Таг: аукција

1 2 10 / 18 НАПИСИ
ПОСЛЕДНАТА СЛИКА НА КЛИМТ ОТКУПЕНА ЗА 108.4 МИЛИОНИ ДОЛАРИ, СТАНА НАЈСКАПО ПРОДАДЕНО ДЕЛО ВО ЕВРОПА

ПОСЛЕДНАТА СЛИКА НА КЛИМТ ОТКУПЕНА ЗА 108.4 МИЛИОНИ ДОЛАРИ, СТАНА НАЈСКАПО ПРОДАДЕНО ДЕЛО ВО ЕВРОПА

Последната слика на Густав Климт се продаде за 108.4 милиони долари и со тоа стана најскапо продадено уметничко дело во Европа. „Дама со лепеза“ (Dame ...
СЛИКИ ОД ПОЗНАТИ МАКЕДОНСКИ СЛИКАРИ ВРЕДНИ ИЛЈАДНИЦИ ЕВРА СЕ ПРОДАВАЛЕ НА АУКЦИЈА ВО АВСТРАЛИЈА СО ПОЧЕТНА ЦЕНА ОД 60-ТИНА ЕВРА

СЛИКИ ОД ПОЗНАТИ МАКЕДОНСКИ СЛИКАРИ ВРЕДНИ ИЛЈАДНИЦИ ЕВРА СЕ ПРОДАВАЛЕ НА АУКЦИЈА ВО АВСТРАЛИЈА СО ПОЧЕТНА ЦЕНА ОД 60-ТИНА ЕВРА

Пет слики од едни од најпознатите македонски сликари вчера биле ставени на продажба преку аукција од страна на мала аукциска куќа од Сиднеј, Австралиј ...
БИВШИОТ СЛОВЕНЕЧКИ ПРЕТСЕДАТЕЛ ПАХОР ГО ПРОДАДЕ СВОЈОТ СТАР „РЕНО 4“ ЗА 60.000 ЕВРА, ЌЕ ГИ ДОНИРА ЗА ДЕЦАТА БОЛНИ ОД РАК

БИВШИОТ СЛОВЕНЕЧКИ ПРЕТСЕДАТЕЛ ПАХОР ГО ПРОДАДЕ СВОЈОТ СТАР „РЕНО 4“ ЗА 60.000 ЕВРА, ЌЕ ГИ ДОНИРА ЗА ДЕЦАТА БОЛНИ ОД РАК

Поранешниот словенечки претседател Борут Пахор собра 60.000 евра од продажбата на својот стар „рено 4“, што ќе ги донира на хуманитарните организации ...
ПИСМО ВО КОЕ БРАНДО Ѝ РАСКИНУВА НА ДЕВОЈКАТА ОД 1940-ТЕ МОЖЕ ДА СЕ ПРОДАДЕ ЗА 15 ИЛЈАДИ ДОЛАРИ

ПИСМО ВО КОЕ БРАНДО Ѝ РАСКИНУВА НА ДЕВОЈКАТА ОД 1940-ТЕ МОЖЕ ДА СЕ ПРОДАДЕ ЗА 15 ИЛЈАДИ ДОЛАРИ

Писмо напишано од Марлон Брандо на млади години, во кое ѝ раскинува на француската девојка во доцните 194о-ти, се продава на аукција и може да стигне ...
ШТИТЕНИЦИТЕ НА МАЛИТЕ ГРУПНИ ДОМОВИ ВО ВЕЛЕШКО ПРВПАТ ДОЈДОА НА ЈАВЕН НАСТАН И ПРИСУСТВУВАА НА АУКЦИЈА НА УМЕТНИЧКИ ДЕЛА И РАКОТВОРБИ

ШТИТЕНИЦИТЕ НА МАЛИТЕ ГРУПНИ ДОМОВИ ВО ВЕЛЕШКО ПРВПАТ ДОЈДОА НА ЈАВЕН НАСТАН И ПРИСУСТВУВАА НА АУКЦИЈА НА УМЕТНИЧКИ ДЕЛА И РАКОТВОРБИ

