Таг: Али Ахмети

1 2 3 18 10 / 180 НАПИСИ
МВР ПОДНЕСЕ КРИВИЧНА ПРИЈАВА ПРОТИВ ДВА ВНУКА НА АЛИ АХМЕТИ, ОСОМНИЧЕНИ СЕ ДЕКА НА ДРЖАВНО ЗЕМЈИШТЕ ВО КИЧЕВСКО КОПАЛЕ ВАР, А ВО БУЏЕТОТ НЕ ПЛАЌАЛЕ СПОРЕД ДОГОВОРОТ ЗА КОНЦЕСИЈА

МВР ПОДНЕСЕ КРИВИЧНА ПРИЈАВА ПРОТИВ ДВА ВНУКА НА АЛИ АХМЕТИ, ОСОМНИЧЕНИ СЕ ДЕКА НА ДРЖАВНО ЗЕМЈИШТЕ ВО КИЧЕВСКО КОПАЛЕ ВАР, А ВО БУЏЕТОТ НЕ ПЛАЌАЛЕ СПОРЕД ДОГОВОРОТ ЗА КОНЦЕСИЈА

Додека Обвинителството за организиран криминал и корупција го истражува Дрин Ахмети, внук на лидерот на ДУИ Али Ахмети, за случајот „Соравија“, МВР де ...
МОЛК НА СКРШЕНИТЕ ГЛАВИ

МОЛК НА СКРШЕНИТЕ ГЛАВИ

Мала е италијанската лента, а големо е името Македонија ...
АЛБАНСКАТА ЗАЕДНИЦА ТРЕБА ДА ЈА ЗАСТАПУВА „ЕВРОПСКИОТ ФРОНТ“ СО 18 ПРАТЕНИЦИ, А НЕ „ВРЕДИ“ СО 14, СМЕТА АЛИ АХМЕТИ И НАЈАВУВА ДЕМОКРАТСКА БОРБА ЗА ТОА

АЛБАНСКАТА ЗАЕДНИЦА ТРЕБА ДА ЈА ЗАСТАПУВА „ЕВРОПСКИОТ ФРОНТ“ СО 18 ПРАТЕНИЦИ, А НЕ „ВРЕДИ“ СО 14, СМЕТА АЛИ АХМЕТИ И НАЈАВУВА ДЕМОКРАТСКА БОРБА ЗА ТОА

Али Ахмети, во името на коалицијата „Европски фронт“, повика на битка за почитување на духот на Охридскиот договор и почитување на правото на застапув ...

O, SHPIRTI IM

1 Pas rezultatit katastrofal të LSDM-së në rrethin e parë të zgjedhjeve presidenciale, ku dallimi mes Gordana Siljanovska-Davkovës dhe Stevo Pendarovs ...
О, ДУШО МОЈА

О, ДУШО МОЈА

Истрошија и европска идеја и вредности со глупостите што ги повторуваат божем во име на ЕУ. ...
БИТКА ЗА РЕФУС

БИТКА ЗА РЕФУС

Рингишпилот пак доаѓа сретсело. Порано се возбудувавме, сега не го есапиме. ...
ТОА ШТО ДРИН АХМЕТИ СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД СОРАВИЈА НЕМА ДА ГО СПАСИ ОД ИСТРАГА ЗА ОРГАНИЗИРАН КРИМИНАЛ, ТВРДИ ОБВИНИТЕЛСТВОТО

ТОА ШТО ДРИН АХМЕТИ СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД СОРАВИЈА НЕМА ДА ГО СПАСИ ОД ИСТРАГА ЗА ОРГАНИЗИРАН КРИМИНАЛ, ТВРДИ ОБВИНИТЕЛСТВОТО

Истрагата против Дрин Ахмети, внук на лидерот на најмоќната владејачка партија на Албанците Али Ахмети, не запира, иако тој вчера се повлече од компан ...
ДУИ ГО КАНДИДИРА БУЈАР ОСМАНИ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ И БАРА ВО ИДНИНА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ДА СЕ БИРА ВО СОБРАНИЕТО СО БАДЕНТЕРОВО МНОЗИНСТВО

ДУИ ГО КАНДИДИРА БУЈАР ОСМАНИ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ И БАРА ВО ИДНИНА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ДА СЕ БИРА ВО СОБРАНИЕТО СО БАДЕНТЕРОВО МНОЗИНСТВО

Министерот за надворешни работи Бујар Османи ќе биде претседателски кандидат на ДУИ на претстојните претседателски избори, соопшти лидерот на партијат ...
ПОРАЗ КАКО ПОБЕДА

ПОРАЗ КАКО ПОБЕДА

Е па, така е кога сојузништвото го сфаќаш како подаништво. ...
ДОАЃА ВРЕМЕ

ДОАЃА ВРЕМЕ

Нека ни е на здравје ручекот ...
1 2 3 18 10 / 180 НАПИСИ