Таг: Али Ахмети

1 2 3 8 10 / 80 НАПИСИ
ГРУЕВСКИ ГИ ИЗБЕГНА НОВИНАРИТЕ ПО СРЕДБАТА СО АЛБАНСКИОТ ПРЕМИЕР РАМА, МУ ЗАБЕЛЕЖАЛ ЗА ТИРАНСКАТА ПЛАТФОРМА

ГРУЕВСКИ ГИ ИЗБЕГНА НОВИНАРИТЕ ПО СРЕДБАТА СО АЛБАНСКИОТ ПРЕМИЕР РАМА, МУ ЗАБЕЛЕЖАЛ ЗА ТИРАНСКАТА ПЛАТФОРМА

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски ги избегна новинарите после средбата со албанскиот премиер Еди Рама денеска во Скопје. Груевски не даде изјав ...
АХМЕТИ ГИ ПОВИКА АЛБАНЦИТЕ ВО СКОПЈЕ ДА ГЛАСААТ ЗА ШИЛЕГОВ

АХМЕТИ ГИ ПОВИКА АЛБАНЦИТЕ ВО СКОПЈЕ ДА ГЛАСААТ ЗА ШИЛЕГОВ

Лидерот на ДУИ Али Ахмети ги повика Албанците во Скопје да гласаат за кандидатот на СДСМ Петре Шилегов на вчерашниот митинг на партијата во Гази Баба. ...
НА ВЛАДАТА И ПАРТИСКИТЕ ЛИДЕРИ ИМ ПОКАЖАВ КАДЕ ИМ Е МЕСТОТО ВО ОДНОС НА СОБРАНИЕТО, ВЕЛИ ТАЛАТ ЏАФЕРИ

НА ВЛАДАТА И ПАРТИСКИТЕ ЛИДЕРИ ИМ ПОКАЖАВ КАДЕ ИМ Е МЕСТОТО ВО ОДНОС НА СОБРАНИЕТО, ВЕЛИ ТАЛАТ ЏАФЕРИ

Претседателот на Собранието Талат Џафери во ексклузивно интервју за САКАМДАКАЖАМ.МК зборува за главните предизвици во неговата работа во изминативе 3 ...
НИШТО НЕ СЕ ДОГОВАРА ПОД МАСА, РЕЧЕ ТАЧИ ПО СРЕДБАТА СО АХМЕТИ

НИШТО НЕ СЕ ДОГОВАРА ПОД МАСА, РЕЧЕ ТАЧИ ПО СРЕДБАТА СО АХМЕТИ

Лидерот на ДУИ Али Ахмети и лидерот на ДПА Мендух Тачи синоќа се сретнаа во еден тетовски ресторан. Иако беше речено дека и порано имале вакви средби, ...
ДУИ ГИ ПРЕДЛОЖИ ЛИКА И ОСМАНИ ЗА ВИЦЕПРЕМИЕРИ, САЛИУ, БЕКТЕШИ, ДУРАКУ И МЕРКО ЗА МИНИСТРИ

ДУИ ГИ ПРЕДЛОЖИ ЛИКА И ОСМАНИ ЗА ВИЦЕПРЕМИЕРИ, САЛИУ, БЕКТЕШИ, ДУРАКУ И МЕРКО ЗА МИНИСТРИ

Лидерот на ДУИ Али Ахмети ги соопшти имињата на предлозите за министри и вицепремиери на неговата партија во новата влада на мандатарот Зоран Заев по ...
ТУЖБАТА НА АХМЕТИ И ЏАФЕРИ ПРОТИВ БОГОЕВСКИ Е ДОКАЗ ДЕКА ПРОДОЛЖУВА ПОЛИТИЧКОТО СИЛУВАЊЕ НА СУДСТВОТО, ВЕЛИ АДВОКАТОТ НА ЕКСРАЗУЗНАВАЧОТ

ТУЖБАТА НА АХМЕТИ И ЏАФЕРИ ПРОТИВ БОГОЕВСКИ Е ДОКАЗ ДЕКА ПРОДОЛЖУВА ПОЛИТИЧКОТО СИЛУВАЊЕ НА СУДСТВОТО, ВЕЛИ АДВОКАТОТ НА ЕКСРАЗУЗНАВАЧОТ

И покрај тоа што двајцата поранешни директори на „Маѓар телеком“, Елек Штрауб и Андраш Балог, кои беа обвинети во САД дека поткупувале македонски поли ...
ЗАЕВ НА КОНГРЕСОТ НА СДСМ САКА ДА БИДЕ ПРОМОВИРАН КАКО ПРЕМИЕР

ЗАЕВ НА КОНГРЕСОТ НА СДСМ САКА ДА БИДЕ ПРОМОВИРАН КАКО ПРЕМИЕР

Досега е разговарано само врз кои принципи ќе се темели новата влада како и за делови од програмата што ќе ја промовира мандатарот Зоран Заев а не и з ...
МНОЗИНСТВОТО ГИ СПРЕМА ГАРАНЦИИТЕ ЗА ИВАНОВ ДА ГО ДАДЕ МАНДАТОТ

МНОЗИНСТВОТО ГИ СПРЕМА ГАРАНЦИИТЕ ЗА ИВАНОВ ДА ГО ДАДЕ МАНДАТОТ

Парламентарно мнозинство предводено од лидерот на СДСМ Зоран Заев спрема во која форма ќе бидат гаранциите што ќе му ги дадат на претседателот на држа ...
НЕМА КОМПЈУТЕР

НЕМА КОМПЈУТЕР

1 Се обидувам да го разберам инцидентот на Талат Џафери со албанското знаменце во кабинетот на претседателот на Собранието.  Сфаќам дека веројатно ста ...
ВЕЉАНОСКИ ВЕЌЕ НЕМА ПРАВО ДА СВИКУВА СЕДНИЦА, КАЖА АХМЕТИ ПО СРЕДБАТА СО ХОЈТ ЈИ

ВЕЉАНОСКИ ВЕЌЕ НЕМА ПРАВО ДА СВИКУВА СЕДНИЦА, КАЖА АХМЕТИ ПО СРЕДБАТА СО ХОЈТ ЈИ

Лидерот на ДУИ Али Ахмети кажа дека крајно време е сите да го прифатат изборот на Талат Џафери како нов претседател на Собранието, бидејќи тоа е новат ...
1 2 3 8 10 / 80 НАПИСИ