Таг: напад

1 2 3 16 10 / 158 НАПИСИ
ДВАЈЦА ВЛЕГЛЕ ВО ПОЛИЦИСКАТА СТАНИЦА ВО СТРУГА, ПРСКАЛЕ СО СОЛЗАВЕЦ ВО СВЕДОК И ГИ ТЕПАЛЕ ПОЛИЦАЈЦИТЕ

ДВАЈЦА ВЛЕГЛЕ ВО ПОЛИЦИСКАТА СТАНИЦА ВО СТРУГА, ПРСКАЛЕ СО СОЛЗАВЕЦ ВО СВЕДОК И ГИ ТЕПАЛЕ ПОЛИЦАЈЦИТЕ

Двајца стружани среде полициска станица почнале да прскаат со солзавец, нападнале полицајци и се обиделе да им го земат оружјето. Како што велат од Об ...
ТРОЈЦА ЗАГИНАТИ ВО НАПАД СО ДРОН ВО БЕЛГОРОД, ОШТЕТЕНА И ЗГРАДА ВО МОСКВА

ТРОЈЦА ЗАГИНАТИ ВО НАПАД СО ДРОН ВО БЕЛГОРОД, ОШТЕТЕНА И ЗГРАДА ВО МОСКВА

Гувернерот на рускиот регион Белгород кажа дека тројца цивили се загинати во напад со дрон во село близу границата со Украина. „Украинската војска ...
ТЕКСАШАНКА НАПАДНАТА ИСТОВРЕМЕНО ОД ЗМИЈА И ЈАСТРЕБ

ТЕКСАШАНКА НАПАДНАТА ИСТОВРЕМЕНО ОД ЗМИЈА И ЈАСТРЕБ

Жена од Тексас била нападната од јастреб и змија во исто време, откако птицата - која јаде змии - случајно врз неа ја испуштила змијата. Пеги Џонс (64 ...
ПРЕД ПРОСЛАВАТА НА ДЕНОТ НА КИЕВ, РУСИЈА ГО НАПАДНА СО 54 ДРОНОВИ

ПРЕД ПРОСЛАВАТА НА ДЕНОТ НА КИЕВ, РУСИЈА ГО НАПАДНА СО 54 ДРОНОВИ

Русија изврши серија воздушни напади врз Киев во текот на ноќта, во најголемиот напад со беспилотни летала врз градот од почетокот на војната, додека ...
МИКОНОС Е ИЗГУБЕН СЛУЧАЈ, ДА ГИ СПАСИМЕ ДРУГИТЕ ОСТРОВИ, ВЕЛАТ ГРЦИТЕ ОД ПОЗНАТОТО ТУРИСТИЧКО МЕСТО

МИКОНОС Е ИЗГУБЕН СЛУЧАЈ, ДА ГИ СПАСИМЕ ДРУГИТЕ ОСТРОВИ, ВЕЛАТ ГРЦИТЕ ОД ПОЗНАТОТО ТУРИСТИЧКО МЕСТО

Во помодреното лице на археологот Манолис Псарос, кој беше претепан од неидентификувани напаѓачи во Атина пред неколку недели, грчката јавност ги виде ...
СЕКРЕТАРОТ НА ОХРИДСКИОТ БУГАРСКИ КЛУБ ПЕНДИКОВ ПОВТОРНО НЕ СЕ ПОЈАВИ ВО СУДНИЦА, НЕ БИЛ ДОБАР СО ЗДРАВЈЕТО

СЕКРЕТАРОТ НА ОХРИДСКИОТ БУГАРСКИ КЛУБ ПЕНДИКОВ ПОВТОРНО НЕ СЕ ПОЈАВИ ВО СУДНИЦА, НЕ БИЛ ДОБАР СО ЗДРАВЈЕТО

Со изведување материјални и писмени докази, денеска во Основниот суд во Охрид се одржа првото рочиште од судскиот процес за нападот на Христијан Пенди ...
БИТОЛЧАНКА ДОБИ ОТШТЕТА ОТКАКО БИЛА ИСКАСАНА ОД УЛИЧНА МАЧКА ДОДЕКА ФРЛАЛА ЃУБРЕ, ПРВА ПРЕСУДА ЗА ВАКОВ ВИД НАПАД ВО МАКЕДОНИЈА

БИТОЛЧАНКА ДОБИ ОТШТЕТА ОТКАКО БИЛА ИСКАСАНА ОД УЛИЧНА МАЧКА ДОДЕКА ФРЛАЛА ЃУБРЕ, ПРВА ПРЕСУДА ЗА ВАКОВ ВИД НАПАД ВО МАКЕДОНИЈА

Апелациониот суд од Битола ја потврди првостепената пресуда со која е доделена парична отштета на битолчанка која била нападната и искасана од улична ...
НАЈМАЛКУ СЕДУМ УБИЕНИ И 25 ПОВРЕДЕНИ ВО НАПАД ВО ЦРКВА ВО ХАМБУРГ

НАЈМАЛКУ СЕДУМ УБИЕНИ И 25 ПОВРЕДЕНИ ВО НАПАД ВО ЦРКВА ВО ХАМБУРГ

Најмалку 7 луѓе се убиени и 25 се повредени во германскиот град Хамбург во пукотница во црква што ја користеле Јеховини сведоци, изјавија од полицијат ...
НА ГРАД СКОПЈЕ И „ЛАЈКА“ ИМ ДАВАМЕ ПАРИ, А ТИЕ НИШТО НЕ РАБОТАТ, ВЕЛИ МУЦУНСКИ ОТКАКО ГЛУТНИЦА НАПАДНА ЖИТЕЛ НА АЕРОДРОМ И МУ ГО РАСТРГНА КУЧЕТО

НА ГРАД СКОПЈЕ И „ЛАЈКА“ ИМ ДАВАМЕ ПАРИ, А ТИЕ НИШТО НЕ РАБОТАТ, ВЕЛИ МУЦУНСКИ ОТКАКО ГЛУТНИЦА НАПАДНА ЖИТЕЛ НА АЕРОДРОМ И МУ ГО РАСТРГНА КУЧЕТО

Градот Скопје и градското претпријатие „Лајка“ немаат стратегија за справување со уличните кучиња, вели градоначалникот на Општина Аеродром Тимчо Муцу ...
НАПАД НА НОВИНАРИ Е НАВРЕДА НА ГРАЃАНИТЕ, МЕДИУМСКИТЕ РАБОТНИЦИ МАРШИРАА ПРОТИВ ОМАЛОВАЖУВАЊАТА ОД ВЛАСТИТЕ

НАПАД НА НОВИНАРИ Е НАВРЕДА НА ГРАЃАНИТЕ, МЕДИУМСКИТЕ РАБОТНИЦИ МАРШИРАА ПРОТИВ ОМАЛОВАЖУВАЊАТА ОД ВЛАСТИТЕ

Под паролата „Марш за одбрана на новинарското достоинство“, новинари, сниматели фоторепортери и други медиумски работници, денеска пред Владата и пред ...
1 2 3 16 10 / 158 НАПИСИ