Таг: Алфонсо Куарон

„ЗЕЛЕНА КНИГА“ ГО ШОКИРАШЕ „РОМА“ И ГО ОСВОИ ОСКАРОТ ЗА НАЈДОБАР ФИЛМ

„ЗЕЛЕНА КНИГА“ ГО ШОКИРАШЕ „РОМА“ И ГО ОСВОИ ОСКАРОТ ЗА НАЈДОБАР ФИЛМ

Алфонсо Куарон трипати излегуваше да прими оскар на 91. доделување на најпрестижните филмски награди, но во големото изненадување не вечерта, „Зелена ...
ЈАЛИЦА АПАРИСИО СО НОМИНАЦИЈАТА ЗА ОСКАР ЗА ПРВАТА ФИЛМСКА УЛОГА ГИ ПОБИВА СТЕРЕОТИПИТЕ ЗА ДОМОРОДЦИТЕ ВО МЕКСИКО

ЈАЛИЦА АПАРИСИО СО НОМИНАЦИЈАТА ЗА ОСКАР ЗА ПРВАТА ФИЛМСКА УЛОГА ГИ ПОБИВА СТЕРЕОТИПИТЕ ЗА ДОМОРОДЦИТЕ ВО МЕКСИКО

Кога вчера беа објавени номинациите за Оскар, меѓу селектираните најдобри актерки имаше и едно легендарно име (Глен Клоуз), поп ѕвезда (Леди Гага) и ф ...
ФРЕДИ МЕРКЈУРИ ЈА ПОБЕДИ ЛЕДИ ГАГА НА ЗЛАТНИТЕ ГЛОБУСИ

ФРЕДИ МЕРКЈУРИ ЈА ПОБЕДИ ЛЕДИ ГАГА НА ЗЛАТНИТЕ ГЛОБУСИ

„Боемска рапсодија“, филмот за рок групата „Квин“, е победникот што ги изненади сите на доделувањето на 76. Златни глобуси во Беверли Хилс, освојувајќ ...
ЗЛАТЕН ЛАВ ЗА „РОМА“ НА КУАРОН

ЗЛАТЕН ЛАВ ЗА „РОМА“ НА КУАРОН

Црно-белата драма „Рома“ на режисерот Алфонсо Куарон, еден вид сеќавање на неговото детство во Мексико Сити во раните 70-ти години, доби Златен лав на ...
4 / 4 НАПИСИ