Таг: аболиција

1 16 17 18176 / 176 НАПИСИ
ДЕМОНСТРАНТИТЕ ТРГНАА КОН СЕДИШТЕТО НА ВМРО-ДПМНЕ

ДЕМОНСТРАНТИТЕ ТРГНАА КОН СЕДИШТЕТО НА ВМРО-ДПМНЕ

Демонстрантите кои попладнево ја гаѓаа со јајца Канцеларијата за односи со граѓаните на Претседателот на државата во центарот на Скопје, се упатија ко ...
НАПАДНАТА КАНЦЕЛАРИЈАТА НА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ

НАПАДНАТА КАНЦЕЛАРИЈАТА НА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ

Група демонстранти попладнево ја нападнаа канцеларијата на Претседателот на државата во центарот на Скопје, јавуваат репортерите на СДК.МК. Гневни пор ...
БРИТАНСКИОТ АМБАСАДОР БАРА ЦЕЛОСНА ИСТРАГА НА СОМНЕЖИТЕ ОД ПРИСЛУШУВАНИТЕ РАЗГОВОРИ

БРИТАНСКИОТ АМБАСАДОР БАРА ЦЕЛОСНА ИСТРАГА НА СОМНЕЖИТЕ ОД ПРИСЛУШУВАНИТЕ РАЗГОВОРИ

И британскиот амбасадор Чарлс Гарет, исто како и Амбасадата на САД побара појаснување околу изјавата на претседателот Иванов за аболицијата. „Ако о ...
ЗАЕВ: ОВА Е ДРЖАВЕН УДАР, ОДИМЕ НА УЛИЦА

ЗАЕВ: ОВА Е ДРЖАВЕН УДАР, ОДИМЕ НА УЛИЦА

Лидерот на СДСМ Зоран Заев пред малку од седиштето на партијата повика на масовни протести и побара оставка од претседателот Ѓорѓи Иванов по неговата ...
САД ЗАГРИЖЕНИ ЗА ПОСВЕТЕНОСТА НА МАКЕДОНИЈА КОН ВЛАДЕЕЊЕТО НА ПРАВОТО

САД ЗАГРИЖЕНИ ЗА ПОСВЕТЕНОСТА НА МАКЕДОНИЈА КОН ВЛАДЕЕЊЕТО НА ПРАВОТО

Амабасадата на САД во Скопје бара натамошни појаснувања по изјавата на претседателот Ѓорге Иванов дека прогласува аболиција за сите политичари кои се ...
ИВАНОВ ОБЈАВИ АБОЛИЦИЈА ЗА ПРИСЛУШУВАНИТЕ РАЗГОВОРИ ЗА СИТЕ

ИВАНОВ ОБЈАВИ АБОЛИЦИЈА ЗА ПРИСЛУШУВАНИТЕ РАЗГОВОРИ ЗА СИТЕ

Претседателот Ѓорге Иванов прогласи аболиција за сите осомничени од Специјалното јавно обвинителство, а поврзани со прислушуваните разговори што ги об ...
1 16 17 18176 / 176 НАПИСИ