Таг: авион

1 2 3 15 10 / 148 НАПИСИ
АВИОН СО 325 ПАТНИЦИ ПРИНУДНО СЛЕТА ВО БРАЗИЛ ОТКАКО БИЛ ПОГОДЕН ОД СИЛНА ТУРБУЛЕНЦИЈА, НАЈМАЛКУ 30 ПОВРЕДЕНИ

АВИОН СО 325 ПАТНИЦИ ПРИНУДНО СЛЕТА ВО БРАЗИЛ ОТКАКО БИЛ ПОГОДЕН ОД СИЛНА ТУРБУЛЕНЦИЈА, НАЈМАЛКУ 30 ПОВРЕДЕНИ

Авион погоден од силна турбуленција бил принуден да слета во Бразил, при што 30 луѓе биле повредени. „Боинг 787-9 дримлајнер“ на „Ер Европа“ летал од ...
ПАТНИЦИ КРВАВЕЛЕ ОД НОСОТ И ИМАЛЕ БОЛКИ ВО УШИТЕ ОТКАКО КОРЕЈСКИ АВИОН НАГЛО БИЛ СПУШТЕН ПОРАДИ ПРОБЛЕМИ СО ПРИТИСОКОТ ВО КАБИНАТА

ПАТНИЦИ КРВАВЕЛЕ ОД НОСОТ И ИМАЛЕ БОЛКИ ВО УШИТЕ ОТКАКО КОРЕЈСКИ АВИОН НАГЛО БИЛ СПУШТЕН ПОРАДИ ПРОБЛЕМИ СО ПРИТИСОКОТ ВО КАБИНАТА

„Боинг 737 макс-8“ на корејската авиокомпанија „Коријан ер“ бил принуден да се врати назад откако патници почнале да крвават од носот и да чувствуваат ...
АВИОН НА „АУСТРИАН“ ОСТАНА БЕЗ НОС ОТКАКО ПОМИНА НИЗ БУРА СО ГРАД, БЕЗБЕДНО СЛЕТА ВО ВИЕНА

АВИОН НА „АУСТРИАН“ ОСТАНА БЕЗ НОС ОТКАКО ПОМИНА НИЗ БУРА СО ГРАД, БЕЗБЕДНО СЛЕТА ВО ВИЕНА

Авион на „Аустриан Ерлајнс“ беше оштетен откако помина низ бура со град за време на летот од Палма де Мајорка до Виена во неделата на 9 јуни. Ниеден о ...
ЦРНЦИ ОТСТРАНЕТИ ОД ЛЕТ НА „АМЕРИКАН ЕРЛАЈНС“ ОТКАКО СТЈУАРДЕСА СЕ ПОЖАЛИЛА НА НЕПРИЈАТНА МИРИЗБА, ЈА ТУЖАТ АВИОКОМПАНИЈАТА ЗА РАСНА ДИСКРИМИНАЦИЈА

ЦРНЦИ ОТСТРАНЕТИ ОД ЛЕТ НА „АМЕРИКАН ЕРЛАЈНС“ ОТКАКО СТЈУАРДЕСА СЕ ПОЖАЛИЛА НА НЕПРИЈАТНА МИРИЗБА, ЈА ТУЖАТ АВИОКОМПАНИЈАТА ЗА РАСНА ДИСКРИМИНАЦИЈА

Тројца црни мажи поднесоа тужба за расна дискриминација против американската авиокомпанија „Американ Ерлајнс“. Тие тврдат дека авиокомпанијата ги отст ...
МАЖ ПОЧИНА ОТКАКО БИЛ ВОВЛЕЧЕН ВО АВИОНСКИ МОТОР НА ПИСТАТА НА АЕРОДРОМОТ ВО АМСТЕРДАМ

МАЖ ПОЧИНА ОТКАКО БИЛ ВОВЛЕЧЕН ВО АВИОНСКИ МОТОР НА ПИСТАТА НА АЕРОДРОМОТ ВО АМСТЕРДАМ

Едно лице почина откако бил вовлечен во вклучен мотор на патнички авион „КЛМ“ на аеродромот Шипхол во Амстердам. Инцидентот се случил вчера попладне д ...
АВИОНОТ НА „СИНГАПУР ЕРЛАЈНС“ ОД ТУРБУЛЕНЦИИТЕ ПРОПАДНАЛ 54 МЕТРИ ЗА 5 СЕКУНДИ, НАСТРАДАЛЕ ПАТНИЦИТЕ КОИ НЕ БИЛЕ ВРЗАНИ

