Таг: Алжир

ДВАЈЦА МИГРАНТИ ТЕШКО ПОВРЕДЕНИ ОД ВОЗ КАЈ ГЕВГЕЛИЈА

ДВАЈЦА МИГРАНТИ ТЕШКО ПОВРЕДЕНИ ОД ВОЗ КАЈ ГЕВГЕЛИЈА

Утрово околу 5 часот, патничкиот воз кој сообраќа од Гевгелија за Скопје на влезот во железничка станица Смоквица удрил двајца мигранти. Тие се потешк ...
НАД 200 ЗАГИНАТИ ВО УРИВАЊЕТО НА АВИОН НА АЛЖИРСКАТА ВОЈСКА

НАД 200 ЗАГИНАТИ ВО УРИВАЊЕТО НА АВИОН НА АЛЖИРСКАТА ВОЈСКА

Авион на алжирската војска се урнал набргу по полетувањето од воздушната база Буфарик, сместена во близина на главниот град Алжир, и се стравува дека ...
2 / 2 НАПИСИ