Таг: Анке Холштајн

1 2 10 / 12 НАПИСИ
ГЕРМАНСКАТА КОМПАНИЈА ВПД ЌЕ ГРАДИ ВЕТЕРНИЦИ ОД КУМАНОВО ДО КРИВА ПАЛАНКА, ИНВЕСТИЦИЈАТА Е 500 МИЛИОНИ ЕВРА СО ДОГОВОР НА 45 ГОДИНИ

ГЕРМАНСКАТА КОМПАНИЈА ВПД ЌЕ ГРАДИ ВЕТЕРНИЦИ ОД КУМАНОВО ДО КРИВА ПАЛАНКА, ИНВЕСТИЦИЈАТА Е 500 МИЛИОНИ ЕВРА СО ДОГОВОР НА 45 ГОДИНИ

Германската компанија ВПД ќе гради 415-мегаватна ветерна електрана на потегот Куманово-Старо Нагоричане-Крива Паланка, во вредност од околу 500 милион ...
ГЕРМАНИЈА ГО ПОДДРЖА МАКЕДОНСКОТО ЗДРАВСТВО СО 1,45 МИЛИОНИ ЕВРА ВО КОРОНАКРИЗАТА, ДЕНЕСКА ДОНИРАШЕ 72 ИЛЈАДИ АНТИГЕНСКИ ТЕСТОВИ

ГЕРМАНИЈА ГО ПОДДРЖА МАКЕДОНСКОТО ЗДРАВСТВО СО 1,45 МИЛИОНИ ЕВРА ВО КОРОНАКРИЗАТА, ДЕНЕСКА ДОНИРАШЕ 72 ИЛЈАДИ АНТИГЕНСКИ ТЕСТОВИ

Германија од почетокот на пандемијата го поддржа здравствениот сектор на Северна Македонија со околу 1.450.000 евра, кажа денеска германската амбасадо ...
КОВИД СЕРТИФИКАТОТ ГО ИЗДАВА МАТИЧНИОТ ЛЕКАР, А ДИГИТАЛНАТА ПРОПУСНИЦА ЌЕ СЕ СИМНУВА НА МОБИЛЕН ТЕЛЕФОН, КАЖА ФИЛИПЧЕ

КОВИД СЕРТИФИКАТОТ ГО ИЗДАВА МАТИЧНИОТ ЛЕКАР, А ДИГИТАЛНАТА ПРОПУСНИЦА ЌЕ СЕ СИМНУВА НА МОБИЛЕН ТЕЛЕФОН, КАЖА ФИЛИПЧЕ

Дигиталната ковид пропусница ќе може да се симнува како апликација на мобилен телефон од почетокот на следната недела, кажа денеска министерот за здра ...
ЕДНА ЗЕМЈА ДРЖИ КАКО ЗАЛОЖНИЦИ 26 ЗЕМЈИ ЧЛЕНКИ И ПРАВИ ШТЕТА НА ЦЕЛАТА ЕВРОПСКА УНИЈА, КАЖА ГЕРМАНСКАТА АМБАСАДОРКА ХОЛШТАЈН ЗА ПРОШИРУВАЊЕТО

ЕДНА ЗЕМЈА ДРЖИ КАКО ЗАЛОЖНИЦИ 26 ЗЕМЈИ ЧЛЕНКИ И ПРАВИ ШТЕТА НА ЦЕЛАТА ЕВРОПСКА УНИЈА, КАЖА ГЕРМАНСКАТА АМБАСАДОРКА ХОЛШТАЈН ЗА ПРОШИРУВАЊЕТО

Германската амбасадорка во Скопје Анке Холштајн вели дека една земја држи како заложници 26 земји членки и прави штета на целата Европската унија, ког ...
ГЕРМАНИЈА ДОНИРАШЕ ВОЗИЛА И ОПРЕМА ЗА ГРАНИЧНАТА ПОЛИЦИЈА ОД 660.000 ЕВРА

