Таг: Агенција за филм

1 4 5 6 7 60 / 63 НАПИСИ
АЛАЃОЗОВСКИ И ФИЛМАЏИИТЕ СЕ ДОГОВОРИЈА ЗА ПОВЕЌЕ ПАРИ ЗА ДОБАР ФИЛМ

АЛАЃОЗОВСКИ И ФИЛМАЏИИТЕ СЕ ДОГОВОРИЈА ЗА ПОВЕЌЕ ПАРИ ЗА ДОБАР ФИЛМ

Министерството за култура ќе го дополни буџетот за филм за 2018 користејќи ги механизмите за пренамена на средства и ребаланс на буџетот, соопшти Мини ...
ВО ЦЕЛ СВЕТ СЕ ЗГОЛЕМУВААТ, КАЈ НАС СЕ КРАТАТ ПАРИТЕ ЗА ФИЛМ, ПРОТЕСТИРААТ ФИЛМАЏИИТЕ

ВО ЦЕЛ СВЕТ СЕ ЗГОЛЕМУВААТ, КАЈ НАС СЕ КРАТАТ ПАРИТЕ ЗА ФИЛМ, ПРОТЕСТИРААТ ФИЛМАЏИИТЕ

Филмските работници од Македонија со протест пред Министерството за култура реагираа на најавеното кратење на буџетските средства за филмската дејност ...
ВРАБОТЕНИ ВО АГЕНЦИЈАТА ЗА ФИЛМ ПОД ИСТРАГА ЗА СЕРИЈАТА „МАКЕДОНИЈА“ ШТО ДОБИ МИЛИОН ЕВРА, А НЕ Е СНИМЕНА

ВРАБОТЕНИ ВО АГЕНЦИЈАТА ЗА ФИЛМ ПОД ИСТРАГА ЗА СЕРИЈАТА „МАКЕДОНИЈА“ ШТО ДОБИ МИЛИОН ЕВРА, А НЕ Е СНИМЕНА

Вработени лица во Агенцијата за филм на Македонија и лица надвор од Агенцијата се под истрага на Финасиската полиција и на Основното јавно обвинителст ...
ХРВАТСКИ „ЈАДРАН ФИЛМ“ ДОБИ НАД МИЛИОН ЕВРА ЗА ТВ СЕРИЈА ЗА ПАВЕЛ ШАТЕВ ШТО НЕ ЈА СНИМИ

ХРВАТСКИ „ЈАДРАН ФИЛМ“ ДОБИ НАД МИЛИОН ЕВРА ЗА ТВ СЕРИЈА ЗА ПАВЕЛ ШАТЕВ ШТО НЕ ЈА СНИМИ

Хрватската продукциска куќа „Јадран филм“ до 4 септември годинава не ја снимила првата сезона од играната серија „Македонија“, иако од македонската Аг ...
ОПШТИНАТА НЕ ПРЕФРЛИЛА ПАРИ ЗА „БРАЌА МАНАКИ“, ТАЛЕСКИ СЕ ПРАВДА ДЕКА НЕ ЗНАЕ КОЈ Е ОРГАНИЗАТОР

ОПШТИНАТА НЕ ПРЕФРЛИЛА ПАРИ ЗА „БРАЌА МАНАКИ“, ТАЛЕСКИ СЕ ПРАВДА ДЕКА НЕ ЗНАЕ КОЈ Е ОРГАНИЗАТОР

На неполн месец од одржувањето на фестивалот „Браќа Манаки“, организаторите од Друштвото на филмски работници велат дека од општина Битола не добиле ф ...
ГОРЈАН ТОЗИЈА НОВ В.Д. ДИРЕКТОР НА АГЕНЦИЈАТА ЗА ФИЛМ

ГОРЈАН ТОЗИЈА НОВ В.Д. ДИРЕКТОР НА АГЕНЦИЈАТА ЗА ФИЛМ

Горјан Тозија – Медо е новиот в.д. директор на Агенцијата за филм, соопшти денеска Владата. Тозија доаѓа на местото на Мими Ѓоргоска- Илиевска. Тоз ...
ВОДОВОД ЌЕ ЈА ПОКРИЕ ОПАСНАТА ШАХТА КАЈ АГЕНЦИЈА ЗА ФИЛМ

ВОДОВОД ЌЕ ЈА ПОКРИЕ ОПАСНАТА ШАХТА КАЈ АГЕНЦИЈА ЗА ФИЛМ

Јавното претријатие „Водовод и канализација“ ќе ја покрие отворената шахта на улицата 8 Март во Центар кај Агенцијата за филм во Скопје. Екипа од прет ...
ОТВОРЕНА ШАХТА ЗА КРШЕЊЕ ГЛАВА КАЈ АГЕНЦИЈА ЗА ФИЛМ, „ВОДОВОД“ 2 НЕДЕЛИ ИСПИТУВА

ОТВОРЕНА ШАХТА ЗА КРШЕЊЕ ГЛАВА КАЈ АГЕНЦИЈА ЗА ФИЛМ, „ВОДОВОД“ 2 НЕДЕЛИ ИСПИТУВА

Шахта без капак зјае повеќе од две недели на тротоарот на улица 8 Март во Центар, пред Агенцијата за филм. Тротоарот се користи како паркинг и токму п ...
ЛОБИСТОТ НА ВМРО-ДПМНЕ ЏЕЈСОН МИКО Е ПРОДУЦЕНТ НА ФИЛМОТ ШТО ЌЕ ГО СНИМА ГАЗДАТА НА ПОРТАЛИТЕ ЗА ЛАЖНИ ВЕСТИ ПРОТИВ ЗАЕВ

ЛОБИСТОТ НА ВМРО-ДПМНЕ ЏЕЈСОН МИКО Е ПРОДУЦЕНТ НА ФИЛМОТ ШТО ЌЕ ГО СНИМА ГАЗДАТА НА ПОРТАЛИТЕ ЗА ЛАЖНИ ВЕСТИ ПРОТИВ ЗАЕВ

Платениот американски лобист на ВМРО-ДПМНЕ Џејсон Мико е прoдуцент на документарецот што ќе го снима продуцентската куќа на Ѓорѓи Поп Ѓорѓиев, газдата ...
ОПШТИНА БИТОЛА НЕЗАКОНСКИ РЕГИСТРИРАЛА ФЕСТИВАЛ СО СЛИЧНО ИМЕ НА „БРАЌА МАНАКИ“, А ДРЖАВНИОТ ЗАВОД ЗА ИНДУСТРИСКА СОПСТВЕНОСТ НЕЗАКОНСКИ ЈА ПРИФАТИЛ РЕГИСТРАЦИЈАТА

ОПШТИНА БИТОЛА НЕЗАКОНСКИ РЕГИСТРИРАЛА ФЕСТИВАЛ СО СЛИЧНО ИМЕ НА „БРАЌА МАНАКИ“, А ДРЖАВНИОТ ЗАВОД ЗА ИНДУСТРИСКА СОПСТВЕНОСТ НЕЗАКОНСКИ ЈА ПРИФАТИЛ РЕГИСТРАЦИЈАТА

Друштвото на филмски работници (ДФРМ), во чиј Статут е наведено дека е основач на Интернационалниот фестивал на филмската камера „Браќа Манаки“ кој го ...
1 4 5 6 7 60 / 63 НАПИСИ