Таг: Алеп

64 ЧЛЕНОВИ НА СЛАВНИОТ АНСАМБЛ АЛЕКСАНДРОВ ЗАГИНАА ВО НЕСРEЌАТА НА РУСКИОТ ВОЕН АВИОН

64 ЧЛЕНОВИ НА СЛАВНИОТ АНСАМБЛ АЛЕКСАНДРОВ ЗАГИНАА ВО НЕСРEЌАТА НА РУСКИОТ ВОЕН АВИОН

  Меѓу 92-те жртви во рускиот воен авион што се урна утрово во Црното море на пат за Сирија, се и 64 членови на славниот Ансамблот Александров ...
ЦИВИЛИТЕ И БУНТОВНИЦИТЕ СЕ ЕВАКУИРААТ ОД АЛЕП

ЦИВИЛИТЕ И БУНТОВНИЦИТЕ СЕ ЕВАКУИРААТ ОД АЛЕП

Сириските воени претставници денеска соопштија дека се направени сите подготовки и оти евакуацијата на цивили и на бунтовници од Алеп може да почне во ...
ВО АЛЕП СЕ УБИВААТ ЦИВИЛИ НА ЛИЦЕ МЕСТО, АЛАРМИРАА ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ

ВО АЛЕП СЕ УБИВААТ ЦИВИЛИ НА ЛИЦЕ МЕСТО, АЛАРМИРАА ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ

Владините сили имаат извршено егзекуции на цивили во Алеп, вклучувајќи жени и деца, велат од Обединетите нации, додека привршува битката за најголемио ...
ПЕТГОДИШНИОТ ОМРАН Е ЛИЦЕ НА УЖАСОТ ВО СИРИЈА

ПЕТГОДИШНИОТ ОМРАН Е ЛИЦЕ НА УЖАСОТ ВО СИРИЈА

Сириски опозициски активисти објавија трогателна снимка на момче спасено од урнатините на зграда погодена во воздушен напад во Але ...
4 / 4 НАПИСИ