Таг: Антонио Милошоски

НЕ Е ТОЧНО ДЕКА СМЕ БУГАРСКИ ДРЖАВЈАНИ, СПИСОКОТ НА КАРАКАЧАНОВ Е МАСЛО НА ЗАЕВ, ВЕЛИ КООРДИНАТОРОТ НА ВМРО-ДПМНЕ НИКОЛА МИЦЕВСКИ

НЕ Е ТОЧНО ДЕКА СМЕ БУГАРСКИ ДРЖАВЈАНИ, СПИСОКОТ НА КАРАКАЧАНОВ Е МАСЛО НА ЗАЕВ, ВЕЛИ КООРДИНАТОРОТ НА ВМРО-ДПМНЕ НИКОЛА МИЦЕВСКИ

Не е точно дека пратеници и функционери на ВМРО-ДПМНЕ имаат лични карти и државјанства на Република Бугарија, изјави за САКАМДАКАЖАМ.МК Никола Мицевск ...
АЕРОДРОМОТ ПРЕИМЕНУВАН ВО „АЛЕКСАНДАР ВЕЛИКИ“ УШТЕ ВО 1992, 14 ГОДИНИ ПРЕД ГРУЕВСКИ ДА МУ ГО СМЕНИ ИМЕТО, ОТКРИВААТ ФРАНЦУСКИТЕ АРХИВИ

АЕРОДРОМОТ ПРЕИМЕНУВАН ВО „АЛЕКСАНДАР ВЕЛИКИ“ УШТЕ ВО 1992, 14 ГОДИНИ ПРЕД ГРУЕВСКИ ДА МУ ГО СМЕНИ ИМЕТО, ОТКРИВААТ ФРАНЦУСКИТЕ АРХИВИ

Идејата за преименување на скопскиот аеродром во „Александар Велики“ се појавила 14 години пред тоа да го стори владата на Никола Груевски во 2006. Уг ...
СЕКОГАШ КОГА ЌЕ МИ СЕ ОБРАТИТЕ СО ПРАТЕНИК, ЈАС ЌЕ ГО ИСКОРИСТАМ ПРАВОТО ДА ЗБОРУВАМ НА АЛБАНСКИ, МУ ОДГОВОРИ ЏАФЕРИ НА МИЛОШОСКИ

СЕКОГАШ КОГА ЌЕ МИ СЕ ОБРАТИТЕ СО ПРАТЕНИК, ЈАС ЌЕ ГО ИСКОРИСТАМ ПРАВОТО ДА ЗБОРУВАМ НА АЛБАНСКИ, МУ ОДГОВОРИ ЏАФЕРИ НА МИЛОШОСКИ

Пратеникот Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ, чија пратеничка група на чело со лидерот Никола Груевски од денеска се на левата, опозициска страна во пле ...
ДИК ДА ДОНЕСЕ ПРАВИЛНА ОДЛУКА ИЛИ ЌЕ СЕ СООЧИ СО ГНЕВОТ НА НАРОДОТ, ПОРАЧА МИЛОШОСКИ

ДИК ДА ДОНЕСЕ ПРАВИЛНА ОДЛУКА ИЛИ ЌЕ СЕ СООЧИ СО ГНЕВОТ НА НАРОДОТ, ПОРАЧА МИЛОШОСКИ

Антонио Милошоски, носителот на листата на ВМРО-ДПМНЕ во „петката“, порача дека Државната изборна комисија вечерва има избор да ја потврди победата на ...
ОСОМНИЧЕНИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК НА БИТОЛА ВО ПРЕДИЗБОРНИТЕ АКТИВНОСТИ НА АНТОНИО МИЛОШОСКИ

ОСОМНИЧЕНИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК НА БИТОЛА ВО ПРЕДИЗБОРНИТЕ АКТИВНОСТИ НА АНТОНИО МИЛОШОСКИ

По тримесечниот куќен притвор, битолскиот градоначалник Владимир Талески се вклучува во предизборните активности на ВМРО-ДПМНЕ во Битола. Тој попладне ...
ПРЕЦИЗНО ГО СЛУШАМ МИЛОШОСКИ ОТИ НЕГОВИОТ ГЛАС Е ЧЕСТ ВО ПРИСЛУШУВАНИТЕ РАЗГОВОРИ, ВЕЛИ ЈАНЕВА

ПРЕЦИЗНО ГО СЛУШАМ МИЛОШОСКИ ОТИ НЕГОВИОТ ГЛАС Е ЧЕСТ ВО ПРИСЛУШУВАНИТЕ РАЗГОВОРИ, ВЕЛИ ЈАНЕВА

На прашањето на пратеникот Антонио Милошоски какви случаи работела во Основното јавно обвинителство во Гевгелија, односно дали имале случаи за организ ...
ИГРИ НА ТРОНОТ ВО ВМРО-ДПМНЕ: МИЛОШОСКИ НЕ ГЛАСАШЕ ЗА ДВА ОД ПРЖИНСКИТЕ ЗАКОНИ ШТО ГИ ИСПРЕГОВАРА РИВАЛОТ ТОДОРОВ

ИГРИ НА ТРОНОТ ВО ВМРО-ДПМНЕ: МИЛОШОСКИ НЕ ГЛАСАШЕ ЗА ДВА ОД ПРЖИНСКИТЕ ЗАКОНИ ШТО ГИ ИСПРЕГОВАРА РИВАЛОТ ТОДОРОВ

Пратеникот Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ вчера во Собранието не гласаше за два закони што беа дел од пакетот од Пржинскиот договор, за кои во име на ...
ГРУЕВСКИ ИЗБИРА НАСЛЕДНИК ВО ВМРО-ДПМНЕ– ТРОЈЦА НИКОЛИ ПРОТИВ АНТОНИО

ГРУЕВСКИ ИЗБИРА НАСЛЕДНИК ВО ВМРО-ДПМНЕ– ТРОЈЦА НИКОЛИ ПРОТИВ АНТОНИО

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски со неодамнешното назначување на министрите за надворешни работи Никола Попоски и за здравство Никола Тодоров, ги ...
АНТОНИО, ЕРМИРА И ИВИЦА БЕГААТ ЗА НОТАРИ?

АНТОНИО, ЕРМИРА И ИВИЦА БЕГААТ ЗА НОТАРИ?

Високи функционери на владејачките ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ се обезбедуваат надвор од политиката со нови добро платени јавни функции како што е нотарската. Пр ...
9 / 9 НАПИСИ