Таг: азил

1 2 3 6 10 / 59 НАПИСИ
ЕВРОПСКИОТ СУД НА ПРАВДАТА ЈА КАЗНИ УНГАРИЈА СО 200 МИЛИОНИ ЕВРА ПОРАДИ КРШЕЊЕТО НА ПРАВОТО НА АЗИЛ

ЕВРОПСКИОТ СУД НА ПРАВДАТА ЈА КАЗНИ УНГАРИЈА СО 200 МИЛИОНИ ЕВРА ПОРАДИ КРШЕЊЕТО НА ПРАВОТО НА АЗИЛ

Европскиот суд на правдата ѝ нареди на Унгарија да плати казна од 200 милиони евра поради ограничувањата на правото на азил што земјата ги воведе пред ...
ПОВЕЌЕТО ЗЕМЈИ-ЧЛЕНКИ НЕ САКААТ ПРОШИРУВАЊЕ НА ЕУ, АМА НЕ КАЖУВААТ ОТВОРЕНО, ВЕЛИ УНГАРСКИОТ МИНИСТЕР СИЈАРТО

ПОВЕЌЕТО ЗЕМЈИ-ЧЛЕНКИ НЕ САКААТ ПРОШИРУВАЊЕ НА ЕУ, АМА НЕ КАЖУВААТ ОТВОРЕНО, ВЕЛИ УНГАРСКИОТ МИНИСТЕР СИЈАРТО

Само малцинство од земјите-членки се навистина за проширување на Европската унија, тоа е вистината и отрезнувачката реалност наспроти перцепцијата на ...
ГЕРМАНИЈА САКА ДА ЈА ПРЕФРЛИ ПРОЦЕДУРАТА ЗА БАРАЊЕ АЗИЛ ВО ЗЕМЈИ НАДВОР ОД ЕУ

ГЕРМАНИЈА САКА ДА ЈА ПРЕФРЛИ ПРОЦЕДУРАТА ЗА БАРАЊЕ АЗИЛ ВО ЗЕМЈИ НАДВОР ОД ЕУ

Откако Италија објави дека во Албанија ќе гради центри за прифаќање мигранти, Германија сака да испита дали барањата за азил можат да се обработуваат ...
ОД 3.500 БАРАЊА, АЗИЛ ВО ГЕРМАНИЈА ДОБИЛЕ САМО 90 РУСИ КОИ ИЗБЕГАЛЕ ОД РЕГРУТАЦИЈА

ОД 3.500 БАРАЊА, АЗИЛ ВО ГЕРМАНИЈА ДОБИЛЕ САМО 90 РУСИ КОИ ИЗБЕГАЛЕ ОД РЕГРУТАЦИЈА

Околу 3.500 Руси на возраст за воено регрутирање поднеле барање за азил во Германија од почетокот на руската целосна инвазија на Украина, но само 90 д ...
ЕУ ЈА ЗАОСТРУВА ПОЛИТИКАТА ЗА АЗИЛ И МИГРАЦИЈА, ДЕЛ ОД ЧЛЕНКИТЕ БАРААТ ИЗГРАДБА НА ОГРАДА

ЕУ ЈА ЗАОСТРУВА ПОЛИТИКАТА ЗА АЗИЛ И МИГРАЦИЈА, ДЕЛ ОД ЧЛЕНКИТЕ БАРААТ ИЗГРАДБА НА ОГРАДА

Европската унија со месеци се жали на голем пораст на нелегална миграција кон своите членки. Германскиот канцелар Олаф Шолц и лидерите на другите држа ...
ГРУЕВСКИ РЕГИСТРИРАЛ ФИРМА ВО УНГАРИЈА ЗА БИЗНИС КОНСАЛТИНГ И ПРОДАЖБА НА ПОРЦЕЛАН И СРЕДСТВА ЗА ЧИСТЕЊЕ

ГРУЕВСКИ РЕГИСТРИРАЛ ФИРМА ВО УНГАРИЈА ЗА БИЗНИС КОНСАЛТИНГ И ПРОДАЖБА НА ПОРЦЕЛАН И СРЕДСТВА ЗА ЧИСТЕЊЕ

Поранешниот премиер Никола Груевски на 15 јули годинава регистрирал компанија во Унгарија, објави тамошниот портал 24.ху. Компанија се вика ИЦИЦ и сед ...

ГРУЕВСКИ НЕ МОРАЛ ДА СЕ КРИЕ ВО ГЕПЕК ЗА ДА НЕ ГО ВИДИ ПОЛИЦИЈАТА, УЛИЦАТА ОД ГАРАЖАТА БИЛА МНОГУ ТЕМНА

Две истраги ќе има за бегството на осудениот и осомничен за повеќе криминални дела Никола Груевски, едната која уште е отворена во обвинителството за ...
ГРУЕВСКИ ИМА СТАТУС НА БЕГАЛЕЦ И НЕ МОЖЕ ДА БИДЕ ИСПОРАЧАН ВО ЗЕМЈА ОД КОЈА ШТО ИЗБЕГАЛ, ОБРАЗЛОЖИ СУДОТ ВО БУДИМПЕШТА

ГРУЕВСКИ ИМА СТАТУС НА БЕГАЛЕЦ И НЕ МОЖЕ ДА БИДЕ ИСПОРАЧАН ВО ЗЕМЈА ОД КОЈА ШТО ИЗБЕГАЛ, ОБРАЗЛОЖИ СУДОТ ВО БУДИМПЕШТА

Судот во Будимпешта денеска го одби барањето за екстрадиција од македонските власти за азилантот Никола Груевски со образложение дека неговиот статус ...
СУДОТ ВО БУДИМПЕШТА ГО ОДБИ БАРАЊЕТО ЗА ЕКСТРАДИЦИЈА НА ГРУЕВСКИ

СУДОТ ВО БУДИМПЕШТА ГО ОДБИ БАРАЊЕТО ЗА ЕКСТРАДИЦИЈА НА ГРУЕВСКИ

Судот во Будимпешта го одби барањето на Министерството за правда за екстрадиција на азилантот Никола Груевски за организација и нарачка на нападот во ...
ЗАТВОРЕНИЦИТЕ ИМААТ НЕХУМАНИ УСЛОВИ, ПРОДОЛЖУВА КОЛЕКТИВНОТО ПРОТЕРУВАЊЕ НА БЕГАЛЦИТЕ, ПОКАЖА ГОДИШНИОТ ИЗВЕШТАЈ НА НАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ

ЗАТВОРЕНИЦИТЕ ИМААТ НЕХУМАНИ УСЛОВИ, ПРОДОЛЖУВА КОЛЕКТИВНОТО ПРОТЕРУВАЊЕ НА БЕГАЛЦИТЕ, ПОКАЖА ГОДИШНИОТ ИЗВЕШТАЈ НА НАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ

Затворениците ја издржуваат казната затвор во услови кои не ги задоволуваат ниту минимум предвидените стандарди, покажува годишниот извештај на Народн ...
1 2 3 6 10 / 59 НАПИСИ