Таг: Атина

1 3 4 544 / 44 НАПИСИ
РУСКИОТ АМБАСАДОР ВО АТИНА НАЈДЕН МРТОВ ВО РЕЗИДЕНЦИЈАТА

РУСКИОТ АМБАСАДОР ВО АТИНА НАЈДЕН МРТОВ ВО РЕЗИДЕНЦИЈАТА

Рускиот амбасадор во Атина Андреј Маланин денеска е најден мртов во неговата резиденција во центарот на Атина. Според првичните информации во грчките ...
ЧЕТИРИ СВЕТСКИ МЕТРОПОЛИ ЌЕ ЗАБРАНАТ КОЛИ НА ДИЗЕЛ ДО 2025 ГОДИНА

ЧЕТИРИ СВЕТСКИ МЕТРОПОЛИ ЌЕ ЗАБРАНАТ КОЛИ НА ДИЗЕЛ ДО 2025 ГОДИНА

Градоначалниците на Париз, Мексико Сити, Мадрид и Атина се договорија да забранат возила на дизел до 2025 година. Обврската ја презедоа на средба во М ...
СОЛЗАВЕЦ И ШОК БОМБИ, ДЕМОНСТРАЦИИ ПРОТИВ ОБАМА ВО АТИНА И СОЛУН

СОЛЗАВЕЦ И ШОК БОМБИ, ДЕМОНСТРАЦИИ ПРОТИВ ОБАМА ВО АТИНА И СОЛУН

Грчката полиција употреби солзавец и шок бомби да разбие околу 3.000 левоориентирани демонстранти што протестираа против посетата на американскиот пре ...
ЗАБРАНЕТИ ПРОТЕСТИ ВО АТИНА ЗА ВРЕМЕ НА ПОСЕТАТА НА ОБАМА

ЗАБРАНЕТИ ПРОТЕСТИ ВО АТИНА ЗА ВРЕМЕ НА ПОСЕТАТА НА ОБАМА

Грчките власти подготвуваат драконски мерки на безбедност во пресрет на дводневната посета на претседателот на САД Барак Обама,  вклучувајќи  и ангажи ...
1 3 4 544 / 44 НАПИСИ