Таг: амбасадор

1 2 3 8 10 / 80 НАПИСИ
ПОЧНА ДА РАБОТИ СОВЕТОТ ЗА КООРДИНАЦИЈА, КАДЕ ЌЕ СЕ ГРАДИ ЗАЕДНИЧКИ СТАВ СО КОЈ МАКЕДОНИЈА ЌЕ ИЗЛЕГУВА ПРЕД НАТО

ПОЧНА ДА РАБОТИ СОВЕТОТ ЗА КООРДИНАЦИЈА, КАДЕ ЌЕ СЕ ГРАДИ ЗАЕДНИЧКИ СТАВ СО КОЈ МАКЕДОНИЈА ЌЕ ИЗЛЕГУВА ПРЕД НАТО

Со помош на Британската амбасада, во Владата почна да работи Советот за координација на НАТО активностите, за градење на заеднички став пред сојузници ...
ХОЛАНДСКИОТ АМБАСАДОР БАРА ПОДДРШКА ОД ДУИ ЗА ВЛАДЕЕЊЕ НА ПРАВОТО, ЗАШТО НИЕ НАЈМНОГУ ЗБОРУВАМЕ ПРОТИВ КОРУПЦИЈА, ВЕЛИ БУЈАР ОСМАНИ

ХОЛАНДСКИОТ АМБАСАДОР БАРА ПОДДРШКА ОД ДУИ ЗА ВЛАДЕЕЊЕ НА ПРАВОТО, ЗАШТО НИЕ НАЈМНОГУ ЗБОРУВАМЕ ПРОТИВ КОРУПЦИЈА, ВЕЛИ БУЈАР ОСМАНИ

Министерот за надворешни работи Бујар Османи, прашан како портпарол на ДУИ за коментар дека холандскиот амбасадор Дирк Јан Коп го предупреди директно ...
ХОЛАНДСКИОТ АМБАСАДОР СЕ СРЕТНА СО АХМЕТИ ДА МУ КАЖЕ ДЕКА Е НЕПРИФАТЛИВО ДА СЕ ВЛИЈАЕ НА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ВРХОВЕН СУД

ХОЛАНДСКИОТ АМБАСАДОР СЕ СРЕТНА СО АХМЕТИ ДА МУ КАЖЕ ДЕКА Е НЕПРИФАТЛИВО ДА СЕ ВЛИЈАЕ НА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ВРХОВЕН СУД

Холандскиот амбасадор Дирк Јан Коп се сретна со лидерот на ДУИ Али Ахмети да му каже дека за Холандија е неприфатливо да има политичко влијание врз пр ...
ОТКАЖАН ЛЕТОТ СО КОЈ ТРЕБАШЕ 11-МИНА МАКЕДОНСКИ ГРАДЕЖНИ РАБОТНИЦИ ДА СИ ДОЈДАТ ДОМА ОД ТЕЛ АВИВ, АМБАСАДОРОТ ЗБОРУВА СО НИВ, ЌЕ ПОЛЕТААТ НАЈВЕРОЈАТНО В ПЕТОК

ОТКАЖАН ЛЕТОТ СО КОЈ ТРЕБАШЕ 11-МИНА МАКЕДОНСКИ ГРАДЕЖНИ РАБОТНИЦИ ДА СИ ДОЈДАТ ДОМА ОД ТЕЛ АВИВ, АМБАСАДОРОТ ЗБОРУВА СО НИВ, ЌЕ ПОЛЕТААТ НАЈВЕРОЈАТНО В ПЕТОК

Единаесетмина градежни работници од Македонија, кои успеале да заминат од палестинската област Рамалах на Западниот Брег, се заглавени во Тел Авив, от ...
ХОЛАНДИЈА Е НАЈПОСВЕТЕН ПРИЈАТЕЛ НА МАКЕДОНИЈА ВО СПРАВУВАЊЕ СО ГЛОБАЛНИТЕ ПРЕДИЗВИЦИ, КАЖА АМБАСАДОРОТ ДИРК ЈАН КОП ВО ОХРИД

ХОЛАНДИЈА Е НАЈПОСВЕТЕН ПРИЈАТЕЛ НА МАКЕДОНИЈА ВО СПРАВУВАЊЕ СО ГЛОБАЛНИТЕ ПРЕДИЗВИЦИ, КАЖА АМБАСАДОРОТ ДИРК ЈАН КОП ВО ОХРИД

