДАЉАН ВО ОХРИД ШТО ЌЕ ГО СОПИРААТ ПЛОВНИОТ И ОТПАД ОД ПАКУВАЊА, ПРОЕКТ НА „СКОПСКО“

Пловни препреки се поставени на реките Сатеска и Даљан во Охрид, кои ќе функционираат како физичка бариера која го сопира пловниот и пакувачки отпад з ...
„ОХРИДСКИ КОМУНАЛЕЦ“ СОБИРА И 80 ТОНИ ОТПАД НА ДЕН, БАРА ЖИТЕЛИТЕ И ТУРИСТИТЕ ДА НЕ ФРЛААТ ЃУБРЕ НАСЕКАДЕ

„ОХРИДСКИ КОМУНАЛЕЦ“ СОБИРА И 80 ТОНИ ОТПАД НА ДЕН, БАРА ЖИТЕЛИТЕ И ТУРИСТИТЕ ДА НЕ ФРЛААТ ЃУБРЕ НАСЕКАДЕ

Охрид деновиве е преполн со гости, но и со ѓубре. Огромни количини лименки, хартија и пластични шишиња се расфрлани по улиците и тревните површини. ...
ЖЕНЕВА ПОСТАВУВА ФРИЖИДЕРИ ЗА БЕСПЛАТНИ ПРОДУКТИ КОИ БРЗО СЕ РАСИПУВААТ, СО ЦЕЛ ДА СЕ НАМАЛИ ОТПАДОТ НА ХРАНА

ЖЕНЕВА ПОСТАВУВА ФРИЖИДЕРИ ЗА БЕСПЛАТНИ ПРОДУКТИ КОИ БРЗО СЕ РАСИПУВААТ, СО ЦЕЛ ДА СЕ НАМАЛИ ОТПАДОТ НА ХРАНА

Непрофитна организација од Женева поставува јавни фрижидери со слободен пристап, кои може да ги користат рестораните и домаќинките, каде се остава хра ...
1 2 3 12 10 / 119 НАПИСИ