Таг: напад

1 2 3 20 10 / 199 НАПИСИ
НА ТАБАНОВЦЕ СЕ ЧЕКА СО СААТИ ОТИ ИМА КОНТРОЛИ ПОРАДИ ОПАСНОСТ ОД ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАДИ ВО СРБИЈА

НА ТАБАНОВЦЕ СЕ ЧЕКА СО СААТИ ОТИ ИМА КОНТРОЛИ ПОРАДИ ОПАСНОСТ ОД ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАДИ ВО СРБИЈА

Од викендов, на граничниот премин (ГП) Табановце на границата со Србија има колони возила и се чека со саати. Патници за САКАМДАКАЖАМ.МК велат дека вч ...
ДВАЈЦА ВО ПРИТВОР ПО ИСЛАМИСТИЧКИОТ НАПАД ВРЗ ИЗРАЕЛСКАТА АМБАСАДА ВО БЕЛГРАД

ДВАЈЦА ВО ПРИТВОР ПО ИСЛАМИСТИЧКИОТ НАПАД ВРЗ ИЗРАЕЛСКАТА АМБАСАДА ВО БЕЛГРАД

Две лица се во притвор, а претресот продолжува на на повеќе локации низ Србија, откако вчера 25-годишен српски конвертит во ислам со самострел го рани ...
СТОТИЦИ КАСНАТИ ОД УЛИЧНИ КУЧИЊА ГИ ТУЖАТ ОПШТИНИТЕ ЗА ИЛЈАДНИЦИ ЕВРА, АКО НЕМА КАЗНИ ЗА НЕОДГОВОРНИТЕ СОПСТВЕНИЦИ ПРОБЛЕМОТ НЕМА ДА СЕ РЕШИ

СТОТИЦИ КАСНАТИ ОД УЛИЧНИ КУЧИЊА ГИ ТУЖАТ ОПШТИНИТЕ ЗА ИЛЈАДНИЦИ ЕВРА, АКО НЕМА КАЗНИ ЗА НЕОДГОВОРНИТЕ СОПСТВЕНИЦИ ПРОБЛЕМОТ НЕМА ДА СЕ РЕШИ

Секој ден во билтените на Министерството за внатрешни работи (МВР) има по десетина пријави за каснати граѓани од улични кучиња. Улиците не само во Ско ...
УСЛОВНИ КАЗНИ ЗА СЕДУМТЕМИНА НАПАЃАЧИ НА КОНТРОЛНАТА КУЛА КОИ ТЕПАА КОНТРОЛОР НА ЛЕТАЊЕ

УСЛОВНИ КАЗНИ ЗА СЕДУМТЕМИНА НАПАЃАЧИ НА КОНТРОЛНАТА КУЛА КОИ ТЕПАА КОНТРОЛОР НА ЛЕТАЊЕ

Седумте лица кои на 4 јануари упаднаа во Контролната кула на летање на М-НАВ на Скопскиот аеродром и тепаа контролор на летање добија условни казни. О ...
ДАНСКАТА ПРЕМИЕРКА НАПАДНАТА НА ПЛОШТАД ВО КОПЕНХАГЕН

ДАНСКАТА ПРЕМИЕРКА НАПАДНАТА НА ПЛОШТАД ВО КОПЕНХАГЕН

Данската премиерка Мете Фредериксен е „шокирана“ откако синоќа беше нападната на плоштад во центарот на Копенхаген, соопштија од нејзиниот кабинет. Ма ...
МАЖ ПРОБОДЕ СО НОЖ ПОВЕЌЕ ЛИЦА НА ПЛОШТАД ВО МАНХАЈМ, МЕЃУ КОИ И ЕКСТРЕМЕН АНТИИСЛАМСКИ АКТИВИСТ

МАЖ ПРОБОДЕ СО НОЖ ПОВЕЌЕ ЛИЦА НА ПЛОШТАД ВО МАНХАЈМ, МЕЃУ КОИ И ЕКСТРЕМЕН АНТИИСЛАМСКИ АКТИВИСТ

Маж нападна со нож повеќе лица на плоштадот во југозападниот германски град Манхајм, соопшти полицијата. Меѓу повредените е и екстремно десничарскиот ...
МОСКВА ГИ ПРЕДУПРЕДИ НАТО И САД ОТКАКО Ѝ ДОЗВОЛИЈА НА УКРАИНА ДА НАПАЃА ЦЕЛИ ВО РУСИЈА СО ЗАПАДНО ОРУЖЈЕ

МОСКВА ГИ ПРЕДУПРЕДИ НАТО И САД ОТКАКО Ѝ ДОЗВОЛИЈА НА УКРАИНА ДА НАПАЃА ЦЕЛИ ВО РУСИЈА СО ЗАПАДНО ОРУЖЈЕ

Русија ги обвини НАТО и САД дека „провоцирале ново ниво на тензии“ откако САД и Германија станаа најновите сојузници кои ѝ дозволија на војската на Ук ...
БАЈДЕН ЈА ОВЛАСТИ УКРАИНА ДА КОРИСТИ АМЕРИКАНСКО ОРУЖЈЕ ЗА ДА ЈА НАПАДНЕ РУСИЈА САМО ВО БЛИЗИНАТА НА ХАРКИВ

БАЈДЕН ЈА ОВЛАСТИ УКРАИНА ДА КОРИСТИ АМЕРИКАНСКО ОРУЖЈЕ ЗА ДА ЈА НАПАДНЕ РУСИЈА САМО ВО БЛИЗИНАТА НА ХАРКИВ

Американскиот претседател Џо Бајден го овласти Киев да лансира оружје испорачано од САД врз воени цели во Русија кои ја поддржуваат офанзивата против ...
ПРИЈАВЕН НАСТАВНИК ЗА НАПАД ВРЗ УЧЕНИК ВО ИСТОТО БИТОЛСКО УЧИЛИШТЕ КАДЕ РОДИТЕЛИ ПРЕД 2 НЕДЕЛИ ТУРНАА НАСТАВНИЧКА И ТЕГНЕА ДЕТЕ ЗА УВО

ПРИЈАВЕН НАСТАВНИК ЗА НАПАД ВРЗ УЧЕНИК ВО ИСТОТО БИТОЛСКО УЧИЛИШТЕ КАДЕ РОДИТЕЛИ ПРЕД 2 НЕДЕЛИ ТУРНАА НАСТАВНИЧКА И ТЕГНЕА ДЕТЕ ЗА УВО

Битолчанката Н. Л . (32), пријавила дека на час по физичко образование во основно училиште во кое учел нејзиниот малолетен син, бил физички нападнат о ...
ОСУМ ДЕНА КУЌЕН ПРИТВОР ЗА ТАТКОТО ШТО НАПАДНА УЧЕНИК И НАСТАВНИЧКА ВО БИТОЛСКО УЧИЛИШТЕ

ОСУМ ДЕНА КУЌЕН ПРИТВОР ЗА ТАТКОТО ШТО НАПАДНА УЧЕНИК И НАСТАВНИЧКА ВО БИТОЛСКО УЧИЛИШТЕ

Домашен притвор во траење од осум дена му е изречен на таткото на ученик кој во Основното училиште „Даме Груев“ во Битола пред два дена нападна друг у ...
1 2 3 20 10 / 199 НАПИСИ