ГЕРМАНИЈА ДОНИРАШЕ ВОЗИЛА И ОПРЕМА ЗА ГРАНИЧНАТА ПОЛИЦИЈА ОД 660.000 ЕВРА

Германското сојузно министерство за внатрешни работи донираше возила и опрема во вредност од 660.000 евра за македонската гранична полиција. Донацијат ...
ГЕРМАНИЈА ДОНИРАШЕ МЕДИЦИНСКА ОПРЕМА ВРЕДНА 16 ИЛЈАДИ ЕВРА ЗА ПОЛИКЛИНИКАТА ВО ШУТО ОРИЗАРИ

ГЕРМАНИЈА ДОНИРАШЕ МЕДИЦИНСКА ОПРЕМА ВРЕДНА 16 ИЛЈАДИ ЕВРА ЗА ПОЛИКЛИНИКАТА ВО ШУТО ОРИЗАРИ

Германската амбасадорка во земјава Анке Холштајн денес предаде донација вредна 16 илја евра во Поликлиниката во Шуто Оризари.  Станува збор за медицин ...
ГЕРМАНСКАТА АМБАСАДОРКА И ДРУГИ СТРАНЦИ ВОЛОНТЕРИ ГО ЧИСТЕА БРЕГОТ НА ВАРДАР ВО РИТАМОТ НА ДИСКО МУЗИКА

ГЕРМАНСКАТА АМБАСАДОРКА И ДРУГИ СТРАНЦИ ВОЛОНТЕРИ ГО ЧИСТЕА БРЕГОТ НА ВАРДАР ВО РИТАМОТ НА ДИСКО МУЗИКА

Околу стотина граѓани, вклучувајќи ги и германската амбасадорка Анке Холштајн и директорот на Германското друштво за меѓународна соработка – ГИЗ, Дави ...
НЕ МОЖЕ ДА ЈА ПРОМЕНИМЕ ПОЗИЦИЈАТА ЗАТОА ШТО ИМАМЕ ДЕКЛАРАЦИЈА ВО ПАРЛАМЕНТОТ, КАЖА БУГАРСКИОТ АМБАСАДОР АНГЕЛОВ ПО СРЕДБАТА СО ОСМАНИ И ХОЛШТАЈН

НЕ МОЖЕ ДА ЈА ПРОМЕНИМЕ ПОЗИЦИЈАТА ЗАТОА ШТО ИМАМЕ ДЕКЛАРАЦИЈА ВО ПАРЛАМЕНТОТ, КАЖА БУГАРСКИОТ АМБАСАДОР АНГЕЛОВ ПО СРЕДБАТА СО ОСМАНИ И ХОЛШТАЈН

Бугарскиот амбасадор Ангел Ангелов кажа дека неговата земја не може да ја промени позицијата во однос на почетокот на пристапните преговори на Македон ...
ГЕРМАНИЈА ДОНИРАШЕ 8 РЕСПИРАТОРИ ВРЕДНИ 233 ИЛЈАДИ ЕВРА ЗА ОДДЕЛИТЕ ЗА ИНТЕНЗИВНА НЕГА

ГЕРМАНИЈА ДОНИРАШЕ 8 РЕСПИРАТОРИ ВРЕДНИ 233 ИЛЈАДИ ЕВРА ЗА ОДДЕЛИТЕ ЗА ИНТЕНЗИВНА НЕГА

Германија донираше осум респиратори во вредност од 233 илјади евра за здравствените установи во земјава. Станува збор за осум респираторни апарати, ти ...
ИМА ПОТЕШКОТИИ СО ЕДНА ЗЕМЈА ЧЛЕНКА ЗА ПОЧЕТОК НА ПРЕГОВОРИТЕ СО СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА, НО И ТАА КАЖА „ДА“ ВО МАРТ, ВЕЛИ ГЕРМАНСКАТА АМБАСАДОРКА АНКЕ ХОЛШТАЈН

ИМА ПОТЕШКОТИИ СО ЕДНА ЗЕМЈА ЧЛЕНКА ЗА ПОЧЕТОК НА ПРЕГОВОРИТЕ СО СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА, НО И ТАА КАЖА „ДА“ ВО МАРТ, ВЕЛИ ГЕРМАНСКАТА АМБАСАДОРКА АНКЕ ХОЛШТАЈН

Билатералните спорови треба да се решаваат билатерално и не ѝ припаѓаат на преговарачката рамка на ЕУ, вели германската амбасадорка во Скопје Анке Хол ...
1 2 10 / 12 НАПИСИ