Таг: АТП листа

ПО ДВЕ ГОДИНИ, ЃОКОВИЌ В ПОНЕДЕЛНИК СЕ ВРАЌА НА ВРВОТ НА АТП-ЛИСТАТА

ПО ДВЕ ГОДИНИ, ЃОКОВИЌ В ПОНЕДЕЛНИК СЕ ВРАЌА НА ВРВОТ НА АТП-ЛИСТАТА

Новак Ѓоковиќ од понеделник повторно ќе биде светски рекет број еден, откако Рафаел Надал се повлече од Мастерс турнирот во Париз. Организаторите на т ...
НАДАЛ ГО ГУБИ ВРВОТ НА АТП-ЛИСТАТА ПО ПРВИОТ ПОРАЗ НА ЗЕМЈА ПО ЕДНА ГОДИНА

НАДАЛ ГО ГУБИ ВРВОТ НА АТП-ЛИСТАТА ПО ПРВИОТ ПОРАЗ НА ЗЕМЈА ПО ЕДНА ГОДИНА

Рафаел Надал ќе го загуби првото место на АТП-листата по шокантниот пораз од Доминик Тим во четвртфиналето на Мастерс турнирот во Мадрид. Шпанецот ...
НАДАЛ СЕ ВРАТИ НА ВРВОТ НА АТП-ЛИСТАТА, ИАКО НЕМА ОДИГРАНО МЕЧ ОД ЈАНУАРИ

НАДАЛ СЕ ВРАТИ НА ВРВОТ НА АТП-ЛИСТАТА, ИАКО НЕМА ОДИГРАНО МЕЧ ОД ЈАНУАРИ

Рафаел Надал по петти пат во својата кариера се најде на првото место на АТП-листата, заменувајќи го својот најголем ривал Роже Федерер, кој го изгуби ...
НА 36 ГОДИНИ ФЕДЕРЕР СЕ ВРАЌА НА ПРВОТО МЕСТО НА АТП-ЛИСТАТА

НА 36 ГОДИНИ ФЕДЕРЕР СЕ ВРАЌА НА ПРВОТО МЕСТО НА АТП-ЛИСТАТА

По повеќе од пет години пауза, Роже Федерер од понеделник повторно ќе се врати на првото место на АТП-листата, точно една година откако беше на 17. ме ...
НАДАЛ СЕ ВРАТИ НА ВРВОТ НА АТП-ЛИСТАТА ПО ТРИ ГОДИНИ

НАДАЛ СЕ ВРАТИ НА ВРВОТ НА АТП-ЛИСТАТА ПО ТРИ ГОДИНИ

Рафаел Надал се врати на првото место на АТП-листата по три години пауза, симнувајќи го од врвот Енди Мареј по 41 недела. Разликата помеѓу нив двајца ...
ФЕДЕРЕР ЗАГУБИ ОД ЗВЕРЕВ ВО ФИНАЛЕТО ВО МОНТРЕАЛ

ФЕДЕРЕР ЗАГУБИ ОД ЗВЕРЕВ ВО ФИНАЛЕТО ВО МОНТРЕАЛ

Германецот Александер Зверев стана самиот третиот тенисер што го победил Роџер Федерер годинава, откако 20-годишниот Германец го победи Швајцарецот во ...
ЃОКОВИЌ ПОВТОРНО ЌЕ БИДЕ БРОЈ ЕДЕН АКО ГО ПОБЕДИ МАРИ ВО ЛОНДОН

ЃОКОВИЌ ПОВТОРНО ЌЕ БИДЕ БРОЈ ЕДЕН АКО ГО ПОБЕДИ МАРИ ВО ЛОНДОН

Новак Ѓоковиќ пред само две недели му го препушти првото место на АТП листата на Енди Мари по 122 недели владеење, но веќе утре може да се врати на вр ...
МАРИ ГО СИМНА ЃОКОВИЌ ОД ВРВОТ НА АТП ЛИСТАТА ПО 122 НЕДЕЛИ

МАРИ ГО СИМНА ЃОКОВИЌ ОД ВРВОТ НА АТП ЛИСТАТА ПО 122 НЕДЕЛИ

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ од задутре веќе нема да биде лидер на АТП листата бидејќи Енди Мари се пласираше во финалето на парискиот мастерс откак ...
8 / 8 НАПИСИ