Таг: актерка

1 2 10 / 17 НАПИСИ
ХОЛИВУДСКАТА ДИВА ДОРИС ДЕЈ ПОЧИНА НА 97 ГОДИНИ

ХОЛИВУДСКАТА ДИВА ДОРИС ДЕЈ ПОЧИНА НА 97 ГОДИНИ

Дорис Деј, една од последните живи легенди на златното доба на Холивуд, почина на 97 години во својот дом во Калифорнија, објави нејзината фондација з ...
ПОЧИНА БИБИ АНДЕРСОН, ОМИЛЕНАТА АКТЕРКА НА ИНГМАР БЕРГМАН

ПОЧИНА БИБИ АНДЕРСОН, ОМИЛЕНАТА АКТЕРКА НА ИНГМАР БЕРГМАН

Шведската актерка Биби Андерсон, која се прослави со улогите во филмовите на легендарниот режисер Ингмар Бергман, почина на 83 години, потврди нејзина ...
БЕСМРТНИТЕ ГО СЛАВАТ ТВОЕТО ДОАЃАЊЕ БИЛЕ, А НИЕ ШТО ДА ПРАВИМЕ, РЕЧЕ ДАЦ НА КОМЕМОРАЦИЈАТА ЗА БЕЛИЧАНЕЦ

БЕСМРТНИТЕ ГО СЛАВАТ ТВОЕТО ДОАЃАЊЕ БИЛЕ, А НИЕ ШТО ДА ПРАВИМЕ, РЕЧЕ ДАЦ НА КОМЕМОРАЦИЈАТА ЗА БЕЛИЧАНЕЦ

„Моја Биле, кога дојде во Драмски театар, јас те пречекав на оваа сцена, во 'Заводникот од западниот свет' бевме партнери, главни, и сега Биле, јас те ...
ВО ВТОРНИК КОМЕМОРАЦИЈА ЗА БИЛЈАНА БЕЛИЧАНЕЦ ВО ДРАМСКИ ТЕАТАР

ВО ВТОРНИК КОМЕМОРАЦИЈА ЗА БИЛЈАНА БЕЛИЧАНЕЦ ВО ДРАМСКИ ТЕАТАР

Комеморацијата за починатата актерка Билјана Беличанец ќе се одржи во вторник во 10 часот во нејзиниот матичен Драмски театар. Погребот ќе се изврши в ...
АКТЕРКАТА БИЛЈАНА БЕЛИЧАНЕЦ Е ПРОНАЈДЕНА МРТВА, ПОТВРДИЈА ОД МВР

АКТЕРКАТА БИЛЈАНА БЕЛИЧАНЕЦ Е ПРОНАЈДЕНА МРТВА, ПОТВРДИЈА ОД МВР

Актерката и поранешна градоначалничка на Општина Кисела Водa Билјана Беличанец е пронајдена мртва, потврдија за САКАМДАКАЖАМ.МК од МВР. Неофицијалн ...
БУБА БЕШЕ ПРИМЕР КАКО СЕ САКА ТЕАТАРОТ, РЕКОА АКТЕРИТЕ ОД МНТ НА КОМЕМОРАЦИЈАТА ЗА ЉУПКА ЏУНДЕВА

БУБА БЕШЕ ПРИМЕР КАКО СЕ САКА ТЕАТАРОТ, РЕКОА АКТЕРИТЕ ОД МНТ НА КОМЕМОРАЦИЈАТА ЗА ЉУПКА ЏУНДЕВА

Префинета дама на Македонскиот народен театар (МНТ), актерка дискретна во радоста и тагата, актерка со љубов и почит кон сите, беа дел од топлите збор ...
ПОЧИНА ЉУПКА ЏУНДЕВА, ТИВКАТА АКТЕРСКА ДИВА

ПОЧИНА ЉУПКА ЏУНДЕВА, ТИВКАТА АКТЕРСКА ДИВА

Актерката Љупка Арсова-Џундева, една од доајените на македонското глумиште, почина на 84 години, соопшти Македонскиот народен театар (МНТ), на чија сц ...
ПОЧИНА ФИЛМСКАТА ЛЕГЕНДА МИЛЕНА ДРАВИЌ

ПОЧИНА ФИЛМСКАТА ЛЕГЕНДА МИЛЕНА ДРАВИЌ

Една од најпознатите југословенски актерки Милена Дравиќ почина ноќеска во Белград на 79 години по тешко боледување, потврди Здружението на драмски ум ...
ВЕЌЕ ТРИ МЕСЕЦИ НИКОЈ НЕ ЗНАЕ КАДЕ Е ЕДНА ОД НАЈПОЗНАТИТЕ КИНЕСКИ АКТЕРКИ ФАН БИНГБИНГ

ВЕЌЕ ТРИ МЕСЕЦИ НИКОЈ НЕ ЗНАЕ КАДЕ Е ЕДНА ОД НАЈПОЗНАТИТЕ КИНЕСКИ АКТЕРКИ ФАН БИНГБИНГ

Речиси три месеци, нема ни трага ни глас од Фан Бингбинг, една од најпознатите кинески актерки, која со улогата во „Екс-Мен“ почна да гради име и во Х ...
ИРЕНА РИСТИЌ БИЛА ОДНЕСЕНА ВО БАРДОВЦИ ОТИ ОДБИЛА АЛКОТЕСТ, ВЕЛАТ ОД МВР, ТАА ВЕЛИ ЧИСТЕЛА ПИКАВЦИ ПРЕД ВЛАДА

ИРЕНА РИСТИЌ БИЛА ОДНЕСЕНА ВО БАРДОВЦИ ОТИ ОДБИЛА АЛКОТЕСТ, ВЕЛАТ ОД МВР, ТАА ВЕЛИ ЧИСТЕЛА ПИКАВЦИ ПРЕД ВЛАДА

Министерството за внатрешни работи поднесе прекршочна пријава против актерката Ирена Ристиќ според член од Законот за прекршоци против јавниот ред и м ...
1 2 10 / 17 НАПИСИ