Таг: Албанија

1 10 11 12114 / 114 НАПИСИ
ОД 600 НАВИВАЧИ ОД МАКЕДОНИЈА, 300 ЌЕ НАВИВААТ ЗА АЛБАНИЈА ВЕЧЕРВА ВО СКАДАР

ОД 600 НАВИВАЧИ ОД МАКЕДОНИЈА, 300 ЌЕ НАВИВААТ ЗА АЛБАНИЈА ВЕЧЕРВА ВО СКАДАР

Околу 600 навивачи од Македонија се очекува да присуствуваат на фудбалскиот натпревар Албанија-Македонија што се игра вечерва во Скадар на почетокот о ...
АЛБАНСКИТЕ ФУДБАЛЕРИ ДОЧЕКАНИ КАКО ШАМПИОНИ, А ЕЛИМИНИРАНИ ВО ПРВАТА ФАЗА

АЛБАНСКИТЕ ФУДБАЛЕРИ ДОЧЕКАНИ КАКО ШАМПИОНИ, А ЕЛИМИНИРАНИ ВО ПРВАТА ФАЗА

Дочек на аеродром со црвен тепих и национална гарда, парада со отворен автобус, клуч од градот за капитенот, дипломатски пасоши, премија од милион евр ...
БРАЌАТА ЏАКА ИМ ДАВААТ 80% ОД ПЛАТИТЕ НА РОДИТЕЛИТЕ ОТИ СЕ МЛАДИ И НАИВНИ

БРАЌАТА ЏАКА ИМ ДАВААТ 80% ОД ПЛАТИТЕ НА РОДИТЕЛИТЕ ОТИ СЕ МЛАДИ И НАИВНИ

Гранит Џака, фудбалерот на Арсенал кој на Европското првенство во Франција игра за репрезентацијата на Швајцарија, откри дека тој и брат му Таулант им ...
УСТАВНИТЕ СУДИИ НА АЛБАНИЈА ЗБУНЕТИ ОТИ СПИЕЛЕ ПОД ПАЛУБА НА ВАРДАР

УСТАВНИТЕ СУДИИ НА АЛБАНИЈА ЗБУНЕТИ ОТИ СПИЕЛЕ ПОД ПАЛУБА НА ВАРДАР

Претседателот на Уставниот суд на Албанија со уште неколку уставни судии и секретарот на судот, кои пред десетина дена биле во посета на Уставниот суд ...
1 10 11 12114 / 114 НАПИСИ