Таг: автомобили

1 2 10 / 12 НАПИСИ
„КОСТАЛ“ ОД 2024 ВО ОХРИД ЌЕ ПРОИЗВЕДУВА ПОЛНАЧИ ЗА ЕЛЕКТРИЧНИ АВТОМОБИЛИ, БИТИЌИ ИМ ВЕТИ ПОМОШ ОТИ ИНВЕСТИРАЛЕ ВО ДРЖАВАТА

„КОСТАЛ“ ОД 2024 ВО ОХРИД ЌЕ ПРОИЗВЕДУВА ПОЛНАЧИ ЗА ЕЛЕКТРИЧНИ АВТОМОБИЛИ, БИТИЌИ ИМ ВЕТИ ПОМОШ ОТИ ИНВЕСТИРАЛЕ ВО ДРЖАВАТА

Охридската компанија „Костал“ од 2024 ќе започне со производство на полначи за електрични хибридни автомобили, проект вреден 25 милиони евра со кој ќе ...
БЕЗБЕДНОСНИОТ ПОЈАС ЈА НАМАЛУВА СМРТНОСТА ПРИ СООБРАЌАЈНИ НЕСРЕЌИ И ДО 60%

БЕЗБЕДНОСНИОТ ПОЈАС ЈА НАМАЛУВА СМРТНОСТА ПРИ СООБРАЌАЈНИ НЕСРЕЌИ И ДО 60%

Безбедносниот појас во три точки на врзување што се користи во денешните автомобили е измислен во 1959 од шведскиот иноватор Нилс Болин за компанијата ...
НИ АРИФИ НИ КОРОНАВИРУСОТ НЕ МОЖЕ ДА ГИ ТРГНЕ ЕЛЕКТРИЧНИТЕ КОЛИ ЗА ДЕЦА ОД ТЕТОВСКИОТ ПЛОШТАД

НИ АРИФИ НИ КОРОНАВИРУСОТ НЕ МОЖЕ ДА ГИ ТРГНЕ ЕЛЕКТРИЧНИТЕ КОЛИ ЗА ДЕЦА ОД ТЕТОВСКИОТ ПЛОШТАД

И покрај бројните предупредувања од Центарот за јавно здравје од Тетово и другите локални и државни институции, тетовци малку се придржуваат до меркит ...
ВО ГОЛЕМ ПОЖАР НА ОТПАД КАЈ ТЕТОВСКО НЕПРОШТЕНО ИЗГОРЕА 30 АВТОМОБИЛИ

ВО ГОЛЕМ ПОЖАР НА ОТПАД КАЈ ТЕТОВСКО НЕПРОШТЕНО ИЗГОРЕА 30 АВТОМОБИЛИ

Вчера во попладневните часови на автоотпад кај тетовското село Непроштено избил голем пожар. Гореле автомобили, гуми, разновиден отпад а имало и некол ...
ЕВРОВИЗИСКИ ТЕЛ АВИВ Е ШАМПИОН ВО ИЗНАЈМУВАЊЕ ЕЛЕКТРИЧНИ СКУТЕРИ, ГИ ВОЗАТ 50.000 ЛУЃЕ

ЕВРОВИЗИСКИ ТЕЛ АВИВ Е ШАМПИОН ВО ИЗНАЈМУВАЊЕ ЕЛЕКТРИЧНИ СКУТЕРИ, ГИ ВОЗАТ 50.000 ЛУЃЕ

(Специјално од Тел Авив: Игор ТРАЈКОВСКИ) Електричните тротинети (скутери) се главно алтернативно средство за транспорт низ Тел Авив. Во градот кој ...
ОПШТИНА ОХРИД ЌЕ ГИ СЕЧЕ РИЗИЧНИТЕ СТАРИ ДРВЈА ЗА ДА НЕ ПАЃААТ ВРЗ АВТОМОБИЛИ

ОПШТИНА ОХРИД ЌЕ ГИ СЕЧЕ РИЗИЧНИТЕ СТАРИ ДРВЈА ЗА ДА НЕ ПАЃААТ ВРЗ АВТОМОБИЛИ

Локалната власт во Охрид има проект со кој се планира сечење на старите и дотрајани дрвја во центарот, кои при невреме почнаа да паѓаат врз паркирани ...
ГРАД СКОПЈЕ ЌЕ ПРАВИ МОБИЛНА АПЛИКАЦИЈА ЗА ДЕЛЕЊЕ ПРЕВОЗ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА ЗАГАДУВАЊЕТО

ГРАД СКОПЈЕ ЌЕ ПРАВИ МОБИЛНА АПЛИКАЦИЈА ЗА ДЕЛЕЊЕ ПРЕВОЗ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА ЗАГАДУВАЊЕТО

Преку мобилна апликација повеќе граѓани со еден автомобил да одат на работа, Град Скопје ќе се обиде да ја намали загаденоста на воздухот предизвикана ...
БОЛНИ ГО ГУБАТ ТЕРМИНОТ ЗА ПРЕГЛЕД ДОДЕКА БАРААТ ПАРКИНГ НА КЛИНИЧКИ, ФИЛИПЧЕ ВЕЛИ КАТНАТА ГАРАЖА ЌЕ БИДЕ ГОТОВА ДО ПРОЛЕТ

БОЛНИ ГО ГУБАТ ТЕРМИНОТ ЗА ПРЕГЛЕД ДОДЕКА БАРААТ ПАРКИНГ НА КЛИНИЧКИ, ФИЛИПЧЕ ВЕЛИ КАТНАТА ГАРАЖА ЌЕ БИДЕ ГОТОВА ДО ПРОЛЕТ

Автомобили паркирани на тротоарите и пристапните патеки, преполни паркинзи, и возила кои не можат да се разминат е дел од секојдневната слика во Клини ...
ПРАТЕНИЧКАТА НА СДСМ КОЈА ЗЕМА 11.736 ЕВРА ЗА ПАТНИ ТРОШОЦИ ВЕЛИ ДЕКА ЗГОЛЕМУВАЊЕТО НА АКЦИЗАТА НЕ ВЛИЈАЕ НА СИРОМАШНИТЕ ОТИ НЕМААТ АВТОМОБИЛИ

ПРАТЕНИЧКАТА НА СДСМ КОЈА ЗЕМА 11.736 ЕВРА ЗА ПАТНИ ТРОШОЦИ ВЕЛИ ДЕКА ЗГОЛЕМУВАЊЕТО НА АКЦИЗАТА НЕ ВЛИЈАЕ НА СИРОМАШНИТЕ ОТИ НЕМААТ АВТОМОБИЛИ

Пратеничката на СДСМ Мира Стојчевска на седницата на собраниската Комисија за финансирање и буџет кажа дека покачувањето на акцизата на дизелот нема д ...
РАСПЕАНИОТ ПАТ ВО ХОЛАНДИЈА Е ЗАТВОРЕН ПО ЖАЛБИТЕ НА ОКОЛНИТЕ ЖИТЕЛИ

РАСПЕАНИОТ ПАТ ВО ХОЛАНДИЈА Е ЗАТВОРЕН ПО ЖАЛБИТЕ НА ОКОЛНИТЕ ЖИТЕЛИ

Идејата за подобрување на сообраќајот во Холандија со специјални ленти поставени на асфалтот кои ќе отсвират одредена мелодија кога автомобилите минув ...
1 2 10 / 12 НАПИСИ