Таг: Агатангел

СЕРТИФИКАТОР ЗА КООРДИНАТОР

СЕРТИФИКАТОР ЗА КООРДИНАТОР

1 Во моментот кога ќе одлучиш да жртвуваш наука и експертиза за да купуваш души, ќе ти се случи она што сега ѝ се случува на Македонија. Да биде најпо ...
ВЕЛЕШКОТО ОБВИНИТЕЛСТВО ОТВОРИ ПРЕДМЕТ ПО ДОПРЕН ГЛАС ЗА ПОВИКОТ НА АГАТАНГЕЛ ВЕРНИЦИТЕ МАСОВНО ДА ДОЈДАТ ВО ЦРКВИТЕ ЗА ЗАДУШНИЦА

ВЕЛЕШКОТО ОБВИНИТЕЛСТВО ОТВОРИ ПРЕДМЕТ ПО ДОПРЕН ГЛАС ЗА ПОВИКОТ НА АГАТАНГЕЛ ВЕРНИЦИТЕ МАСОВНО ДА ДОЈДАТ ВО ЦРКВИТЕ ЗА ЗАДУШНИЦА

Основното јавно обвинителство Велес отвори предмет по допрен глас по објавите во медиумите и јавното соопштение на митрополитот Агатангел и Повардарск ...
ФИЛИПЧЕ ГО ПОВИКА АГАТАНГЕЛ ДА ГО ПОВЛЕЧЕ ПОВИКОТ ДО ВЕРНИТЕ ЧЕДА ДА ОДАТ МАСОВНО ВО ЦРКВА ЗА ЗАДУШНИЦА

ФИЛИПЧЕ ГО ПОВИКА АГАТАНГЕЛ ДА ГО ПОВЛЕЧЕ ПОВИКОТ ДО ВЕРНИТЕ ЧЕДА ДА ОДАТ МАСОВНО ВО ЦРКВА ЗА ЗАДУШНИЦА

Министерот за здравство Венко Филипче вели дека повикот на епископот на Повардарската епархија Агатангел верниците масовно да дојдат во црквите за Зад ...
НЕКОЛКУ ИЛЈАДИ ГРАЃАНИ ПРОТЕСТИРАА ЗА ПРЕКИН НА ПРЕГОВОРИТЕ ЗА ИМЕТО

НЕКОЛКУ ИЛЈАДИ ГРАЃАНИ ПРОТЕСТИРАА ЗА ПРЕКИН НА ПРЕГОВОРИТЕ ЗА ИМЕТО

Неколку илјади граѓани маршираа денеска од Мисијата на ЕУ во Скопје до Собранието на протестот за прекин на преговорите за името со Грција, организира ...
ДОДЕКА МВР БАРА ПРИТВОР ЗА ОРГАНИЗАТОРИТЕ НА НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО, АКТЕРОТ ВЛАДО ЈОВАНОВСКИ НАСТАПИ ВО СЛЕПЧЕ

ДОДЕКА МВР БАРА ПРИТВОР ЗА ОРГАНИЗАТОРИТЕ НА НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО, АКТЕРОТ ВЛАДО ЈОВАНОВСКИ НАСТАПИ ВО СЛЕПЧЕ

Актерот Владо Јовановски, кој e меѓу лицата за кои МВР бара притвор поради организирање на протестите и нападот на Собранието во четвртокот, денеска н ...
5 / 5 НАПИСИ