НАЈМАЛКУ 35 ЗАГИНАТИ ВО НАПАД НА НОЌЕН КЛУБ ВО ИСТАНБУЛ

a:1:{s:9:"td_source";s:43:"Истанбул,(разниизвори)

  НАЈМАЛКУ 35 ЗАГИНАТИ ВО НАПАД НА НОЌЕН КЛУБ ВО ИСТАНБУЛ

  Најмалку 35 луѓе се мртви и 40 се повредени во ноќен клуб во Истанбул откако напаѓач облечен како Дедо Мраз влегол и пукал во гостите, јавуваат турските телевизии, повикувајќи се на изјава на истанбулскиот градоначалник.

  Нападот се случил неколку минути по полноќ во познатиот ноќен клуб Реина во областа Бешикташ во европскиот дел на Истанбул на брегот на Босфор. Во клубот имало новогодишна забава.

   

  Симнете ја мобилната апликација

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира