ЃОКОВИЌ ПОВТОРНО ЌЕ БИДЕ БРОЈ ЕДЕН АКО ГО ПОБЕДИ МАРИ ВО ЛОНДОН

a:1:{s:9:"td_source";s:39:"Лондон,(разниизвори)

  ЃОКОВИЌ ПОВТОРНО ЌЕ БИДЕ БРОЈ ЕДЕН АКО ГО ПОБЕДИ МАРИ ВО ЛОНДОН

  Новак Ѓоковиќ пред само две недели му го препушти првото место на АТП листата на Енди Мари по 122 недели владеење, но веќе утре може да се врати на врвот. Двајцата тенисери ќе се борат да ја завршат годината како светски рекет број еден во утрешното финале на завршниот турнир од АТП турнејата во Лондон.

  Српскиот тенисер вечерва лесно се справи со Кеи Нишикори во полуфиналето и славеше со 6:1, 6:1, додека на Британецот му беа потребни три часа и 38 минути за да го совлада Милош Раониќ со 5:7, 7:6, 7:6.

  Првпат во историјата последниот меч од сезоната ќе го реши и првото место на АТП листата на крајот од годината. Финалето во Лондон е со почеток од 19 часот по македонско време.

  Симнете ја мобилната апликација

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира