Таг: асфалт

1 2 3 5 10 / 49 НАПИСИ
ЗА ДВА МЕСЕЦА СЕ ДЕФОРМИРАШЕ АСФАЛТОТ НА НОВИОТ КРУЖЕН ТЕК ВО БИТОЛА, А СПОМЕНИКОТ НА ВОЈВОДАТА ТУРУНЏЕВ УШТЕ ГО НЕМА

ЗА ДВА МЕСЕЦА СЕ ДЕФОРМИРАШЕ АСФАЛТОТ НА НОВИОТ КРУЖЕН ТЕК ВО БИТОЛА, А СПОМЕНИКОТ НА ВОЈВОДАТА ТУРУНЏЕВ УШТЕ ГО НЕМА

Споменикот на војводата Александар Турунџев никако да стигне до новиот кружен тек што кај старата Ветеринарска станица го изгради Општина Битола. Иако ...
КАСАМИ ГИ РЕНОВИРА УЛИЦИТЕ, А СТАРИОТ АСФАЛТ СЕ ФРЛА НА ШАПКА, РЕАГИРААТ ОД НАЦИОНАЛНИОТ ПАРК ШАР ПЛАНИНА

КАСАМИ ГИ РЕНОВИРА УЛИЦИТЕ, А СТАРИОТ АСФАЛТ СЕ ФРЛА НА ШАПКА, РЕАГИРААТ ОД НАЦИОНАЛНИОТ ПАРК ШАР ПЛАНИНА

Минатата недела, градоначалникот на Тетово, Билал Касами, се пофали дека по многу години е започната реконструкција на патната мрежа во викенд населба ...
ТРЕТПАТ СЕ КОПА УЛИЦАТА КОЗАРА ВО СКОПСКИ КАПИШТЕЦ ОТИ Е НЕКВАЛИТЕТНО АСФАЛТИРАНА, НЕМА КАЗНИ ЗА ФИРМАТА

ТРЕТПАТ СЕ КОПА УЛИЦАТА КОЗАРА ВО СКОПСКИ КАПИШТЕЦ ОТИ Е НЕКВАЛИТЕТНО АСФАЛТИРАНА, НЕМА КАЗНИ ЗА ФИРМАТА

Улицата Козара во скопски Капиштец утрово пак почна да се раскопува. Со машини се корне асфалтот бидејќи е неквалитетно изведен и улицата не може да д ...
ПО 40 ГОДИНИ НОВ АСФАЛТ НА ПАТОТ ОД БИТОЛА ДО ГРЧКА ГРАНИЦА

ПО 40 ГОДИНИ НОВ АСФАЛТ НА ПАТОТ ОД БИТОЛА ДО ГРЧКА ГРАНИЦА

Привршува рехабилитацијата на регионалниот пат од Битола  кон грчка граница кој цели 40 години не беше реконструиран. Патот со години беше полн со дуп ...
ДЕЛ ОД УЛИЦАТА ДАМЕ ГРУЕВ Е РАСКОПАН И ЗАТВОРЕН, ГРАД СКОПЈЕ БЕЗ НАЈАВА ЗА РЕКОНСТРУКЦИЈАТА

ДЕЛ ОД УЛИЦАТА ДАМЕ ГРУЕВ Е РАСКОПАН И ЗАТВОРЕН, ГРАД СКОПЈЕ БЕЗ НАЈАВА ЗА РЕКОНСТРУКЦИЈАТА

Улицата Даме Груев во Скопје, на потегот кај ТЦ „Палома Бјанка“ кон Градски ѕид, од денеска е раскопана и во дел затворена за сообраќај поради реконст ...
АСФАЛТОТ ШТО СЕ КОРНЕ ОД СКОПСКА РУЗВЕЛТОВА СЕ НОСИ ВО ЗООЛОШКА, ДИРЕКТОРОТ ВЕЛИ ГО ПОБАРАЛ ЗА ДА СЕ АСФАЛТИРААТ ДЕЛОВИ КОИ СЕ СО КАЛ