Дваесетина лица со попречености, поранешни штитеници на Специјалниот завод во Демир Капија, првпат излегоа од нивните мали групни домови, каде што се ...
КОЛЕКЦИЈАТА СЛИКИ НА КООСНОВАЧОТ НА „МАЈКРОСОФТ“ ПОЛ АЛЕН ОДИ НА АУКЦИЈА ВРЕДНА МИЛИЈАРДА ДОЛАРИ

КОЛЕКЦИЈАТА СЛИКИ НА КООСНОВАЧОТ НА „МАЈКРОСОФТ“ ПОЛ АЛЕН ОДИ НА АУКЦИЈА ВРЕДНА МИЛИЈАРДА ДОЛАРИ

Над 150 слики од уметничката колекција на покојниот коосновач на „Мајкрософт“, Пол Ален, ќе се продаваат на аукција следниот месец и се очекува да пос ...
РУСКИОТ НОВИНАР МУРАТОВ ГО ПРОДАДЕ СВОЈОТ НОБЕЛОВ МЕДАЛ ЗА 103,5 МИЛИОНИ ДОЛАРИ, ПАРИТЕ ЌЕ ОДАТ ЗА УКРАИНСКИТЕ БЕГАЛЦИ

РУСКИОТ НОВИНАР МУРАТОВ ГО ПРОДАДЕ СВОЈОТ НОБЕЛОВ МЕДАЛ ЗА 103,5 МИЛИОНИ ДОЛАРИ, ПАРИТЕ ЌЕ ОДАТ ЗА УКРАИНСКИТЕ БЕГАЛЦИ

Уредникот на рускиот независен весник „Новаја газета“, Дмитри Муратов, го продаде медалот на Нобеловата награда за мир, што ја доби лани, за 103,5 мил ...
ПЕЈЗАЖ ОД ЧЕРЧИЛ КОЈ БИЛ ПОДАРОК ЗА РУЗВЕЛТ, А ГО КУПИЛЕ БРЕД ПИТ И АНЏЕЛИНА ЏОЛИ, СЕ ПРОДАДЕ ЗА РЕКОРДНИ 11.5 МИЛИОНИ ДОЛАРИ

ПЕЈЗАЖ ОД ЧЕРЧИЛ КОЈ БИЛ ПОДАРОК ЗА РУЗВЕЛТ, А ГО КУПИЛЕ БРЕД ПИТ И АНЏЕЛИНА ЏОЛИ, СЕ ПРОДАДЕ ЗА РЕКОРДНИ 11.5 МИЛИОНИ ДОЛАРИ

Пејзаж насликан од Винстон Черчил, кој беше во сопственост на Анџелина Џоли, се продаде на аукција за над 11.5 милииони долари, и со тоа го сруши прет ...
ПРИВАТНАТА КОЛЕКЦИЈА НА КРИСТО И ЖАН-КЛОД СЕ ПРОДАДЕ ЗА 9.6 МИЛИОНИ ДОЛАРИ

ПРИВАТНАТА КОЛЕКЦИЈА НА КРИСТО И ЖАН-КЛОД СЕ ПРОДАДЕ ЗА 9.6 МИЛИОНИ ДОЛАРИ

Личната уметничка колекција на американскиот уметник со бугарско потекло Кристо и неговата сопруга Жан-Клод, кои како тандем беа познати по тоа што со ...
„СКАНДАЛОЗНАТА“ ПРВА БОЖИЌНА КАРТИЧКА СТАРА 177 ГОДИНИ СЕ ПРОДАВА НА АУКЦИЈА, ПРОЦЕНЕТА Е НА 10 ИЛЈАДИ ДОЛАРИ

„СКАНДАЛОЗНАТА“ ПРВА БОЖИЌНА КАРТИЧКА СТАРА 177 ГОДИНИ СЕ ПРОДАВА НА АУКЦИЈА, ПРОЦЕНЕТА Е НА 10 ИЛЈАДИ ДОЛАРИ

Се прoдава првата отпечатена божиќна картичка за комерцијална употреба, стара 177 години. На неа е прикажана весела сцена со англиско семејство од Вик ...
1 2 10 / 18 НАПИСИ