Таг: Албанија

1 2 3 4 10 20 / 95 НАПИСИ
АЛБАНСКИОТ ПАРЛАМЕНТ ГО РАЗРЕШИ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ИЛИР МЕТА

АЛБАНСКИОТ ПАРЛАМЕНТ ГО РАЗРЕШИ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ИЛИР МЕТА

Албанскиот парламент го отповика претседателот Илир Мета на денешната вонредна седница, со што го отстрани од функцијата. Мета се обвинува за прекршув ...
ПРЕСЕЧЕН МЕЃУНАРОДЕН КАНАЛ ЗА ШВЕРЦ НА МАРИХУАНА КОЈ ОД АЛБАНИЈА МИНУВАЛ ПРЕКУ ГАЛИЧИЦА

ПРЕСЕЧЕН МЕЃУНАРОДЕН КАНАЛ ЗА ШВЕРЦ НА МАРИХУАНА КОЈ ОД АЛБАНИЈА МИНУВАЛ ПРЕКУ ГАЛИЧИЦА

Полицијата пресече меѓународен канал за транспорт на наркотични дроги од Албанија, кој минувал низ Македонија, а крајна дестинација била Грција. Оддел ...
ШПАЛИР ЗА ВАРХЕЈИ

ШПАЛИР ЗА ВАРХЕЈИ

Ќе стои ли Русија на страна и ќе чека Бугарија да го крене ветото за Македонија во ЕУ!? Затоа што за влез во ЕУ важен е цар Самоил. ...
ГЕРМАНИЈА И СЛОВАЧКА БАРААТ МАКЕДОНИЈА И АЛБАНИЈА ЗАЕДНО ВО ЈУНИ ДА ГИ ПОЧНАТ ПРЕГОВОРИТЕ СО ЕУ

ГЕРМАНИЈА И СЛОВАЧКА БАРААТ МАКЕДОНИЈА И АЛБАНИЈА ЗАЕДНО ВО ЈУНИ ДА ГИ ПОЧНАТ ПРЕГОВОРИТЕ СО ЕУ

Германија и Словачка бараат Македонија и Албанија во јуни заедно да ги почнат пристапните преговори за влез во ЕУ. Германскиот министер за Европа Миха ...
ВАРХЕЈИ ПАК СЕ ЗАКАНИ ДЕКА АЛБАНИЈА ЌЕ ГИ ПОЧНЕ ПРЕГОВОРИТЕ ПРЕД МАКЕДОНИЈА АКО НЕМА ДОГОВОР СО БУГАРИЈА

ВАРХЕЈИ ПАК СЕ ЗАКАНИ ДЕКА АЛБАНИЈА ЌЕ ГИ ПОЧНЕ ПРЕГОВОРИТЕ ПРЕД МАКЕДОНИЈА АКО НЕМА ДОГОВОР СО БУГАРИЈА

Еврокомесарот за проширување Оливер Вархеји повторно кажа дека Европската унија може да ги почне пристапните преговори со Албанија пред Македонија, ак ...
СОЦИЈАЛИСТИТЕ НА ЕДИ РАМА ОСВОИЈА ПОВЕЌЕ ОД ПОЛОВИНА ПРАТЕНИЧКИ МЕСТА НА ИЗБОРИТЕ ВО АЛБАНИЈА

СОЦИЈАЛИСТИТЕ НА ЕДИ РАМА ОСВОИЈА ПОВЕЌЕ ОД ПОЛОВИНА ПРАТЕНИЧКИ МЕСТА НА ИЗБОРИТЕ ВО АЛБАНИЈА

Социјалистичката партија на досегашниот премиер Еди Рама и официјално е прогласена за победник на парламентарните избори во Албанија, што се одржаа во ...
ТЕСНА ПОБЕДА НА СОЦИЈАЛИСТИТЕ НА ЕДИ РАМА НА ДЕНЕШНИТЕ ИЗБОРИ ВО АЛБАНИЈА, ВЕЛАТ ИЗЛЕЗНИТЕ АНКЕТИ

ТЕСНА ПОБЕДА НА СОЦИЈАЛИСТИТЕ НА ЕДИ РАМА НА ДЕНЕШНИТЕ ИЗБОРИ ВО АЛБАНИЈА, ВЕЛАТ ИЗЛЕЗНИТЕ АНКЕТИ

Социјалистичката партија на актуелниот премиер Еди Рама ќе биде победник на денешните парламентарни избори во Албанија, велат излезните анкети на теле ...
АЛБАНЦИТЕ ГЛАСААТ НА ИЗБОРИ ПО ЖЕСТОКАТА КАМПАЊА ВО КОЈА БЕШЕ УБИЕН АКТИВИСТ НА СОЦИЈАЛИСТИТЕ

АЛБАНЦИТЕ ГЛАСААТ НА ИЗБОРИ ПО ЖЕСТОКАТА КАМПАЊА ВО КОЈА БЕШЕ УБИЕН АКТИВИСТ НА СОЦИЈАЛИСТИТЕ

Албанија денеска излегува на парламентарни избори среде пандемијата на коронавирусот и жестокото ривалство помеѓу двете најголеми политички партии. Ок ...
АЛБАНИЈА ВОВЕДЕ ДВОНЕДЕЛЕН КАРАНТИН ЗА ПАТНИЦИТЕ ОД МАКЕДОНИЈА И ГРЦИЈА

АЛБАНИЈА ВОВЕДЕ ДВОНЕДЕЛЕН КАРАНТИН ЗА ПАТНИЦИТЕ ОД МАКЕДОНИЈА И ГРЦИЈА

Албанија воведува задолжителен двонеделен карантин за сите кои влегуваат во земјата од Македонија и Грција, што некои опозициски политичари го опишаа ...
ПО АМБАСАДОРКАТА БРНЗ, И ДРЖАВНИОТ ОБВИНИТЕЛ ЈОВЕСКИ ПОБАРА МВР ДА ГО ОБЕЗБЕДИ СИСТЕМОТ ЗА ИЗДАВАЊЕ ПАСОШИ, ОТКАКО СЕ УТВРДИ ДЕКА КОЈ СТАСАЛ ВЛЕГУВАЛ ВО СИСТЕМОТ И КРАДЕЛ ИДЕНТИТЕТИ НА ЛУЃЕ

ПО АМБАСАДОРКАТА БРНЗ, И ДРЖАВНИОТ ОБВИНИТЕЛ ЈОВЕСКИ ПОБАРА МВР ДА ГО ОБЕЗБЕДИ СИСТЕМОТ ЗА ИЗДАВАЊЕ ПАСОШИ, ОТКАКО СЕ УТВРДИ ДЕКА КОЈ СТАСАЛ ВЛЕГУВАЛ ВО СИСТЕМОТ И КРАДЕЛ ИДЕНТИТЕТИ НА ЛУЃЕ

По американската амбасадорка Кејт Брнз која на денешната средба на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски му нагласи дека е многу важно да го ...
1 2 3 4 10 20 / 95 НАПИСИ