Таг: автомобилизам

ЛЕГЕНДАТА НА ФОРМУЛА 1 НИКИ ЛАУДА ПОЧИНА НА 70 ГОДИНИ

ЛЕГЕНДАТА НА ФОРМУЛА 1 НИКИ ЛАУДА ПОЧИНА НА 70 ГОДИНИ

Трикратниот светски првак во Формула 1 и една од најпрепознатливите фигури во автомобилистичкиот спорт Ники Лауда почина на 70 години. Легендарниот Ав ...
1 / 1 НАПИСИ