Таг: Новак Ѓоковиќ

1 2 3 10 10 / 100 НАПИСИ
ЃОКОВИЌ ЌЕ СЕ БОРИ ЗА 10. ТИТУЛА НА ОТВОРЕНОТО ПРВЕНСТВО НА АВСТРАЛИЈА

ЃОКОВИЌ ЌЕ СЕ БОРИ ЗА 10. ТИТУЛА НА ОТВОРЕНОТО ПРВЕНСТВО НА АВСТРАЛИЈА

Новак Ѓоковиќ се пласираше во своето десетто финале на Отвореното првенство на Австралија, што следува една година откако беше депортиран од земјата. ...
ТАТКОТО НА ЃОКОВИЌ СНИМЕН КАКО СЕ ФОТОГРАФИРА СО ПРИВРЗАНИЦИ НА ПУТИН НА АВСТРАЛИЈАН ОПЕН

ТАТКОТО НА ЃОКОВИЌ СНИМЕН КАКО СЕ ФОТОГРАФИРА СО ПРИВРЗАНИЦИ НА ПУТИН НА АВСТРАЛИЈАН ОПЕН

Таткото на Новак Ѓоковиќ е снимен како се фотографира со приврзаници на Владимир Путин на Отвореното првенство на Австралија. На снимката, Срѓан Ѓоков ...
ЃОКОВИЌ ТИВКО ПРИСТИГНА ВО АВСТРАЛИЈА РЕЧИСИ ЕДНА ГОДИНА ОТКАКО БЕШЕ ДЕПОРТИРАН

ЃОКОВИЌ ТИВКО ПРИСТИГНА ВО АВСТРАЛИЈА РЕЧИСИ ЕДНА ГОДИНА ОТКАКО БЕШЕ ДЕПОРТИРАН

Новак Ѓоковиќ тивко пристигна во Австралија речиси една година откако беше депортиран од земјата зашто не беше вакциниран против ковид-19 и му беше ук ...
ЃОКОВИЌ ЌЕ ДОБИЕ ВИЗА И ЌЕ МОЖЕ ДА ИГРА НА АВСТРАЛИЈАН ОПЕН 2023

ЃОКОВИЌ ЌЕ ДОБИЕ ВИЗА И ЌЕ МОЖЕ ДА ИГРА НА АВСТРАЛИЈАН ОПЕН 2023

Новак Ѓоковиќ ќе добие виза од австралиската влада, со што ќе му биде овозможено да игра на Отвореното првенство на Австралија во јануари, една година ...
НЕВАКЦИНИРАНИОТ ЃОКОВИЌ МОЖЕБИ НЕМА ДА СМЕЕ ДА ИГРА НА ЈУ-ЕС ОПЕН

НЕВАКЦИНИРАНИОТ ЃОКОВИЌ МОЖЕБИ НЕМА ДА СМЕЕ ДА ИГРА НА ЈУ-ЕС ОПЕН

Новак Ѓоковиќ можеби нема да може да игра на Ју-Ес опен откако организаторите кажаа дека мора да ги почитуваат правилата на американската влада за пат ...
ЃОКОВИЌ ГО ОСВОИ ВИМБЛДОН ПО СЕДМИ ПАТ

ЃОКОВИЌ ГО ОСВОИ ВИМБЛДОН ПО СЕДМИ ПАТ

Новак Ѓоковиќ го освои Вимблдон по седми пат откако денеска во финалето го победи Ник Кирјос со 4:6, 6:3, 6:4, 7:6. За српскиот тенисер ова беше че ...
МЕДВЕДЕВ ПРВ, ЃОКОВИЌ ПАДНА НА ТРЕТОТО МЕСТО НА АТП-ЛИСТАТА

МЕДВЕДЕВ ПРВ, ЃОКОВИЌ ПАДНА НА ТРЕТОТО МЕСТО НА АТП-ЛИСТАТА

Данил Медведев го замени Новак Ѓоковиќ на првото место на АТП-листата на две недели до почетокот на Вимблдон, на кој што Русинот нема да може да игра. ...
ЃОКОВИЌ ЌЕ ИГРА НА ВИМБЛДОН И ЈА ПОДДРЖА ОДЛУКАТА ДА НЕ СЕ ДОДЕЛУВААТ ПОЕНИ

ЃОКОВИЌ ЌЕ ИГРА НА ВИМБЛДОН И ЈА ПОДДРЖА ОДЛУКАТА ДА НЕ СЕ ДОДЕЛУВААТ ПОЕНИ

Новак Ѓоковиќ кажа дека планира да ја брани титулата на Вимблдон и ја поддржа одлуката на АТП да не се доделуваат рејтинг поени, иако тој ќе биде најг ...
ПОПРВО НЕМА ДА ИГРАМ НА ТУРНИРИ ОТКОЛКУ ДА МОРА ДА СЕ ВАКЦИНИРАМ ПРОТИВ КОВИД-19, ВЕЛИ ЃОКОВИЌ

ПОПРВО НЕМА ДА ИГРАМ НА ТУРНИРИ ОТКОЛКУ ДА МОРА ДА СЕ ВАКЦИНИРАМ ПРОТИВ КОВИД-19, ВЕЛИ ЃОКОВИЌ

Новак Ѓоковиќ вели дека попрво ќе пропушта турнири во иднина отколку да мора да се вакцинира против ковид-19. Во интервјуто за Би-Би-Си, прво откако н ...
ЃОКОВИЌ СО ПРАВО БИЛ ДЕПОРТИРАН ЗАШТО СЕ ПРОТИВИ НА ВАКЦИНИРАЊЕТО, ОБЈАВИ АВСТРАЛИСКИОТ СУД

ЃОКОВИЌ СО ПРАВО БИЛ ДЕПОРТИРАН ЗАШТО СЕ ПРОТИВИ НА ВАКЦИНИРАЊЕТО, ОБЈАВИ АВСТРАЛИСКИОТ СУД

Новак Ѓоковиќ можел да биде депортиран од Австралија зашто на министерот за имиграција Алекс Хок му било очигледно дека тој се противи на вакцинирањет ...
1 2 3 10 10 / 100 НАПИСИ