Таг: Андрес Иниеста

МОЕТО СРЦЕ ЗАСЕКОГАШ ЌЕ ОСТАНЕ НА „КАМП НОУ“, КАЖА ИНИЕСТА НА ПРОСТУВАЊЕТО ОД БАРСЕЛОНА

МОЕТО СРЦЕ ЗАСЕКОГАШ ЌЕ ОСТАНЕ НА „КАМП НОУ“, КАЖА ИНИЕСТА НА ПРОСТУВАЊЕТО ОД БАРСЕЛОНА

Откако навивачите и играчите си заминаа од „Камп ноу“ по синоќешниот натпревар со Реал Сосиедад, една фигура остана осамено да седи на центарот на игр ...
„ФРАНС ФУДБАЛ“ МУ СЕ ИЗВИНИ НА ИНИЕСТА ШТО НИКОГАШ НЕ ЈА ДОБИЛ „ЗЛАТНАТА ТОПКА“

„ФРАНС ФУДБАЛ“ МУ СЕ ИЗВИНИ НА ИНИЕСТА ШТО НИКОГАШ НЕ ЈА ДОБИЛ „ЗЛАТНАТА ТОПКА“

„Франс фудбал“, магазинот кој во 1956 година почна да избира најдобар европски фудбалер, во своето последно издание му се извини на Андрес Иниеста што ...
ИНИЕСТА ВО СОЛЗИ ОБЈАВИ ДЕКА ЈА НАПУШТА БАРСЕЛОНА

ИНИЕСТА ВО СОЛЗИ ОБЈАВИ ДЕКА ЈА НАПУШТА БАРСЕЛОНА

На „Камп ноу“ доаѓа крај на една ера, откако капитенот Андрес Иниеста денеска и официјално објави дека ја напушта Барселона по завршувањето на сезонат ...
ИНИЕСТА ПОТПИША ДОЖИВОТЕН ДОГОВОР СО БАРСЕЛОНА

ИНИЕСТА ПОТПИША ДОЖИВОТЕН ДОГОВОР СО БАРСЕЛОНА

Андрес Иниеста потпиша уникатен договор со Барселона, кој има доживотна важност. Ова е посебен начин на којшто Барселона реши да и се одолжи на една ...
4 / 4 НАПИСИ