Таг: Арачиново

1 2 3 10 / 26 НАПИСИ
ПУКАНО ОД АВТОМАТСКО ОРУЖЈЕ КОН ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА АРАЧИНОВО РИДВАН ИБРАИМИ, РАНЕТ ЧЛЕН НА ОБЕЗБЕДУВАЊЕТО

ПУКАНО ОД АВТОМАТСКО ОРУЖЈЕ КОН ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА АРАЧИНОВО РИДВАН ИБРАИМИ, РАНЕТ ЧЛЕН НА ОБЕЗБЕДУВАЊЕТО

Додека шетал на отворено, денеска непознат сторител пукал кон градоначалникот на Арачиново Ридван Ибраими од ДУИ. Инцидентот се случил во Арачиново ...
АРАЧИНОВЕЦ СО НОЖ ИЗБОДЕЛ ДВЕ ЛИЦА КОИ МУ РЕАГИРАЛЕ ОТИ СО АВТОМОБИЛ ВОЗЕЛ ПО ПЛОЧНИКОТ КАЈ ТЦ „БИСЕР“ ВО СКОПСКАТА НАСЕЛБА АЕРОДРОМ

АРАЧИНОВЕЦ СО НОЖ ИЗБОДЕЛ ДВЕ ЛИЦА КОИ МУ РЕАГИРАЛЕ ОТИ СО АВТОМОБИЛ ВОЗЕЛ ПО ПЛОЧНИКОТ КАЈ ТЦ „БИСЕР“ ВО СКОПСКАТА НАСЕЛБА АЕРОДРОМ

Арачиновец со нож избодел две лица кои му укажале дека не смее да вози по плочникот во ТЦ „Бисер“ во Аеродром, кој е пешачка зона. Како што стои во со ...
КЛАДЕЊЕ ВО ТУНЕЛ

КЛАДЕЊЕ ВО ТУНЕЛ

Дај им пари за мир во куќа. Лекс специјалис за Арачиново ...
ОПШТИНА АРАЧИНОВО ПОТРОШИЛА 10.000 ЕВРА ЗА РУЧЕЦИ И КОКТЕЛИ, НЕ НАПЛАЌА НИ ДАНОЦИ НИ КОМУНАЛНА ТАКСА, А ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ЗЕЛ АВАНС 3.000 ЕВРА И НЕ ГО ВРАТИЛ

ОПШТИНА АРАЧИНОВО ПОТРОШИЛА 10.000 ЕВРА ЗА РУЧЕЦИ И КОКТЕЛИ, НЕ НАПЛАЌА НИ ДАНОЦИ НИ КОМУНАЛНА ТАКСА, А ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ЗЕЛ АВАНС 3.000 ЕВРА И НЕ ГО ВРАТИЛ

Државниот ревизор во контрола на работата на Општина Арачиново за 2021 констатирал дека не се плаќаат даноци, ни комунална такса што се плаќа при реги ...
ЗАСТРЕЛАН АРАЧИНОВЕЦ ВО КАЗИНО ВО КАПИШТЕЦ

ЗАСТРЕЛАН АРАЧИНОВЕЦ ВО КАЗИНО ВО КАПИШТЕЦ

Утринава во казино на булевар „Теодосиј Гологанов“ во скопската населба Капиштец е убиено едно лице, соопшти полицијата. Станува збор за Н.А. (46) од ...
СТРУЈА ЗА СИТЕ

СТРУЈА ЗА СИТЕ

Не треба да штедиме струја. Не може државата да ги казнува чесните плаќачи поради нечесните неплаќачи. Само полицијата нека ги фати крадците и – нема ...
НЕ  Е САМО АРАЧИНОВО И ВО ДРУГИ ОПШТИНИ СЕ КРАДЕ СТРУЈА, ГО ПОВИКУВАМ МВР СЕКАДЕ ДА ПОСТАПИ, РЕЧЕ МИНИСТЕРОТ БЕКТЕШИ

НЕ  Е САМО АРАЧИНОВО И ВО ДРУГИ ОПШТИНИ СЕ КРАДЕ СТРУЈА, ГО ПОВИКУВАМ МВР СЕКАДЕ ДА ПОСТАПИ, РЕЧЕ МИНИСТЕРОТ БЕКТЕШИ

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска имаше средба со градоначалникот на Општина Арачиново Ридван Ибраими и претставници на компанијата ЕВН. ...
АРАЧИНОВО ЌЕ ДОБИЕ ОД ДРЖАВНИОТ БУЏЕТ ЕДЕН МИЛИОН ЕВРА ЗА САНИРАЊЕ НА КАНАЛ ЗА ОТПАДНИ ВОДИ

АРАЧИНОВО ЌЕ ДОБИЕ ОД ДРЖАВНИОТ БУЏЕТ ЕДЕН МИЛИОН ЕВРА ЗА САНИРАЊЕ НА КАНАЛ ЗА ОТПАДНИ ВОДИ

Општина Арачиново ќе добие од државниот буџет еден милион  евра за санирање на канал за отпадни води. Оваа одлука е донесена на денешната владина седн ...
ВИЛМА И АНЏЕЛА

ВИЛМА И АНЏЕЛА

Едно општество за сите не значи дека државата треба да биде фер за сите, освен за тие што плаќаат данок ...
СОФТВЕР ЗА АРАЧИНОВО

СОФТВЕР ЗА АРАЧИНОВО

Ве молиме, најевтиното и најквалитетното оружје да ни го доставите во најбрз можен рок ...
1 2 3 10 / 26 НАПИСИ