Таг: алкохол

1 2 3 10 / 23 НАПИСИ
ИРСКА ЌЕ БИДЕ ПРВА ЗЕМЈА ВО СВЕТОТ ШТО ЌЕ СТАВА ПРЕДУПРЕДУВАЊА ЗА ЗДРАВЈЕТО НА АЛКОХОЛНИ ПИЈАЛОЦИ

ИРСКА ЌЕ БИДЕ ПРВА ЗЕМЈА ВО СВЕТОТ ШТО ЌЕ СТАВА ПРЕДУПРЕДУВАЊА ЗА ЗДРАВЈЕТО НА АЛКОХОЛНИ ПИЈАЛОЦИ

Ирска ќе стане првата земја во светот која ќе става предупредувања за здравјето на алкохолни пијалоци. Министерот за здравство Стивен Донели вчера ги ...
„ЉУБОВТА ОПРАВДУВА МНОГУ НЕШТА, НО НЕ И ЗАГРОЗУВАЊЕ НА БЕЗБЕДНОСТА ВО СООБРАЌАЈОТ“, ВЕЛИ КАМПАЊАТА НА ТЕТОВСКАТА ПОЛИЦИЈА ЗА ДЕНОТ НА ЉУБОВТА И ВИНОТО

„ЉУБОВТА ОПРАВДУВА МНОГУ НЕШТА, НО НЕ И ЗАГРОЗУВАЊЕ НА БЕЗБЕДНОСТА ВО СООБРАЌАЈОТ“, ВЕЛИ КАМПАЊАТА НА ТЕТОВСКАТА ПОЛИЦИЈА ЗА ДЕНОТ НА ЉУБОВТА И ВИНОТО

Тетовската полиција денеска, по повод 14 февруари што се слави како ден на лозарите Св. Трифун и ден на вљубените Св. Валентин, на возачите им делеше ...
НА СТАДИОНИТЕ ВО КАТАР НЕМА ДА СМЕЕ ДА СЕ ПИЕ АЛКОХОЛ

НА СТАДИОНИТЕ ВО КАТАР НЕМА ДА СМЕЕ ДА СЕ ПИЕ АЛКОХОЛ

Алкохол нема да се продава на осумте стадиони на кои ќе се играат мечевите од Светското првенство во Катар, откако ФИФА ја промени својата политика на ...
ПРЕТЕКНУВАЊЕ НА ПОЛНА ЛЕНТА, ВОЗЕЊЕ ПИЈАН, ДРОГИРАН И СО НАД 70 КИЛОМЕТРИ ОД ДОЗВОЛЕНОТО, ЌЕ СТАНЕ УМИСЛА И ЌЕ СЕ КАЗНУВА СО ЗАТВОР

ПРЕТЕКНУВАЊЕ НА ПОЛНА ЛЕНТА, ВОЗЕЊЕ ПИЈАН, ДРОГИРАН И СО НАД 70 КИЛОМЕТРИ ОД ДОЗВОЛЕНОТО, ЌЕ СТАНЕ УМИСЛА И ЌЕ СЕ КАЗНУВА СО ЗАТВОР

Возач кој претекнува на полна линија, вози во спротивната коловозна лента за таканаречениот руски рулет или за други егзибиции, претекнува на полна ли ...
ПОЛИЦИЈАТА ФАТИ 17 ПИЈАНИ ВОЗАЧИ ЗА ЕДНА НОЌ ВО ТЕТОВО

ПОЛИЦИЈАТА ФАТИ 17 ПИЈАНИ ВОЗАЧИ ЗА ЕДНА НОЌ ВО ТЕТОВО

Во акциска контрола на СВР Тетово изминатава ноќ биле откриени и санкционирани 17 возачи кои возеле пијани. „Во текот на изминатава ноќ во периодот ...
ВЛЕЗ ВО ПРОДАВНИЦИТЕ ЗА АЛКОХОЛ И КАНАБИС ВО КВЕБЕК САМО СО ДОКАЗ ЗА ВАКЦИНАЦИЈА ПРОТИВ КОВИД

ВЛЕЗ ВО ПРОДАВНИЦИТЕ ЗА АЛКОХОЛ И КАНАБИС ВО КВЕБЕК САМО СО ДОКАЗ ЗА ВАКЦИНАЦИЈА ПРОТИВ КОВИД

Продавниците за алкохол и канабис во канадската провинција Квебек ќе бараат од купувачите да покажат доказ за вакцинација, поради порастот на нови слу ...
МАДРИДСКАТА ПОЛИЦИЈА РАСТУРИ ИЛЕГАЛНА ЗАБАВА СО 25.000 МЛАДИ

МАДРИДСКАТА ПОЛИЦИЈА РАСТУРИ ИЛЕГАЛНА ЗАБАВА СО 25.000 МЛАДИ

Шпанската полиција објави дека ја растурила најголемата илегална забава од почетокот на пандемијата, на која се собрале 25.000 млади. Таа се одржала н ...
БРУС СПРИНГСТИН УАПСЕН ЗАШТО ВОЗЕЛ ПИЈАН

БРУС СПРИНГСТИН УАПСЕН ЗАШТО ВОЗЕЛ ПИЈАН

Брус Спрингстин бил уапсен во Њу Џерси пред три месеци и обвинет за возење во пијана состојба, потврдија официјални лица. Тој треба да се појави на су ...
ОД 1 ЈАНУАРИ 10 ОТСТО ДДВ ЗА ХРАНА И ПИЈАЛАЦИ ВО КАФЕАНИТЕ, ОСВЕН ЗА АЛКОХОЛ

ОД 1 ЈАНУАРИ 10 ОТСТО ДДВ ЗА ХРАНА И ПИЈАЛАЦИ ВО КАФЕАНИТЕ, ОСВЕН ЗА АЛКОХОЛ

Од 1 јануари 2021, ќе има повластена даночна стапка од 10% за продавањето храна и пијалаци во угостителските објекти и за кетеринг услуги, со исклучок ...
НЕМА ЛОГИКА РАБОТНОТО ВРЕМЕ НА КАФУЛИЊАТА ДА СЕ ОДРЕДУВА СО РАСПУСТОТ, УГОСТИТЕЛИТЕ БАРААТ ДА РАБОТАТ СЕКОЈ ДЕН ДО 1 ЧАСОТ

НЕМА ЛОГИКА РАБОТНОТО ВРЕМЕ НА КАФУЛИЊАТА ДА СЕ ОДРЕДУВА СО РАСПУСТОТ, УГОСТИТЕЛИТЕ БАРААТ ДА РАБОТАТ СЕКОЈ ДЕН ДО 1 ЧАСОТ

Работното време на кафулињата и кафеаните цела година да биде до 1 часот, а не само за време на распустот на учениците, бараат угостителите од Министе ...
1 2 3 10 / 23 НАПИСИ