Таг: автобуси

1 2 3 22 10 / 213 НАПИСИ
ВОЗАТ АВТОБУСИТЕ ВО СКОПЈЕ, ВРАБОТЕНИТЕ ВО ЈСП ДЕНЕС ЌЕ ЗЕМАТ ПЛАТА

ВОЗАТ АВТОБУСИТЕ ВО СКОПЈЕ, ВРАБОТЕНИТЕ ВО ЈСП ДЕНЕС ЌЕ ЗЕМАТ ПЛАТА

Автобусите на ЈСП „Скопје“ утрово возат со редовна динамика. Градот не остана без јавен автобуски превоз како што најавија возачите, бидејќи утрово би ...
УТРЕ СКОПЈЕ ПАК БЕЗ ЈАВЕН ПРЕВОЗ, ВОЗАЧИТЕ ВЕЛАТ ДЕКА ДАНЕЛА ГИ ИЗЛАЖАЛА, НЕ ИМ ДАВА ПЛАТА

УТРЕ СКОПЈЕ ПАК БЕЗ ЈАВЕН ПРЕВОЗ, ВОЗАЧИТЕ ВЕЛАТ ДЕКА ДАНЕЛА ГИ ИЗЛАЖАЛА, НЕ ИМ ДАВА ПЛАТА

Утре (петок) Скопје повторно ќе остане без јавен превоз оти вработените во ЈСП „Скопје“ пак немаат земено плата. Иако на 22 јануари Советот на Град Ск ...
СОВЕТНИЦИТЕ НА ВТОРАТА ВОНРЕДНА СЕДНИЦА УСВОИЈА СУБВЕНЦИИ ЗА ЈСП „СКОПЈЕ“, АВТОБУСИТЕ СЕ ВРАЌААТ НА УЛИЦА

СОВЕТНИЦИТЕ НА ВТОРАТА ВОНРЕДНА СЕДНИЦА УСВОИЈА СУБВЕНЦИИ ЗА ЈСП „СКОПЈЕ“, АВТОБУСИТЕ СЕ ВРАЌААТ НА УЛИЦА

Советот на Град Скопје попладнево одржа втора вонредна седница, на која се  усвои одлуката за доделување на субвенции на ЈСП „Скопје“ во висина од 11 ...
СКОПЈЕ ПАК ОСТАНА БЕЗ ЈАВЕН ПРЕВОЗ, ВРАБОТЕНИТЕ ВО ЈСП ДОЈДОА ПРЕД ГРАДСКАТА ВЛАСТ И БАРААТ СУБВЕНЦИИ ЗА ДА ЗЕМАТ ПЛАТА

СКОПЈЕ ПАК ОСТАНА БЕЗ ЈАВЕН ПРЕВОЗ, ВРАБОТЕНИТЕ ВО ЈСП ДОЈДОА ПРЕД ГРАДСКАТА ВЛАСТ И БАРААТ СУБВЕНЦИИ ЗА ДА ЗЕМАТ ПЛАТА

Утрово од 9 часот Скопје повторно остана без јавен превоз. На улиците немаше автобуси на ЈСП „Скопје“, ниту на приватните превозници. Шоферите и врабо ...
НА 22 ЈАНУАРИ ПОСЛЕ 9 ЧАСОТ ЌЕ НЕМА АВТОБУСИ НА ЈСП „СКОПЈЕ“, ЌЕ ПОЧНАТ ДА ВОЗАТ КОГА ЌЕ ДОБИЈАТ СУБВЕНЦИИ

НА 22 ЈАНУАРИ ПОСЛЕ 9 ЧАСОТ ЌЕ НЕМА АВТОБУСИ НА ЈСП „СКОПЈЕ“, ЌЕ ПОЧНАТ ДА ВОЗАТ КОГА ЌЕ ДОБИЈАТ СУБВЕНЦИИ

Утре, 22 јануари, уште од 9 часот ќе нема автобуси на ЈСП на улиците на Скопје и во приградските населби. Автобуси ќе има само од 4:45 до 9 часот за д ...
ВО ПОНЕДЕЛНИК ЌЕ НЕМА АВТОБУСИ ВО СКОПЈЕ, ВРАБОТЕНИТЕ НЕМААТ ЗЕМЕНО ПЛАТА ЗА ДЕКЕМВРИ

