Таг: Арбен Таравари

1 2 3 8 10 / 73 НАПИСИ
БАШ МИ Е ГАЈЛЕ

БАШ МИ Е ГАЈЛЕ

Чуму ти се Бугарите во Уставот ако не можеш да спасиш 130 болни луѓе? ...
КОМЕДИЈА НА ГРЕШКИ

КОМЕДИЈА НА ГРЕШКИ

Чуму толку нервоза кај властите при толку многу достигнувања на патот кон ЕУ? ...
ЌУТИ, ТРАЈ

ЌУТИ, ТРАЈ

Со снисходливост најдобро се правдаат потребите од уставни измени. ...
АРБЕН ТАРАВАРИ ОСТАНУВА ЛИДЕР НА АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ, УШТЕ НЕМА ОДЛУКА ЗА ВЛЕЗ ВО ВЛАДАТА

АРБЕН ТАРАВАРИ ОСТАНУВА ЛИДЕР НА АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ, УШТЕ НЕМА ОДЛУКА ЗА ВЛЕЗ ВО ВЛАДАТА

Арбен Таравари останува лидер на Алијанса за Албанците (АА), откако партијата денеска во Тетово го одржа својот трет конгрес. Конгресот е вонреден, от ...
АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ ЌЕ ПОДДРЖИ ПРОМЕНА НА УСТАВОТ САМО АКО СЕ ПРИФАТИ НЕЈЗИНИОТ ПАКЕТ СО 5 БАРАЊА

АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ ЌЕ ПОДДРЖИ ПРОМЕНА НА УСТАВОТ САМО АКО СЕ ПРИФАТИ НЕЈЗИНИОТ ПАКЕТ СО 5 БАРАЊА

Алијанса за Албанците ќе ја поддржи промената на Уставот, но само под услов да се прифати нејзиниот пакет од 5 барања, изјави Арбен Таравари на денешн ...
26 ИЗЈАВИ

26 ИЗЈАВИ

Во криза прво децата да ги жртвуваме. Тие нека седат дома, а јавната администрација нека се грее по канцеларии. ...
ЗИМСКИОТ РАСПУСТ ДА ТРАЕ 2 МЕСЕЦА ЗА УЧИЛИШТАТА ДА ЗАШТЕДАТ НА СТРУЈА,  ПРЕДЛАГА ГОСТИВАРСКИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК ТАРАВАРИ

ЗИМСКИОТ РАСПУСТ ДА ТРАЕ 2 МЕСЕЦА ЗА УЧИЛИШТАТА ДА ЗАШТЕДАТ НА СТРУЈА, ПРЕДЛАГА ГОСТИВАРСКИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК ТАРАВАРИ

Во пресрет на зимата, а и поради сè поизвесната економска и енергетска криза, градоначалниците од Полошкиот Регион бараат од Министерството за образов ...
ТАРАВАРИ МОЖЕ ДА СИ ПОСТАВУВА ДИРЕКТОРИ ВО ГОСТИВАР, А НЕ ДА МИ КАЖУВА ЗА СКОПЈЕ, ВЕЛИ АРСОВСКА

ТАРАВАРИ МОЖЕ ДА СИ ПОСТАВУВА ДИРЕКТОРИ ВО ГОСТИВАР, А НЕ ДА МИ КАЖУВА ЗА СКОПЈЕ, ВЕЛИ АРСОВСКА

Градоначалничката на Град Скопје Данела Арсовска му кажа на гостиварскиот градоначалник и потпретседател на Алијанса за Албанците Арбен Таравари да си ...
НЕЛОГИЧНО Е ДЕКА ЦУФИ КОКА САКАЛ ДА ГО УБИЕ МИЦКОСКИ, ТОА МИ ИЗГЛЕДА КАКО ПАРАДОКС, ВЕЛИ АРБЕН ТАРАВАРИ

НЕЛОГИЧНО Е ДЕКА ЦУФИ КОКА САКАЛ ДА ГО УБИЕ МИЦКОСКИ, ТОА МИ ИЗГЛЕДА КАКО ПАРАДОКС, ВЕЛИ АРБЕН ТАРАВАРИ

Потпретседателот на Алијанса за Албанците (АА) и градоначалник на Гостивар Арбен Таравари вели дека нема логика тврдењето на претседателот на ВМРО-ДПМ ...
ДЕПОНИЈАТА РУСИНО Е ВО НАДЛЕЖНОСТ НА ОПШТИНА ГОСТИВАР, НИКОМУ НЕ СМЕ ОДЗЕЛЕ ИНГЕРЕНЦИИ, ВЕЛАТ ОД ВЛАДАТА

ДЕПОНИЈАТА РУСИНО Е ВО НАДЛЕЖНОСТ НА ОПШТИНА ГОСТИВАР, НИКОМУ НЕ СМЕ ОДЗЕЛЕ ИНГЕРЕНЦИИ, ВЕЛАТ ОД ВЛАДАТА

Општина Гостивар, преку ЈКП Комуналец од Гостивар има обврска да наплаќа за секој тон депониран отпад кој се одлага на депонијата Русино и со тие сред ...
1 2 3 8 10 / 73 НАПИСИ