Таг: Алтернатива

1 217 / 17 НАПИСИ
ПРАТЕНИКОТ СКЕНДЕР РЕЏЕПИ ПРИФАТИ НОВА ИНИЦИЈАТИВА ОД ВМРО-ДПМНЕ ЗА ДОВЕРБА НА ВЛАДАТА, АКО НЕ СЕ ПРЕДОМИСЛИ ЌЕ СЕ ПОДНЕСЕ УТРЕ

ПРАТЕНИКОТ СКЕНДЕР РЕЏЕПИ ПРИФАТИ НОВА ИНИЦИЈАТИВА ОД ВМРО-ДПМНЕ ЗА ДОВЕРБА НА ВЛАДАТА, АКО НЕ СЕ ПРЕДОМИСЛИ ЌЕ СЕ ПОДНЕСЕ УТРЕ

Пратеникот Скендер Реџепи-Зејд од Алтернатива ја прифати понудата од координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ Никола Мицевски да се потпише н ...
ДУИ, АЛИЈАНСА И АЛТЕРНАТИВА НА ИЗБОРИ СО ЗАЕДНИЧКА ЛИСТА ЗА СОВЕТНИЦИ ВО ОПШТИНА ЧАШКА

ДУИ, АЛИЈАНСА И АЛТЕРНАТИВА НА ИЗБОРИ СО ЗАЕДНИЧКА ЛИСТА ЗА СОВЕТНИЦИ ВО ОПШТИНА ЧАШКА

Коалицијата „Сите заедно“ ги обедини албански партии од власта и од опозицијата и тие заеднички ќе настапат со листа за членови на Советот за Општина ...
ПАНДЕВ И ЕЛМАС

ПАНДЕВ И ЕЛМАС

Што сакаат да докажат со попишувањето на дијаспората? Да се фалат колку многу се иселиле поради нив? ...
ЌЕ ПОДНЕСУВАМЕ ПО 1.000 АМАНДМАНИ НА СЕКОЈ ЗАКОН ДОДЕКА НЕ СЕ ДОНЕСЕ ЗАКОНОТ ЗА ДРЖАВЈАНСТВО, ВЕЛАТ ОД АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ И АЛТЕРНАТИВА

ЌЕ ПОДНЕСУВАМЕ ПО 1.000 АМАНДМАНИ НА СЕКОЈ ЗАКОН ДОДЕКА НЕ СЕ ДОНЕСЕ ЗАКОНОТ ЗА ДРЖАВЈАНСТВО, ВЕЛАТ ОД АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ И АЛТЕРНАТИВА

Координаторот на пратеничката група на Алијанса за Албанците и Алтернатива Скендер Реџепи кажа дека албанската опозиција не отстапува од блокадата на ...
БИЗНИСМЕНИТЕ НИ ВЕЛАТ ДЕКА МОЖАТ ДА ИЗДРЖАТ БЕЗ ПЛАТИ, ПОВАЖНО Е ДА СЕ ДОНЕСЕ ЗАКОНОТ ЗА ДРЖАВЈАНСТВО, ВЕЛАТ ОД АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ И АЛТЕРНАТИВА ЗА БЛОКАДАТА НА СОБРАНИЕТО

БИЗНИСМЕНИТЕ НИ ВЕЛАТ ДЕКА МОЖАТ ДА ИЗДРЖАТ БЕЗ ПЛАТИ, ПОВАЖНО Е ДА СЕ ДОНЕСЕ ЗАКОНОТ ЗА ДРЖАВЈАНСТВО, ВЕЛАТ ОД АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ И АЛТЕРНАТИВА ЗА БЛОКАДАТА НА СОБРАНИЕТО

Координаторот на пратеничката група на Алијанса за Албанците и Алтернатива Скендер Реџепи вели дека ќе продолжат да ги блокираат сите закони во Собран ...
ВО ОХРИД ПОЧНУВА АЛТЕРНАТИВНО КУЛТУРНО ЛЕТО

ВО ОХРИД ПОЧНУВА АЛТЕРНАТИВНО КУЛТУРНО ЛЕТО

Од вечерва па во текот на летото во Охрид ќе се одвива алтернативно културно лето, манифестација која нема амбиции да биде замена на традиционалното О ...
МИНИСТЕРОТ ЗА КУЛТУРА АСАФ АДЕМИ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА

МИНИСТЕРОТ ЗА КУЛТУРА АСАФ АДЕМИ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА

Министерот за култура Асаф Адеми поднесе оставка, објавувајќи ја одлуката во партиското седиште на неговата партија Алтернатива (поранешното крило на ...
1 217 / 17 НАПИСИ