Таг: Арбен Таравари

1 2 3 4 5 8 30 / 74 НАПИСИ
НЕВРОЛОГОТ ТАРАВАРИ ГО СОВЕТУВА МИНИСТЕРОТ ТАРАВАРИ ЗА 200 ЕВРА, ТОЈ ВЕЛИ ДЕКА НЕ ЗЕЛ ПАРИ

НЕВРОЛОГОТ ТАРАВАРИ ГО СОВЕТУВА МИНИСТЕРОТ ТАРАВАРИ ЗА 200 ЕВРА, ТОЈ ВЕЛИ ДЕКА НЕ ЗЕЛ ПАРИ

Неврологот Арбен Таравари е именуван за национален советник на министерот за здравство Арбен Таравари и за работата ќе добива месечен надомест од 12.0 ...
ТАРАВАРИ ЛАЖЕ, НИЕ НЕ ЈА ОДОЛГОВЛЕКУВАМЕ ПОСТАПКАТА ЗА ЛЕКОВИ, ТВРДИ СОВЕТОТ ЗА ЈАВНИ НАБАВКИ

ТАРАВАРИ ЛАЖЕ, НИЕ НЕ ЈА ОДОЛГОВЛЕКУВАМЕ ПОСТАПКАТА ЗА ЛЕКОВИ, ТВРДИ СОВЕТОТ ЗА ЈАВНИ НАБАВКИ

Лекови за болните од ретка болест Вилсон и за болните од хемофилија нема поради неажурност на Министерството за здравство и поради неправилно определу ...
ТАРАВАРИ СО ЕКСПЕРТИ ЌЕ ПРАВИ РЕВИЗИЈА НА ПРОЕКТОТ НА ТОДОРОВ ЗА НОВ КЛИНИЧКИ ЦЕНТАР ОД 72 МИЛИОНИ ЕВРА

ТАРАВАРИ СО ЕКСПЕРТИ ЌЕ ПРАВИ РЕВИЗИЈА НА ПРОЕКТОТ НА ТОДОРОВ ЗА НОВ КЛИНИЧКИ ЦЕНТАР ОД 72 МИЛИОНИ ЕВРА

До крајот на ноември ќе се знае каде и како ќе се гради новиот клинички центар во Скопје, рече министерот за здравство Арбен Таравари на отчетот за 10 ...
СОВЕТОТ ЗА ЈАВНИ НАБАВКИ ЈА РАЗВЛЕКУВА ПОСТАПКАТА ЗА ЛЕКОВИ ЗА ДА НАПРАВИ ПРОБЛЕМ, ОБВИНИ ТАРАВАРИ

СОВЕТОТ ЗА ЈАВНИ НАБАВКИ ЈА РАЗВЛЕКУВА ПОСТАПКАТА ЗА ЛЕКОВИ ЗА ДА НАПРАВИ ПРОБЛЕМ, ОБВИНИ ТАРАВАРИ

Лекови за болните од хемофилија и за болните од ретката болест Вилсон нема поради Советот за јавни набавки, кој е комплетно политизиран, рече министер ...
САМО 10 ОТСТО ОД БОЛНИТЕ ОД АЛЦХАЈМЕР ВО МАКЕДОНИЈА ПРИМААТ ТЕРАПИЈА

САМО 10 ОТСТО ОД БОЛНИТЕ ОД АЛЦХАЈМЕР ВО МАКЕДОНИЈА ПРИМААТ ТЕРАПИЈА

Според статистичките проценки во Македонија има околу 20.000 луѓе болни од Алцхајмер, а дијагностицирани и лекувани се само околу десет проценти. Д-р ...
НЕ ДАВАМ ОСТАВКА, СЕГА НЕ Е КОРЕКТНО ДА СЕ РАСТУРА ТИМОТ, РЕЧЕ МИНИСТЕРОТ ТАРАВАРИ

НЕ ДАВАМ ОСТАВКА, СЕГА НЕ Е КОРЕКТНО ДА СЕ РАСТУРА ТИМОТ, РЕЧЕ МИНИСТЕРОТ ТАРАВАРИ

Министерот за зравство Арбен Таравари нема да даде оставка од функијата, иако на претстојните локални избори и официјално е кандидат за градоначалник ...
АКО НЕ ПОБЕДИ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК, ЗАЕВ БИ ГО ВРАТИЛ ТАРАВАРИ ЗА МИНИСТЕР

АКО НЕ ПОБЕДИ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК, ЗАЕВ БИ ГО ВРАТИЛ ТАРАВАРИ ЗА МИНИСТЕР

Премиерот Зоран Заев е подготвен да го задржи Арбен Таравари како министер за здравство ако тој не победи за градоначалник во Гостивар, како кандидат ...
ЗА ОСТАВКА ЌЕ РЕШАМ СО СЕЛА И ЗАЕВ, ВЕЛИ МИНИСТЕРОТ ТАРАВАРИ

ЗА ОСТАВКА ЌЕ РЕШАМ СО СЕЛА И ЗАЕВ, ВЕЛИ МИНИСТЕРОТ ТАРАВАРИ

Министерот за здравство Арбен Таравари ќе се консултира со лидерот на ДР-ДПА Зијадин Села и со премиерот Зоран Заев дали за време на изборната кампања ...
ДЕНЕС ПОЧНА СО РАБОТА ГИНЕКОЛОШКАТА АМБУЛАНТА ВО ШУТКА

ДЕНЕС ПОЧНА СО РАБОТА ГИНЕКОЛОШКАТА АМБУЛАНТА ВО ШУТКА

Гинеколошката амбуланта во Шуто Оризари од денес конечно почна со работа. Жените од оваа општина здравствени услуги ќе добиваат од д-р Вјолца Мбира, к ...
ТАРАВАРИ ЌЕ ПОБЕДИ ВО ГОСТИВАР, А КОЈ ЌЕ БИДЕ МИНИСТЕР ЗА ЗДРАВСТВО ЌЕ ОДЛУЧИМЕ ПО ИЗБОРИТЕ, ВЕЛИ ЗИЈАДИН СЕЛА

ТАРАВАРИ ЌЕ ПОБЕДИ ВО ГОСТИВАР, А КОЈ ЌЕ БИДЕ МИНИСТЕР ЗА ЗДРАВСТВО ЌЕ ОДЛУЧИМЕ ПО ИЗБОРИТЕ, ВЕЛИ ЗИЈАДИН СЕЛА

Наследникот на Арбен Тарaвари во Министерството за здравство, ќе се знае по завршување на локалните избори, вели Зијадин Села, претседател на ДР-ДПА, ...
1 2 3 4 5 8 30 / 74 НАПИСИ