Таг: Албанија

1 2 3 4 5 8 30 / 72 НАПИСИ
ИНВЕСТИТОРИ НА НЕЛЕГАЛНИ ГРАДБИ ВО АЛБАНИЈА ОБВИНЕТИ ЗА УБИСТВО ПО ЗЕМЈОТРЕСОТ ОД МИНАТИОТ МЕСЕЦ

ИНВЕСТИТОРИ НА НЕЛЕГАЛНИ ГРАДБИ ВО АЛБАНИЈА ОБВИНЕТИ ЗА УБИСТВО ПО ЗЕМЈОТРЕСОТ ОД МИНАТИОТ МЕСЕЦ

Деветмина се уапсени во Албанија под обвинение за убиство и злоупотреба на моќта по земјотресот од минатиот месец, во кој загинаа 51 лице. Како што о ...
СВРШЕНИЦАТА НА СИНОТ НА ПРЕМИЕРОТ РАМА МЕЃУ 49-ТЕ ЗАГИНАТИ ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО АЛБАНИЈА

СВРШЕНИЦАТА НА СИНОТ НА ПРЕМИЕРОТ РАМА МЕЃУ 49-ТЕ ЗАГИНАТИ ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО АЛБАНИЈА

Свршеницата на синот на албанскиот премиер Еди Рама е меѓу десетици загинати во силниот земјотрес што ја погоди земјата во вторникот, потврдија од нег ...
ТЕТОВО ИСПРАТИ ДЕСЕТИЦИ ТОНИ ХРАНА И ОБЛЕКА И 1,5 МИЛИОНИ ДЕНАРИ ЗА АЛБАНИЈА

ТЕТОВО ИСПРАТИ ДЕСЕТИЦИ ТОНИ ХРАНА И ОБЛЕКА И 1,5 МИЛИОНИ ДЕНАРИ ЗА АЛБАНИЈА

Тетово ја испрати првата пратка хуманитарна помош за настраданите во земјотресот во Драч и Тумане во Албанија. За многу кратко време собрани се десети ...
НАЈМАЛКУ 25 МРТВИ ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО АЛБАНИЈА, УТРОВО СЕ ТРЕСЕШЕ И ГРЦИЈА

НАЈМАЛКУ 25 МРТВИ ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО АЛБАНИЈА, УТРОВО СЕ ТРЕСЕШЕ И ГРЦИЈА

Бројот на загинати во најсилниот земјотрес во Албанија во последните 40 години порасна на 25, додека меѓународните спасувачки тимови продолжуваат да г ...
НАЈМАЛКУ 20 ЗАГИНАТИ ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО АЛБАНИЈА, ЦЕЛА ЕВРОПА ПРАЌА ПОМОШ

НАЈМАЛКУ 20 ЗАГИНАТИ ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО АЛБАНИЈА, ЦЕЛА ЕВРОПА ПРАЌА ПОМОШ

Две тела се извадени од урнатините на хотел во Драч, со што бројот на загинати во најсилниот земјотрес во Албанија во последните неколку децении порас ...
НАЈМАЛКУ 13 ЗАГИНАТИ ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО АЛБАНИЈА, НАД 600 СЕ ПОВРЕДЕНИ

НАЈМАЛКУ 13 ЗАГИНАТИ ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО АЛБАНИЈА, НАД 600 СЕ ПОВРЕДЕНИ

Во силниот земјотрес од 6,4 степени што ја погоди Албанија утринава загинаа најмалку 13 лица, вклучувајќи две деца и полицаец,  објавија албанските ме ...
НАЈМАЛКУ 6 МРТВИ ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО АЛБАНИЈА, ГРАД СКОПЈЕ ЌЕ ИСПРАТИ ЕКИПА СО ТЕРМАЛНИ ДРОНОВИ ЗА БАРАЊЕ ПРЕЖИВЕАНИ

НАЈМАЛКУ 6 МРТВИ ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО АЛБАНИЈА, ГРАД СКОПЈЕ ЌЕ ИСПРАТИ ЕКИПА СО ТЕРМАЛНИ ДРОНОВИ ЗА БАРАЊЕ ПРЕЖИВЕАНИ

Најмалку 6 жртви и 300 повредени и паднати згради има во силниот земјотрес што утрово во 3.54 часот ја погоди Албанија. Се стравува дека има многумина ...
НАЈМАЛКУ 4 МРТВИ И 150 ПОВРЕДЕНИ ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО АЛБАНИЈА, УТРОВО ВТОРПАТ СТРЕСЕ И ВО МАКЕДОНИЈА

НАЈМАЛКУ 4 МРТВИ И 150 ПОВРЕДЕНИ ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО АЛБАНИЈА, УТРОВО ВТОРПАТ СТРЕСЕ И ВО МАКЕДОНИЈА

Најмалку 4 жртви има во силниот земјотрес што утрово во 3.54 часот ја погоди Албанија, во кој паднаа згради, а 150 луѓе се повредени. Американскиот ге ...
ЗЕМЈОТРЕС ОД 6,4 СТЕПЕНИ УТРОВО ВО АЛБАНИЈА, СИЛНО СТРЕСЕ И ВО МАКЕДОНИЈА

ЗЕМЈОТРЕС ОД 6,4 СТЕПЕНИ УТРОВО ВО АЛБАНИЈА, СИЛНО СТРЕСЕ И ВО МАКЕДОНИЈА

Земјотрес со магнитуда од 6,4 степени со епицентар кај Драч, Албанија утрово во 3.54 часот беше почуствуван и во Македонија. Во Скопје потресот траеше ...
АЛБАНИЈА ОТВОРИ ПОЧЕСЕН КОНЗУЛАТ ВО БИТОЛА КАДЕ СЕ СТАВИЈА ТЕМЕЛИТЕ НА СОВРЕМЕНОТО АЛБАНСКО ПИСМО

АЛБАНИЈА ОТВОРИ ПОЧЕСЕН КОНЗУЛАТ ВО БИТОЛА КАДЕ СЕ СТАВИЈА ТЕМЕЛИТЕ НА СОВРЕМЕНОТО АЛБАНСКО ПИСМО

За Албанците, Битола е многу значајна како град, како историја, затоа што тука пред 111 години преродбениците ги ставија темелите на модерната албанск ...
1 2 3 4 5 8 30 / 72 НАПИСИ