АВИОНОТ НА „СИНГАПУР ЕРЛАЈНС“ ОД ТУРБУЛЕНЦИИТЕ ПРОПАДНАЛ 54 МЕТРИ ЗА 5 СЕКУНДИ, НАСТРАДАЛЕ ПАТНИЦИТЕ КОИ НЕ БИЛЕ ВРЗАНИ

Првичните истраги за силните турбуленции што на 21 мај го погодија летот на „Сингапур ерлајнс“ откриваат дека паднал околу 54 метри за 4,6 секунди. Ед ...
12 ПОВРЕДЕНИ ОТКАКО СИЛНА ТУРБУЛЕНЦИЈА ПОГОДИ АВИОН НА „КАТАР ЕРВЕЈС“ КОЈ ЛЕТАЛ ЗА ДАБЛИН

12 ПОВРЕДЕНИ ОТКАКО СИЛНА ТУРБУЛЕНЦИЈА ПОГОДИ АВИОН НА „КАТАР ЕРВЕЈС“ КОЈ ЛЕТАЛ ЗА ДАБЛИН

Дванаесет луѓе се повредени во авион на „Катар ервејс“ кој летал од Доха за Даблин, откако бил погоден од турбуленција. Од аеродромот во Даблин извест ...
НАД 20 ЛУЃЕ ОСТАНУВААТ НА ИНТЕНЗИВНА НЕГА ОТКАКО АВИОНОТ НА „СИНГАПУР ЕРЛАЈНС“ БЕШЕ ПОГОДЕН ОД СИЛНА ТУРБУЛЕНЦИЈА, ИМААТ ПОВРЕДИ НА ГЛАВАТА И РБЕТОТ

НАД 20 ЛУЃЕ ОСТАНУВААТ НА ИНТЕНЗИВНА НЕГА ОТКАКО АВИОНОТ НА „СИНГАПУР ЕРЛАЈНС“ БЕШЕ ПОГОДЕН ОД СИЛНА ТУРБУЛЕНЦИЈА, ИМААТ ПОВРЕДИ НА ГЛАВАТА И РБЕТОТ

Повеќе од 20 луѓе кои беа на летот на „Сингапур ерлајнс“ што пред два дена беше погоден од силна турбуленција остануваат на интензивна нега во болница ...
ЕДЕН ПАТНИК ПОЧИНА ОТКАКО СИЛНА ТУРБУЛЕНЦИЈА ПОГОДИ ЛЕТ ОД ЛОНДОН ЗА СИНГАПУР

ЕДЕН ПАТНИК ПОЧИНА ОТКАКО СИЛНА ТУРБУЛЕНЦИЈА ПОГОДИ ЛЕТ ОД ЛОНДОН ЗА СИНГАПУР

Еден патник почина, а повеќе од 30 се повредени во авион на „Сингапур ерлајнс“, откако лет од Лондон до Сингапур бил погоден од силна турбуленција. Ав ...
УКРАИНСКИ ТРАНСПОРТЕН АВИОН СЕКОЈ ДЕН СЛЕТУВА ВО СКОПЈЕ, МАКЕДОНИЈА Е ПЕТТИ НАЈГОЛЕМ ДОНАТОР НА ОРУЖЈЕ ВО УКРАИНА СПОРЕД ПРОЦЕНТ НА БДП

УКРАИНСКИ ТРАНСПОРТЕН АВИОН СЕКОЈ ДЕН СЛЕТУВА ВО СКОПЈЕ, МАКЕДОНИЈА Е ПЕТТИ НАЈГОЛЕМ ДОНАТОР НА ОРУЖЈЕ ВО УКРАИНА СПОРЕД ПРОЦЕНТ НА БДП

На Скопскиот аеродром речиси секој ден може да се забележи транспортен авион со украински регистарски ознаки и знаме. Станува збор за турбопроп авион ...
1 2 3 15 10 / 148 НАПИСИ