Во просториите на Касарна Хаб во Охрид вечерва беше отворена изложбата на победничките фотографии од глобалниот конкурс „Вода=живот“ организиран од Ми ...
АМБАСАДОРОТ ВО ЈАПОНИЈА НЕ Е ПОВЛЕЧЕН ПОРАДИ СЕКСУАЛНО ВОЗНЕМИРУВАЊЕ, ВЕЛАТ ОД МНР

АМБАСАДОРОТ ВО ЈАПОНИЈА НЕ Е ПОВЛЕЧЕН ПОРАДИ СЕКСУАЛНО ВОЗНЕМИРУВАЊЕ, ВЕЛАТ ОД МНР

Причините за повлекувањето на македонскиот амбасадор во Јапонија не се совпаѓаат со нападите изнесени од страна на ВМРО-ДПМНЕ и нивните претставници, ...
ОТПОВИКАН МАКЕДОНСКИОТ АМБАСАДОР ВО ТОКИО ЗА КОГО ИМА ОБВИНУВАЊА ЗА МОБИНГ И СЕКСУАЛНО ВОЗНЕМИРУВАЊЕ

ОТПОВИКАН МАКЕДОНСКИОТ АМБАСАДОР ВО ТОКИО ЗА КОГО ИМА ОБВИНУВАЊА ЗА МОБИНГ И СЕКСУАЛНО ВОЗНЕМИРУВАЊЕ

Владата го прифати предлогот на министерот за надворешни работи за отповикување на македонскиот амбасадор во Јапонија, по што, претседателот на држава ...
ИТАЛИЈА ОТСЕКОГАШ ГО ПРИЗНАВАЛА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК, КАЖА АМБАСАДОРОТ СИЛВЕСТРИ НА ОДБЕЛЕЖУВАЊЕТО НА ДЕНОТ НА РЕПУБЛИКАТА

ИТАЛИЈА ОТСЕКОГАШ ГО ПРИЗНАВАЛА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК, КАЖА АМБАСАДОРОТ СИЛВЕСТРИ НА ОДБЕЛЕЖУВАЊЕТО НА ДЕНОТ НА РЕПУБЛИКАТА

Италијанскиот амбасадор во земјава Андреа Силвестри кажа дека Италија отсекогаш го признавала македонскиот јазик. Тој во говорот на приемот по повод Д ...
ПРЕТСЕДАТЕЛОТ САШКО ГЕОРГИЕВ ГИ ОТФРЛИ ТВРДЕЊАТА НА ХОЛАНДСКИОТ АМБАСАДОР ДИРК ЈАН КОП ДЕКА СУДСКИОТ СОВЕТ Е НЕЛЕГИТИМНО ТЕЛО, ВЕЛИ ДЕКА РАБОТАТ ЗАКОНСКИ

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ САШКО ГЕОРГИЕВ ГИ ОТФРЛИ ТВРДЕЊАТА НА ХОЛАНДСКИОТ АМБАСАДОР ДИРК ЈАН КОП ДЕКА СУДСКИОТ СОВЕТ Е НЕЛЕГИТИМНО ТЕЛО, ВЕЛИ ДЕКА РАБОТАТ ЗАКОНСКИ

На изјавата на холандскиот амбасадор Дирк Јан Коп: „Судскиот совет, всушност, стана нелегитимно тело. Тоа е многу сериозно и болно за гледање“, денеск ...
ОСМАНИ ГО ПОВЛЕЧЕ АМБАСАДОРОТ ТОДОРОВСКИ ОД ПРАГА, СОПРУГАТА НАЈЧЕВСКА ВЕЛИ ДЕКА Ѝ СЕ ОДМАЗДУВА ЗА НЕЈЗИНИТЕ КРИТИЧКИ НАСТАПИ

ОСМАНИ ГО ПОВЛЕЧЕ АМБАСАДОРОТ ТОДОРОВСКИ ОД ПРАГА, СОПРУГАТА НАЈЧЕВСКА ВЕЛИ ДЕКА Ѝ СЕ ОДМАЗДУВА ЗА НЕЈЗИНИТЕ КРИТИЧКИ НАСТАПИ

Министерот за надворешни работи Бујар Османи вели дека амбасадорот во Прага Сашо Тодоровски е отповикан поради неправилности, а тврди и дека неговата ...
1 2 3 8 10 / 80 НАПИСИ