Таг: Новак Ѓоковиќ

1 2 3 12 10 / 111 НАПИСИ
ЃОКОВИЌ ГО ИЗРАМНИ РЕКОРДОТ НА МАРГАРЕТ КОРТ ОД 24 ГРЕНД СЛЕМ ТИТУЛИ СО ПОБЕДАТА НА ЈУ-ЕС ОПЕН

ЃОКОВИЌ ГО ИЗРАМНИ РЕКОРДОТ НА МАРГАРЕТ КОРТ ОД 24 ГРЕНД СЛЕМ ТИТУЛИ СО ПОБЕДАТА НА ЈУ-ЕС ОПЕН

Новак Ѓоковиќ триумфираше на Отвореното првенство на САД и го израмни апсолутниот тениски рекорд на Маргарет Корт од 24 освоени гренд слем титули. Во ...
ЃОКОВИЌ СЕ ПЛАСИРАШЕ ВО РЕКОРДНОТО 47. ГРЕНД СЛЕМ ПОЛУФИНАЛЕ ПО ПОБЕДАТА НАД ФРИЦ НА ЈУ-ЕС ОПЕН

ЃОКОВИЌ СЕ ПЛАСИРАШЕ ВО РЕКОРДНОТО 47. ГРЕНД СЛЕМ ПОЛУФИНАЛЕ ПО ПОБЕДАТА НАД ФРИЦ НА ЈУ-ЕС ОПЕН

Новак Ѓоковиќ се пласираше во рекордното 47. полуфинале на гренд слем турнирите откако го совлада Америкаанецот Тејлор Фриц на Отвореното првенство на ...
АЛКАРАС ГО ПОБЕДИ ЃОКОВИЌ И ПРВПАТ ГО ОСВОИ ВИМБЛДОН

АЛКАРАС ГО ПОБЕДИ ЃОКОВИЌ И ПРВПАТ ГО ОСВОИ ВИМБЛДОН

Младиот Шпанец Карлос Алкарас првпат го освои Вимблдон во својата кариера и го спречи Новак Ѓоковиќ во достигнувањето на нови рекорди. Светскиот рекет ...
ЃОКОВИЌ ВО ФИНАЛЕТО НА ВИМБЛДОН, РЕКОРДНО 35. НА ГРЕНД СЛЕМ ТУРНИРИТЕ

ЃОКОВИЌ ВО ФИНАЛЕТО НА ВИМБЛДОН, РЕКОРДНО 35. НА ГРЕНД СЛЕМ ТУРНИРИТЕ

Новак Ѓоковиќ петта година по ред ќе игра во финалето на Вимблдон откако со доминантна партија го совлада осмиот носител Јаник Синер со 6:3, 6:4, 7:6. ...
НОВАЌ ЃОКОВИЌ ПОБЕДИ НА РОЛАН ГАРОС

НОВАЌ ЃОКОВИЌ ПОБЕДИ НА РОЛАН ГАРОС

Новак Ѓоковиќ го победи Каспер Руд со 7-6 (7-1) 6-3 7-5 и ја освои титулата на Рола Гарос, Отвореното првенство на Франција. За Ѓоковиќ ова е рекордна ...
МИЦКОСКИ Е РЕКЕТ БРОЈ ЕДЕН ПРЕД ЃОКОВИЌ, РЕЧЕ АРСОВСКА КОЈА ЗАЕДНО СО ЛИДЕРОТ НА ВМРО-ДПМНЕ ШЕТАШЕ ВО ИЗБОРНАТА КАМПАЊА

МИЦКОСКИ Е РЕКЕТ БРОЈ ЕДЕН ПРЕД ЃОКОВИЌ, РЕЧЕ АРСОВСКА КОЈА ЗАЕДНО СО ЛИДЕРОТ НА ВМРО-ДПМНЕ ШЕТАШЕ ВО ИЗБОРНАТА КАМПАЊА

Градоначалничката на Скопје Данела Арсовска рече дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ  Христијан Мицкоски е рекет број еден и е пред Новак Ѓоковиќ. На дискусија ...
ЃОКОВИЌ ЌЕ МОЖЕ ДА ИГРА НА ЈУ-ЕС ОПЕН, САД ГО УКИНУВААТ БАРАЊЕТО ЗА ВАКЦИНИРАЊЕ ПРОТИВ КОВИД-19

ЃОКОВИЌ ЌЕ МОЖЕ ДА ИГРА НА ЈУ-ЕС ОПЕН, САД ГО УКИНУВААТ БАРАЊЕТО ЗА ВАКЦИНИРАЊЕ ПРОТИВ КОВИД-19

Новак Ѓоковиќ ќе може да игра на Отвореното првенство на САД откако Вашингтон потврди дека од странските патници веќе нема да се бара потврда за вакци ...
ЃОКОВИЌ ГИ ПРОПУШТА ТУРНИРИТЕ ВО ИНДИЈАН ВЕЛС И МАЈАМИ ЗАШТО НЕ ДОБИ ДОЗВОЛА ЗА ВЛЕЗ ВО САД

ЃОКОВИЌ ГИ ПРОПУШТА ТУРНИРИТЕ ВО ИНДИЈАН ВЕЛС И МАЈАМИ ЗАШТО НЕ ДОБИ ДОЗВОЛА ЗА ВЛЕЗ ВО САД

Светскиот рекет број еден Новак Ѓоковиќ и официјално се повлече од Мастерс турнирот во Индијан Велс, откако не му беше дозволено да влезе во САД бидеј ...
СЕНАТОРИТЕ ОД ФЛОРИДА ПОБАРАА ОД БАЈДЕН ДА МУ ДОЗВОЛИ НА ЃОКОВИЌ ДА ИГРА НА ТУРНИР ВО МАЈАМИ

СЕНАТОРИТЕ ОД ФЛОРИДА ПОБАРАА ОД БАЈДЕН ДА МУ ДОЗВОЛИ НА ЃОКОВИЌ ДА ИГРА НА ТУРНИР ВО МАЈАМИ

Двајцата сенатори од Флорида побараа од американскиот претседател Џо Бајден да направи исклучок за српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ и да му дозволи да н ...
СЕ РАСПЛАКАВ ЗАШТО ДОЖИВЕАВ ЕМОТИВЕН КОЛАПС, КАЖА ЃОКОВИЌ ПО 10. ТРИУМФ ВО АВСТРАЛИЈА

СЕ РАСПЛАКАВ ЗАШТО ДОЖИВЕАВ ЕМОТИВЕН КОЛАПС, КАЖА ЃОКОВИЌ ПО 10. ТРИУМФ ВО АВСТРАЛИЈА

Новак Ѓоковиќ изјави дека се расплакал во ложата на својот тим по победата во финалето на Отвореното првенство на Австралија зашто доживеал емотивен к ...
1 2 3 12 10 / 111 НАПИСИ