Таг: Хилари Клинтон

1 2 3 4 10 / 37 НАПИСИ
ХИЛАРИ КЛИНТОН НЕМА ДА СЕ КАНДИДИРА НА ИЗБОРИТЕ ВО 2020

ХИЛАРИ КЛИНТОН НЕМА ДА СЕ КАНДИДИРА НА ИЗБОРИТЕ ВО 2020

Хилари Клинтон објави дека нема да се кандидира за претседател во 2020 година, откако на претходните избори доживеа шокантен пораз од Доналд Трамп. ...
ИСТОТО ЛИЦЕ ГИ ИСПРАТИЛО ЕКСПЛОЗИВНИТЕ НАПРАВИ ДО ОБАМА, КЛИНТОН, СОРОС И СИ-ЕН-ЕН, ОТКРИЕНИ И НОВИ, ОБЈАВИ ЊУЈОРШКАТА ПОЛИЦИЈА

ИСТОТО ЛИЦЕ ГИ ИСПРАТИЛО ЕКСПЛОЗИВНИТЕ НАПРАВИ ДО ОБАМА, КЛИНТОН, СОРОС И СИ-ЕН-ЕН, ОТКРИЕНИ И НОВИ, ОБЈАВИ ЊУЈОРШКАТА ПОЛИЦИЈА

Шефот на противтерористичкиот оддел на њујоршката полиција изјави дека експлозивната направа пронајдена во седиштето на Си-Ен-Ен во Њујорк била испрат ...
ЕКСПЛОЗИВНИ НАПРАВИ ИСПРАТЕНИ ДО БАРАК ОБАМА И ХИЛАРИ КЛИНТОН, МЕТА БИЛ И СИ-ЕН-ЕН

ЕКСПЛОЗИВНИ НАПРАВИ ИСПРАТЕНИ ДО БАРАК ОБАМА И ХИЛАРИ КЛИНТОН, МЕТА БИЛ И СИ-ЕН-ЕН

Експлозивни направи биле испратени до Барак Обама и Хилари Клинтон, потврди американската Тајна служба. Ова доаѓа само два дена откако писмо бомба ...
РУСИТЕ НЕ ГИ ХАКИРАЛЕ САМО ИЗБОРИТЕ ВО САД, ТУКУ ДЕЛУВАЛЕ И ГЛОБАЛНО

РУСИТЕ НЕ ГИ ХАКИРАЛЕ САМО ИЗБОРИТЕ ВО САД, ТУКУ ДЕЛУВАЛЕ И ГЛОБАЛНО

Руските хакери кои се вмешаа во ланските претседателски избори во САД ја немале за цел само кампањата на Хилари Клинтон, туку напаѓале и и-мејл адреси ...
СИН МУ НА ТРАМП ЛАНИ СЕ СРЕТНАЛ СО РУСКА АДВОКАТКА ЗА ДА Ѝ НАШТЕТИ НА КЛИНТОН

СИН МУ НА ТРАМП ЛАНИ СЕ СРЕТНАЛ СО РУСКА АДВОКАТКА ЗА ДА Ѝ НАШТЕТИ НА КЛИНТОН

Синот на американскиот претседател Доналд Трамп призна дека лани се сретнал со руска адвокатка, за која вели дека му ветила штетни информации за Хилар ...
ТРАМП ГО ОТПУШТИ ДИРЕКТОРОТ НА ФБИ КОМИ

ТРАМП ГО ОТПУШТИ ДИРЕКТОРОТ НА ФБИ КОМИ

Американскиот претседател Доналд Трамп го отпушти директорот на ФБИ Џејмс Коми, соопшти Белата куќа. „Денеска, претседателот Доналд Трамп го информир ...
КРЕМЉ ТВРДИ ДЕКА НЕМА КОМПРОМИТИРАЧКИ ИНФОРМАЦИИ ЗА ТРАМП

КРЕМЉ ТВРДИ ДЕКА НЕМА КОМПРОМИТИРАЧКИ ИНФОРМАЦИИ ЗА ТРАМП

Кремљ соопшти дека е целосна невистина дека руски функционери направиле досие со компромитирачки информации за новоизбраниот американски претседател Д ...
ТРАМП НЕГИРА ДЕКА ТАЈНО СОРАБОТУВАЛ СО РУСИЈА

ТРАМП НЕГИРА ДЕКА ТАЈНО СОРАБОТУВАЛ СО РУСИЈА

Високи функционери од американското разузнавање ги брифирале лидерите во Вашингтон за експлозивен, но непотврден, документ за наводна тајна соработка ...
ПУТИН НАРЕДИЛ ДА СЕ ВЛИЈАЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО САД, ВЕЛИ ИЗВЕШТАЈОТ НА АМЕРИКАНСКИТЕ РАЗУЗНАВАЧИ

ПУТИН НАРЕДИЛ ДА СЕ ВЛИЈАЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО САД, ВЕЛИ ИЗВЕШТАЈОТ НА АМЕРИКАНСКИТЕ РАЗУЗНАВАЧИ

Рускиот претседател Владимир Путин наредил кампања за влијание на американските претседателски избори за да ја поткопа вербата во демократскиот процес ...

СУЕТНО ДРУШТВО

1 Признавам, најважно прашање на светот и сега и секогаш и за сите времиња се суетите на елитата од СДСМ.  И партијата може да си го смени името во Су ...
1 2 3 4 10 / 37 НАПИСИ