АСФАЛТОТ ШТО СЕ КОРНЕ ОД СКОПСКА РУЗВЕЛТОВА СЕ НОСИ ВО ЗООЛОШКА, ДИРЕКТОРОТ ВЕЛИ ГО ПОБАРАЛ ЗА ДА СЕ АСФАЛТИРААТ ДЕЛОВИ КОИ СЕ СО КАЛ

Асфалтот кој што се корне при реконструкцијата на улицата Рузвелтова во Скопје со камиони се носи во Зоолошката градина. Граѓани испратија видео до СА ...
ГРАД СКОПЈЕ ПОЧНА ДА МЕНУВА АСФАЛТ НА РУЗВЕЛТОВА БЕЗ ДА НАЈАВИ ДЕКА ДЕЛ ОД УЛИЦАТА Е ЗАТВОРЕН

ГРАД СКОПЈЕ ПОЧНА ДА МЕНУВА АСФАЛТ НА РУЗВЕЛТОВА БЕЗ ДА НАЈАВИ ДЕКА ДЕЛ ОД УЛИЦАТА Е ЗАТВОРЕН

Град Скопје денеска почна со градежни работи за реконструкција на улицата Рузвелтова. Градежна механизација од неколку камиони од утрово работи на кор ...
НА 5 КИЛОМЕТРИ АВТОПАТ ОД ПЕТРОВЕЦ-КАТЛАНОВО ШТО СЕ РЕКОНСТРУИРА 2,5 ГОДИНИ НЕМА НИ МЕХАНИЗАЦИЈА, НИ РАБОТНИЦИ, А ОД ДРЖАВНИ ПАТИШТА ТВРДАТ ДЕКА СЕ РАБОТИ

НА 5 КИЛОМЕТРИ АВТОПАТ ОД ПЕТРОВЕЦ-КАТЛАНОВО ШТО СЕ РЕКОНСТРУИРА 2,5 ГОДИНИ НЕМА НИ МЕХАНИЗАЦИЈА, НИ РАБОТНИЦИ, А ОД ДРЖАВНИ ПАТИШТА ТВРДАТ ДЕКА СЕ РАБОТИ

Aвтопатската делница Петровец-Катланово во должина од 5 километри сè уште стои раскопана, со дупки и прокопи без никакви градежни активности, иако поч ...
ФИРМАТА ЌЕ ДОБИЕ НЕГАТИВНА РЕФЕРЕНЦА АКО НЕ ГИ КОРИГИРА ГРЕШКИТЕ ПРИ ПОВТОРЕНОТО АСФАЛТИРАЊЕ, ВЕЛИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ГЕРАСИМОВСКИ ЗА УЛИЦА КОЗАРА

ФИРМАТА ЌЕ ДОБИЕ НЕГАТИВНА РЕФЕРЕНЦА АКО НЕ ГИ КОРИГИРА ГРЕШКИТЕ ПРИ ПОВТОРЕНОТО АСФАЛТИРАЊЕ, ВЕЛИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ГЕРАСИМОВСКИ ЗА УЛИЦА КОЗАРА

Градоначалникот на Општина Центар Горан Герасимовски вели дека фирмата „Гама градба“ ќе добие негативна референца доколку при повторното асфалтирање н ...
УЛИЦАТА КОЗАРА ВО СКОПСКИ КАПИШТЕЦ ОДНОВО ЌЕ СЕ АСФАЛТИРА ОТИ АСФАЛТОТ ПАК ИСПУКА

УЛИЦАТА КОЗАРА ВО СКОПСКИ КАПИШТЕЦ ОДНОВО ЌЕ СЕ АСФАЛТИРА ОТИ АСФАЛТОТ ПАК ИСПУКА

Улицата Козара во скопски Капиштец повторно ќе се асфалтира, бидејќи е несоодветно изведена. Ова е трето асфалтирање на улицата која изминативе неколк ...
1 2 3 5 10 / 49 НАПИСИ