Таг: Алтернатива

1 2 10 / 19 НАПИСИ
АЛТЕРНАТИВА ОДИ ВО ОПОЗИЦИЈА

АЛТЕРНАТИВА ОДИ ВО ОПОЗИЦИЈА

Партијата Алтернатива, која што досега имаше двајца министри во владата, одлучи на оди во опозицијата, откако СДСМ се договори со Алијанса за Албанцит ...
АЛИЈАНСА ЗЕМА ДВЕ МИНИСТЕРСКИ МЕСТА ОД АЛТЕРНАТИВА И ЕДНО ОД СДСМ, КОВАЧЕВСКИ ГО ДОСТАВИ ПРЕДЛОГОТ ЗА РЕКОНСТРУКЦИЈА НА ВЛАДАТА

АЛИЈАНСА ЗЕМА ДВЕ МИНИСТЕРСКИ МЕСТА ОД АЛТЕРНАТИВА И ЕДНО ОД СДСМ, КОВАЧЕВСКИ ГО ДОСТАВИ ПРЕДЛОГОТ ЗА РЕКОНСТРУКЦИЈА НА ВЛАДАТА

Премиерот Димитар Ковачевски до Собранието го достави предлогот за реконструкција на Владата, според кој ќе има кадровски промени во четири министерст ...
АЛТЕРНАТИВА БИЛА ЛУТА ДЕКА УШТЕ НЕМА ПОТПРЕТСЕДАТЕЛСКО МЕСТО ВО СОБРАНИЕТО, А ОПОЗИЦИЈАТА НИКОЈ НЕ ЈА БАРА КОГА НЕМА КВОРУМ

АЛТЕРНАТИВА БИЛА ЛУТА ДЕКА УШТЕ НЕМА ПОТПРЕТСЕДАТЕЛСКО МЕСТО ВО СОБРАНИЕТО, А ОПОЗИЦИЈАТА НИКОЈ НЕ ЈА БАРА КОГА НЕМА КВОРУМ

Претседателот на Собранието Талат Џафери кој денеска ја прекина работата на 79. седница со 33 точки за расправа, зашто од вкупно потпишани 85, во сала ...
НИКОЈ НЕМА ДА БИДЕ ПОШТЕДЕН ЗА НОЖЕВИТЕ, ДРОГАТА И ТЕЛЕФОНИТЕ ВО ИДРИЗОВО, А И КОМИТЕТОТ ЗА ТОРТУРА НЕ Е ЗАДОВОЛЕН ОД РАКОВОДСТВОТО НА ЗАТВОРОТ, КАЖА ТУПАНЧЕВСКИ

НИКОЈ НЕМА ДА БИДЕ ПОШТЕДЕН ЗА НОЖЕВИТЕ, ДРОГАТА И ТЕЛЕФОНИТЕ ВО ИДРИЗОВО, А И КОМИТЕТОТ ЗА ТОРТУРА НЕ Е ЗАДОВОЛЕН ОД РАКОВОДСТВОТО НА ЗАТВОРОТ, КАЖА ТУПАНЧЕВСКИ

Министерот за правда Никола Тупанчевски кажа дека ќе бара одговорност за тоа што во вчерашниот претрес во 25 таргетирани ќелии во затворот Идризово би ...
СКЕНДЕР РЕЏЕПИ ЈА НАПУШТИ ПАРТИЈАТА, АЛТЕРНАТИВА СЕГА СО ТРИ ПРАТЕНИКА ДРЖИ ТРИ МИНИСТЕРСТВА ВО ВЛАДАТА

СКЕНДЕР РЕЏЕПИ ЈА НАПУШТИ ПАРТИЈАТА, АЛТЕРНАТИВА СЕГА СО ТРИ ПРАТЕНИКА ДРЖИ ТРИ МИНИСТЕРСТВА ВО ВЛАДАТА

Пратеникот Скендер Реџепи – Зејд, денеска ја напушти матичната партија Алтернатива. Го известил претседателот на Собранието Талат Џафери дека продолжу ...
АЛТЕРНАТИВА ГИ ПОТВРДИ ХУСНИ ИСМАИЛИ ЗА ПОТПРЕТСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО И БЕКИМ САЛИ ЗА МИНИСТЕР ЗА ЗДРАВСТВО

АЛТЕРНАТИВА ГИ ПОТВРДИ ХУСНИ ИСМАИЛИ ЗА ПОТПРЕТСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО И БЕКИМ САЛИ ЗА МИНИСТЕР ЗА ЗДРАВСТВО

Хусни Исмаили за потпретседател на Собранието, а Беким Сали за министер за здравство, се дел од листата носители на јавни функции што усвои Централнот ...
АЛТЕРНАТИВА ИЗГЛАСА ВЛЕГУВАЊЕ ВО ВЛАДА, В НЕДЕЛА ГАШИ И ЗАЕВ ЌЕ КАЖАТ КОИ РЕСОРИ ГИ ДОБИЛА

АЛТЕРНАТИВА ИЗГЛАСА ВЛЕГУВАЊЕ ВО ВЛАДА, В НЕДЕЛА ГАШИ И ЗАЕВ ЌЕ КАЖАТ КОИ РЕСОРИ ГИ ДОБИЛА

Централното претседателство на партијата Алтернатива, која има 4 пратеника, во саботата навечер одлучила таа да се приклучи на парламентарното мнозинс ...
ВОЗБУДАТА РАСТЕ

ВОЗБУДАТА РАСТЕ

Втор вицепремиер, ама ист како првиот ...
ИМА ЕВИДЕНТЕН НАПРЕДОК ВО УСОГЛАСУВАЊЕТО НА СТАВОВИТЕ СО АЛТЕРНАТИВА, ДО КРАЈОТ НА НЕДЕЛАВА ОЧЕКУВАМЕ ДОГОВОР, ВЕЛАТ ОД ВЛАДАТА

ИМА ЕВИДЕНТЕН НАПРЕДОК ВО УСОГЛАСУВАЊЕТО НА СТАВОВИТЕ СО АЛТЕРНАТИВА, ДО КРАЈОТ НА НЕДЕЛАВА ОЧЕКУВАМЕ ДОГОВОР, ВЕЛАТ ОД ВЛАДАТА

Премиерот Зоран Заев и претседателот на Алтернатива Африм Гаши, и после денешната трета средба во Клубот на пратеници не донесоа конечна одлука за зго ...
ДА ВИДИМЕ ДАЛИ АКТУЕЛНИТЕ ВЛАДИНИ ПАРТНЕРИ ИМААТ ВОЛЈА ДА СЕ ОТКАЖАТ ОД ДЕЛ ОД СВОЈАТА МОЌ, ВЕЛАТ ОД АЛТЕРНАТИВА ПРЕД ПРЕГОВОРИТЕ ЗА ВЛЕЗ ВО ВЛАСТА

ДА ВИДИМЕ ДАЛИ АКТУЕЛНИТЕ ВЛАДИНИ ПАРТНЕРИ ИМААТ ВОЛЈА ДА СЕ ОТКАЖАТ ОД ДЕЛ ОД СВОЈАТА МОЌ, ВЕЛАТ ОД АЛТЕРНАТИВА ПРЕД ПРЕГОВОРИТЕ ЗА ВЛЕЗ ВО ВЛАСТА

Опозициската Алтернатива вечерва донесе одлука да го овласти претседателот Африм Гаши да преговара со актуелниот премиер Зоран Заев или евентуално со ...
1 2 10 / 19 НАПИСИ