Таг: Аналена Бербок

СМРДЛИВ ЗАЛАК

СМРДЛИВ ЗАЛАК

Може ли пратениците да ги изгласаат измените на Уставот, ама измените да важат од денот кога Бугарија ќе го признае правото на Мaкедонците на самоопре ...
УСТАВНИТЕ ПРОМЕНИ ТРЕБА ШТО ПОБРЗО ДА ГИ НАПРАВИТЕ АКО НЕ САКАТЕ МЛАДИТЕ ДА СИ ЗАМИНАТ, ВЕЛИ ГЕРМАНСКАТА МИНИСТЕРКА БЕРБОК

УСТАВНИТЕ ПРОМЕНИ ТРЕБА ШТО ПОБРЗО ДА ГИ НАПРАВИТЕ АКО НЕ САКАТЕ МЛАДИТЕ ДА СИ ЗАМИНАТ, ВЕЛИ ГЕРМАНСКАТА МИНИСТЕРКА БЕРБОК

Германската министерка за надворешни работи Аналена Бербок кажа дека треба Европа треба да се донесе во Македонија за да не си заминат сите млади од з ...
ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ Е ШАНСА ШТО МАКЕДОНИЈА НЕ ТРЕБА ДА ЈА ИСПУШТИ, КАЖА ГЕРМАНСКАТА МИНИСТЕРКА ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ

ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ Е ШАНСА ШТО МАКЕДОНИЈА НЕ ТРЕБА ДА ЈА ИСПУШТИ, КАЖА ГЕРМАНСКАТА МИНИСТЕРКА ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ

Компромисниот предлог на Франција за одблокирање на почетокот на пристапните преговори со Европска Унија е шанса што Северна Македонија не би требала ...
ГЕРМАНИЈА ИЗБРКА 40 РУСКИ ДИПЛОМАТИ ПОРАДИ МАСАКРОТ НА УКРАИНСКИ ЦИВИЛИ ВО БУЧА

ГЕРМАНИЈА ИЗБРКА 40 РУСКИ ДИПЛОМАТИ ПОРАДИ МАСАКРОТ НА УКРАИНСКИ ЦИВИЛИ ВО БУЧА

Германското министерство за надворешни работи прогласи 40 руски дипломати за персона нон грата, објави „Шпигел“. Тие мораат да ја напуштат земјата во ...
ЗАВРШУВА ЕРАТА НА МЕРКЕЛ, ТРКАТА ЗА НЕЈЗИН НАСЛЕДНИК Е ОТВОРЕНА ПРЕД УТРЕШНИТЕ ИЗБОРИ

ЗАВРШУВА ЕРАТА НА МЕРКЕЛ, ТРКАТА ЗА НЕЈЗИН НАСЛЕДНИК Е ОТВОРЕНА ПРЕД УТРЕШНИТЕ ИЗБОРИ

Трката за наследување на Ангела Меркел како германски канцелар е широко отворена на ден пред федералните избори. Меркел доминираше во германската и ев ...
ПАРТИЈАТА НА МЕРКЕЛ ГО ПОДДРЖА СВОЈОТ ЛИДЕР АРМИН ЛАШЕТ ВО ТРКАТА ЗА НОВ ГЕРМАНСКИ КАНЦЕЛАР, И ЗЕЛЕНИТЕ ПРВПАТ ИМААТ СВОЈ КАНДИДАТ

ПАРТИЈАТА НА МЕРКЕЛ ГО ПОДДРЖА СВОЈОТ ЛИДЕР АРМИН ЛАШЕТ ВО ТРКАТА ЗА НОВ ГЕРМАНСКИ КАНЦЕЛАР, И ЗЕЛЕНИТЕ ПРВПАТ ИМААТ СВОЈ КАНДИДАТ

Армин Лашет ја доби поддршката на партијата на Ангела Меркел да биде заеднички кандидат на конзервативниот блок за канцелар на годинашните парламентар ...
6 / 6 НАПИСИ