Таг: отпад

1 2 3 4 5 20 / 48 НАПИСИ
ОПШТИНА ВЕЛЕС БЕСПЛАТНО ПОДЕЛИ 1.380 КАНТИ ЗА ОТПАД, АКЦИЈАТА ЌЕ ТРАЕ ДОДЕКА ДОБИЕ СЕКОЕ СЕМЕЈСТВО

ОПШТИНА ВЕЛЕС БЕСПЛАТНО ПОДЕЛИ 1.380 КАНТИ ЗА ОТПАД, АКЦИЈАТА ЌЕ ТРАЕ ДОДЕКА ДОБИЕ СЕКОЕ СЕМЕЈСТВО

Годинешнава бесплатна распределба на корпите за отпад во Велес заврши со поделени 1.380 парчиња, за кои локалната власт обезбеди пари од општинскиот б ...
ПОСТАВЕНИ СЕНЗОРИ НА КОНТЕЈНЕРИТЕ НИЗ СКОПЈЕ ДА ПОКАЖУВААТ КОГА СЕ ПОЛНИ

ПОСТАВЕНИ СЕНЗОРИ НА КОНТЕЈНЕРИТЕ НИЗ СКОПЈЕ ДА ПОКАЖУВААТ КОГА СЕ ПОЛНИ

ЈП „Комунална хигиена“ постави сензори на контејнери низ Скопје да покажуваат кога се полни. Уредите сега за сега се поставени само на подземните конт ...
ПОСТАВИВМЕ КЕСИ ЗА ОТПАД НИЗ БИТОЛА ОТИ ГРАЃАНИТЕ СЕ ПОЖАЛИЈА ДЕКА НЕМА ДОВОЛНО КОРПИ, ВЕЛАТ ОД ГРАЃАНСКАТА ИНИЦИЈАТИВА „ПОИНАКУ“

ПОСТАВИВМЕ КЕСИ ЗА ОТПАД НИЗ БИТОЛА ОТИ ГРАЃАНИТЕ СЕ ПОЖАЛИЈА ДЕКА НЕМА ДОВОЛНО КОРПИ, ВЕЛАТ ОД ГРАЃАНСКАТА ИНИЦИЈАТИВА „ПОИНАКУ“

На битолските улици, покрај корпите за отпад, има и кеси кои ги поставува граѓанската иницијатива „Поинаку“. Тие пред еден месец, како што објавија на ...
ДЕСЕТМИНА СО ВЕЛОСИПЕДИ СО ПРИКОЛКИ ЌЕ ГО СОБИРААТ ЕЛЕКТРОНСКИОТ И ЕЛЕКТРИЧНИОТ ОТПАД ОД ТЕТОВО

ДЕСЕТМИНА СО ВЕЛОСИПЕДИ СО ПРИКОЛКИ ЌЕ ГО СОБИРААТ ЕЛЕКТРОНСКИОТ И ЕЛЕКТРИЧНИОТ ОТПАД ОД ТЕТОВО

Еколошкото друштво „Еко екшн“ за прв пат во Полошкиот Регион започнува со собирање електричен и електронски отпад. Денес во Тетово на десет мобилни со ...
ОХРИДСКИТЕ КОМУНАЛЦИ ЌЕ СОБИРААТ ОТПАД СО ЕЛЕКТРИЧНО ВОЗИЛО

ОХРИДСКИТЕ КОМУНАЛЦИ ЌЕ СОБИРААТ ОТПАД СО ЕЛЕКТРИЧНО ВОЗИЛО

Јавното претпријатие „Охридски комуналец“ прво во Охрид донесе електрично возило, кое ќе собира отпад од места непристапни за големите камиони. За ком ...
ВО ВЕЛИГДЕНСКАТА АКЦИЈА ЗА ЧИСТЕЊЕ ВО ВЕЛЕС СОБРАН ГАБАРИТЕН ОТПАД ЗА ДА СЕ ОПРЕМАТ ДЕСЕТИНА СТАНА

ВО ВЕЛИГДЕНСКАТА АКЦИЈА ЗА ЧИСТЕЊЕ ВО ВЕЛЕС СОБРАН ГАБАРИТЕН ОТПАД ЗА ДА СЕ ОПРЕМАТ ДЕСЕТИНА СТАНА

Во големата Велигденска акција на чистење на велешките домови од габаритен отпад, собрани се 170 м3, што е двојно повеќе отколку минатата година. Орга ...
ФРЛААТ ЃУБРЕ И ВО ИЗВОРИТЕ ВО СВЕТИ НАУМ, ВЕЛИ ОХРИДСКИОТ НУРКАЧ ПАСКАЛИ

ФРЛААТ ЃУБРЕ И ВО ИЗВОРИТЕ ВО СВЕТИ НАУМ, ВЕЛИ ОХРИДСКИОТ НУРКАЧ ПАСКАЛИ

И во изворите на реката Црн Дрим кај Свети Наум посетители фрлаат ѓубре, вели охридскиот нуркач Никола Паскали. Тој, заедно со други нуркачи од Центар ...
СЕДУМНАЕСЕТ ТРАКТОРИ ЃУБРЕ СОБРАНИ ЗА ТРИ ДЕНА ЧИСТЕЊЕ ПО ПРВОМАЈСКИОТ ИЗЛЕТ ОКОЛУ ВЕЛЕС

СЕДУМНАЕСЕТ ТРАКТОРИ ЃУБРЕ СОБРАНИ ЗА ТРИ ДЕНА ЧИСТЕЊЕ ПО ПРВОМАЈСКИОТ ИЗЛЕТ ОКОЛУ ВЕЛЕС

Три дена комуналците од велешкото Јавно комунално претпријатие „Дервен“ го чистеа сметот што посетителите го оставија по првомајскиот празник на излет ...
СРЕДНОШКОЛЦИ ГО СОБИРАА ЃУБРЕТО ФРЛЕНО ОД РЕКРЕАТИВЦИ НА ПАТОТ КОН ЦАРЕВИ КУЛИ ВО СТРУМИЦА

СРЕДНОШКОЛЦИ ГО СОБИРАА ЃУБРЕТО ФРЛЕНО ОД РЕКРЕАТИВЦИ НА ПАТОТ КОН ЦАРЕВИ КУЛИ ВО СТРУМИЦА

Триесетина средношколци од Јане Сандански од Струмица го чистеа патот кон Цареви кули од ѓубре фрлен од несовесни граѓани и рекреативци кои пешачеле. ...
СОБРАНИ 60 ВРЕЌИ ОТПАД ШТО ГО ФРЛААТ ВОЗАЧИТЕ НА ПАТОТ ОХРИД-СТРУГА

СОБРАНИ 60 ВРЕЌИ ОТПАД ШТО ГО ФРЛААТ ВОЗАЧИТЕ НА ПАТОТ ОХРИД-СТРУГА

Охридските комуналци викендов собраа околу 60 вреќи отпад што го фрлаат возачите од автомобилите на патот од Охрид кон Струга. „Акцијата започна ра ...
1 2 3 4 5 20 / 48 НАПИСИ