Таг: Адис Абеба

157 МРТВИ ВО АВИОНСКАТА НЕСРЕЌА ВО ЕТИОПИЈА, ИСТ ТИП НА АВИОН СЕ УРНА И ВО ОКТОМВРИ ВО ИНДОНЕЗИЈА

157 МРТВИ ВО АВИОНСКАТА НЕСРЕЌА ВО ЕТИОПИЈА, ИСТ ТИП НА АВИОН СЕ УРНА И ВО ОКТОМВРИ ВО ИНДОНЕЗИЈА

Нема преживеани во авионската несреќа што утрово се случи во Етиопија, потврдија властите. Компанијата „Етиопијан ерлајнс“ објави дека во „боинг 73 ...
„БОИНГ 737“ СО 149 ПАТНИЦИ СЕ УРНА НА ПОЛЕТУВАЊЕТО ОД АДИС АБЕБА

„БОИНГ 737“ СО 149 ПАТНИЦИ СЕ УРНА НА ПОЛЕТУВАЊЕТО ОД АДИС АБЕБА

Патнички авион „боинг 737“ на „Етиопијан ерлајнс“ се урна на летот од Адис Абеба кон Кенија, потврдија властите. Се верува дека во авионот биле 149 ...
2 / 2 НАПИСИ