„ВИЛ И ГРЕЈС“ СЕ СОБРАА ПО 10 ГОДИНИ ВО ВИДЕО ПРОТИВ ТРАМП

a:1:{s:9:"td_source";s:19:"Њујорк(АП)

  „ВИЛ И ГРЕЈС“ СЕ СОБРАА ПО 10 ГОДИНИ ВО ВИДЕО ПРОТИВ ТРАМП

  ЛОС АНЏЕЛЕС (АП) – Ѕвездите од легендарната серија „Вил и Грејс“ се пак заедно во видео што дава шегобијна политичка порака:„Гласајте за Хилари Клинтон“.
  Дебра Месинг, Ерик МекКормак,Меган Мулали и Шон Хејс се регрупираат во десетминутно видео кое го пуштија во понеделник. Видеото се појави на Интернет пред првата дебата помеѓу Демократскиот кандитат и неговиот Републикански ривал Хилари Клинтон.

   

  „Вил и Грејс“ се емитуваше осум сезони од 1998 до 2006 година. Серијата има добиено 16 награди „Еми“.

  Симнете ја мобилната апликација

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира