Таг: авион

1 2 3 9 10 / 86 НАПИСИ
БАЈДЕН ДОЛЕТА ВО ЕВРОПА ВО ПРИДРУЖБА НА „ЛЕТЕЧКИ ПЕНТАГОН“, АВИОН ОТПОРЕН НА АТОМСКА ДЕТОНАЦИЈА

БАЈДЕН ДОЛЕТА ВО ЕВРОПА ВО ПРИДРУЖБА НА „ЛЕТЕЧКИ ПЕНТАГОН“, АВИОН ОТПОРЕН НА АТОМСКА ДЕТОНАЦИЈА

Американските воздушни сили го испратија „авионот на судниот ден“ во Европа, како дел од флотата што го придружува претседателот Џо Бајден на четиридн ...
СЛЕП ПАТНИК ПРОНАЈДЕН ЖИВ МЕЃУ ТРКАЛАТА НА АВИОНОТ КОЈ ЛЕТАЛ ОД ЈУЖНА АФРИКА ДО АМСТЕРДАМ

СЛЕП ПАТНИК ПРОНАЈДЕН ЖИВ МЕЃУ ТРКАЛАТА НА АВИОНОТ КОЈ ЛЕТАЛ ОД ЈУЖНА АФРИКА ДО АМСТЕРДАМ

Холандската полиција објави дека пронашла слеп патник меѓу тркалата на авионот кој денеска пристигна на аеродромот во Амстердам од Јужна Африка. Летот ...
АВИОН КОЈ ЛЕТАЛ ЗА ЛОНДОН СЕ ВРАТИЛ ВО МАЈАМИ ПОРАДИ ПАТНИЧКА КОЈА НЕ САКАЛА ДА НОСИ МАСКА

АВИОН КОЈ ЛЕТАЛ ЗА ЛОНДОН СЕ ВРАТИЛ ВО МАЈАМИ ПОРАДИ ПАТНИЧКА КОЈА НЕ САКАЛА ДА НОСИ МАСКА

Авионот на „Американ ерлајнс“ кој во средата летал од Мајами за Лондон се вратил назад зашто една патничка одбивала да носи маска. Авионот со 129 патн ...
НЕ Е ТОЧНО ДЕКА АВИОН НА ЕКСПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА КАЗАХСТАН НАЗАРБАЕВ СЛЕТАЛ ОД МАКЕДОНИЈА ВО КИРГИСТАН, ВЕЛИ АГЕНЦИЈАТА ЗА ЦИВИЛНО ВОЗДУХОПЛОВСТВО

НЕ Е ТОЧНО ДЕКА АВИОН НА ЕКСПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА КАЗАХСТАН НАЗАРБАЕВ СЛЕТАЛ ОД МАКЕДОНИЈА ВО КИРГИСТАН, ВЕЛИ АГЕНЦИЈАТА ЗА ЦИВИЛНО ВОЗДУХОПЛОВСТВО

Не е точно дека поранешниот претседател на Казахстан Нурсултан Назарбаев избегал со авион што во Бишкек, Киргистан слетал од Македонија, велат од маке ...
НОВОРОДЕНЧЕ ПРОНАЈДЕНО ВО КОРПА ЗА ЃУБРЕ ВО АВИОН

НОВОРОДЕНЧЕ ПРОНАЈДЕНО ВО КОРПА ЗА ЃУБРЕ ВО АВИОН

Вработените на меѓународниот аеродром на Маврициус пронашле напуштено новороденче во корпа за ѓубре во авион. Уапсена е 20-годишна жена од Мадагаскар, ...
ИСПОРАЧАН ПОСЛЕДНИОТ ПРОИЗВЕДЕН „ЕРБАС А380“, НЕГОВАТА ДОЛГОРОЧНА ИДНИНА Е НЕИЗВЕСНА

ИСПОРАЧАН ПОСЛЕДНИОТ ПРОИЗВЕДЕН „ЕРБАС А380“, НЕГОВАТА ДОЛГОРОЧНА ИДНИНА Е НЕИЗВЕСНА

Последниот произведен авион „ербас А380“ денеска им е предаден на новите сопственици, авиокомпанијата „Емирејтс“ и иако овие небесни џинови ќе продолж ...
МИГРАНТИ ОД МАРОКО СЕ СИМНАЛЕ ОД АВИОН И БЕГАЛЕ НИЗ ПИСТИТЕ ВО ПАЛМА ДЕ МАЈОРКА

МИГРАНТИ ОД МАРОКО СЕ СИМНАЛЕ ОД АВИОН И БЕГАЛЕ НИЗ ПИСТИТЕ ВО ПАЛМА ДЕ МАЈОРКА

Еден од најфреквентните аеродроми во Шпанија во петокот беше затворен речиси четири часа, откако мигранти се обиделе нелегално да влезат во земјата. А ...
АВИОН СЕ УРНА ВО ЗГРАДА ВО МИЛАНО, 8 ЗАГИНАТИ

АВИОН СЕ УРНА ВО ЗГРАДА ВО МИЛАНО, 8 ЗАГИНАТИ

Мал приватен авион попладнево се урна во празна зграда во Сан Донато Миланезе, предградие на италијанскиот град Милано, при што загинаа сите во него, ...
ЗЕМЈАВА ЌЕ ПРИМИ 780 БЕГАЛЦИ ОД АВГАНИСТАН, ПРВИТЕ СТИГНУВААТ ВЕЧЕРВА ОД ИСТАНБУЛ НА СКОПСКИОТ АЕРОДРОМ

ЗЕМЈАВА ЌЕ ПРИМИ 780 БЕГАЛЦИ ОД АВГАНИСТАН, ПРВИТЕ СТИГНУВААТ ВЕЧЕРВА ОД ИСТАНБУЛ НА СКОПСКИОТ АЕРОДРОМ

Според најновите податоци земјава ќе прими 780 евакуирани бегалци од Авганистан, кажа денеска владиниот портпарол Душко Арсовски одговарајќи на новина ...
И РОМАНИЈА ПРАЌА ПОМОШ, ГОЛЕМ АВИОН ЗА ГАСНЕЊЕ ПОЖАР

И РОМАНИЈА ПРАЌА ПОМОШ, ГОЛЕМ АВИОН ЗА ГАСНЕЊЕ ПОЖАР

Авион за гаснење на пожари ќе испрати Романија како помош за справувањето со ситуацијата во државата, соопшти Министерството за одбрана. Романскиот ...
1 2 3 9 10 / 86 НАПИСИ