Таг: акции

1 216 / 16 НАПИСИ
МИЛИЈАРДЕРОТ БАФЕТ ГИ ПРОДАДЕ СИТЕ АКЦИИ ОД АМЕРИКАНСКИТЕ АВИОКОМПАНИИ

МИЛИЈАРДЕРОТ БАФЕТ ГИ ПРОДАДЕ СИТЕ АКЦИИ ОД АМЕРИКАНСКИТЕ АВИОКОМПАНИИ

Милијардерот инвеститор Ворен Бафет рече дека неговата компанија „Беркшир Хатавеј“ ги продала сите свои акции во четирите најголеми американски авиоко ...
ПОЛИЦИЈАТА БРКАШЕ МОТОРЏИИ ОТКАКО ЗА ЕДЕН ДЕН ВО СКОПЈЕ БЕА ПРЕГАЗЕНИ 5 ЛИЦА

ПОЛИЦИЈАТА БРКАШЕ МОТОРЏИИ ОТКАКО ЗА ЕДЕН ДЕН ВО СКОПЈЕ БЕА ПРЕГАЗЕНИ 5 ЛИЦА

Полицајци на мотори синоќа ги бркаа и казнуваа моторџиите кои дивеат низ скопските улици. Министерството за внатрешни работи Оливер Спасовски на социј ...
АНЃУШЕВ ЈА ПРОДАДЕ ЕДС ЗА 4,8 МИЛИОНИ ЕВРА НА ГРЧКОТО ЕЛЕКТРОСТОПАНСТВО, СООПШТИ КОМПАНИЈАТА

АНЃУШЕВ ЈА ПРОДАДЕ ЕДС ЗА 4,8 МИЛИОНИ ЕВРА НА ГРЧКОТО ЕЛЕКТРОСТОПАНСТВО, СООПШТИ КОМПАНИЈАТА

Вицепремиерот Кочо Анѓушев денес ја продаде компанијата за трговија со електрична енергија ЕДС на грчката национална компанија за произвoдство на стру ...
УШТЕ ДВЕ ТРАНСАКЦИИ СО АКЦИИТЕ НА КОМЕРЦИЈАЛНА БАНКА ВО ИЗНОС ОД 10 МИЛИОНИ ЕВРА

УШТЕ ДВЕ ТРАНСАКЦИИ СО АКЦИИТЕ НА КОМЕРЦИЈАЛНА БАНКА ВО ИЗНОС ОД 10 МИЛИОНИ ЕВРА

Комерцијална банка АД Скопје соопшти дека денеска во две блок трансакции беа истргувани вкупно 164.332 акции издадени од Комерцијална банка АД Скопје, ...
ПРОДАДЕНИ 13 ОТСТО ОД АКЦИИТЕ НА „КОМЕРЦИЈАЛНА БАНКА“ НА 4 ДОМАШНИ КОМПАНИИ ЗА 18 МИЛИОНИ ЕВРА

ПРОДАДЕНИ 13 ОТСТО ОД АКЦИИТЕ НА „КОМЕРЦИЈАЛНА БАНКА“ НА 4 ДОМАШНИ КОМПАНИИ ЗА 18 МИЛИОНИ ЕВРА

Во блок трансакција денеска продадени се 13 отсто од акциите на „Комерцијална банка“ АД Скопје на домашни компании, соопшти банката. Банката соопшт ...
ИНДЕКСОТ НА ВОЛ СТРИТ НА НАЈНИСКО НИВО ОД 2011, ПАДНАА И ЕВРОПСКИТЕ И АЗИСКИТЕ БЕРЗИ

ИНДЕКСОТ НА ВОЛ СТРИТ НА НАЈНИСКО НИВО ОД 2011, ПАДНАА И ЕВРОПСКИТЕ И АЗИСКИТЕ БЕРЗИ

Цените на акциите на европските и на азиските берзи забележаа голем пад денеска, следејќи ја надолната линија на индексот на Вол Стрит, кој се најде н ...
1 216 / 16 НАПИСИ