ВО ПОНЕДЕЛНИК ЌЕ НЕМА АВТОБУСИ ВО СКОПЈЕ, ВРАБОТЕНИТЕ НЕМААТ ЗЕМЕНО ПЛАТА ЗА ДЕКЕМВРИ

Во понеделнк нема да возат автобусите на ЈСП „Скопје“ затоа што вработените во градското претпријатие немаат земено плата за декември. Нема да работи ...
ЈСП НЕ ДОБИ 11 МИЛИОНИ ЕВРА СУБВЕНЦИИ ЗА ДА ИМА БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗ ЗА ПЕНЗИОНЕРИ ОТИ НЕ ГЛАСАА СОВЕТНИЦИТЕ ОД ВМРО-ДПМНЕ

ЈСП НЕ ДОБИ 11 МИЛИОНИ ЕВРА СУБВЕНЦИИ ЗА ДА ИМА БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗ ЗА ПЕНЗИОНЕРИ ОТИ НЕ ГЛАСАА СОВЕТНИЦИТЕ ОД ВМРО-ДПМНЕ

ЈСП „Скопје“ не доби субвенции за да спроведе бесплатен автобуски превоз за пензионери и студенти, како и да има пари за плати за вработените. На посл ...
АРСОВСКА ГО КРИЕ ПРОЕКТОТ ЗА АВТОБУСКО МЕТРО ЗА КОЈ ВЕЛИ ДЕКА ГО РЕВИДИРАЛА, ШИЛЕГОВ ВЕЛИ НЕМА ИЗМЕНИ ТУКУ НА ВИДЕЛИНА ИЗЛЕГОА ЛАГИТЕ НА ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА ВО ИЗБОРНАТА КАМПАЊА

АРСОВСКА ГО КРИЕ ПРОЕКТОТ ЗА АВТОБУСКО МЕТРО ЗА КОЈ ВЕЛИ ДЕКА ГО РЕВИДИРАЛА, ШИЛЕГОВ ВЕЛИ НЕМА ИЗМЕНИ ТУКУ НА ВИДЕЛИНА ИЗЛЕГОА ЛАГИТЕ НА ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА ВО ИЗБОРНАТА КАМПАЊА

Градоначалничката Данела Арсовска преку фејсбук објава најави дека ќе го продолжи проектот автобуското метро откако ги отстранила пречките, но крие шт ...
ЗА АВТОБУС ВО СКОПЈЕ СЕ ЧЕКА И ПО 45 МИНУТИ, АРСОВСКА ВЕЛИ ДЕКА НЕ ФАЛАТ ВОЗАЧИ

ЗА АВТОБУС ВО СКОПЈЕ СЕ ЧЕКА И ПО 45 МИНУТИ, АРСОВСКА ВЕЛИ ДЕКА НЕ ФАЛАТ ВОЗАЧИ

Пак нема редовен јавен превоз во Скопје,  автобусите на ЈСП „Скопје“ возат без ред и распоред, па на станиците се чека од 30 до 45 минути. Не се точни ...
АРСОВСКА ВЕЛИ ДЕКА ВО 2024 ЌЕ ГО ИСПОЛНИ ВЕТУВАЊЕТО ЗА БЕСПЛАТЕН ЈАВЕН ПРЕВОЗ, ИАКО ЈСП „СКОПЈЕ“ НЕМА ПАРИ ЗА ПЛАТА

АРСОВСКА ВЕЛИ ДЕКА ВО 2024 ЌЕ ГО ИСПОЛНИ ВЕТУВАЊЕТО ЗА БЕСПЛАТЕН ЈАВЕН ПРЕВОЗ, ИАКО ЈСП „СКОПЈЕ“ НЕМА ПАРИ ЗА ПЛАТА

Градоначалничката Данела Арсовска најавива дека вгодина ќе воведе бесплатен автобуски превоз, а ЈСП „Скопје“ нема пари за плата и гравниот град пак мо ...
1 2 3 22 10 / 213 НАПИСИ