Таг: азил

1 2 3 4 5 6 30 / 56 НАПИСИ
СО НОВИОТ СТОП СОРОС ЗАКОН ПРОТИВ МИГРАНТИ ГРУЕВСКИ Е ЕДИНСТВЕНИОТ ШТО ДОБИ АЗИЛ ВО УНГАРИЈА

СО НОВИОТ СТОП СОРОС ЗАКОН ПРОТИВ МИГРАНТИ ГРУЕВСКИ Е ЕДИНСТВЕНИОТ ШТО ДОБИ АЗИЛ ВО УНГАРИЈА

Осудениот експремиер Никола Груевски е единственото лице кое добило азил во Унгарија од 1 јули, објави унгарскиот весник ХВГ. Барањето на Груевски за ...
АКО ГРУЕВСКИ ЗАМИНЕ ОД УНГАРИЈА ВО ДРУГА ЗЕМЈА НА ЕУ МОЖЕ ДА БИДЕ УАПСЕН

АКО ГРУЕВСКИ ЗАМИНЕ ОД УНГАРИЈА ВО ДРУГА ЗЕМЈА НА ЕУ МОЖЕ ДА БИДЕ УАПСЕН

Избеганиот осуден експремиер Никола Груевски, кој од властите во Унгарија доби политички азил, не може да патува во државите на Европската унија од Ше ...
ВЕЌЕ НЕ МОЖЕ ДА ГО ВРАТИМЕ ГРУЕВСКИ ВО МАКЕДОНИЈА, КАЖА УНГАРСКИОТ МИНИСТЕР ЗА ПРАВДА

ВЕЌЕ НЕ МОЖЕ ДА ГО ВРАТИМЕ ГРУЕВСКИ ВО МАКЕДОНИЈА, КАЖА УНГАРСКИОТ МИНИСТЕР ЗА ПРАВДА

Унгарскиот министер за правда Лазло Трошани кажа дека македонските власти попусто бараат екстрадиција на експремиерот Никола Груевски, бидејќи тој веќ ...
УНГАРИЈА МИ ОДОБРИ АЗИЛ, СЕ ПОФАЛИ ИЗБЕГАНИОТ ГРУЕВСКИ НА ФЕЈСБУК

УНГАРИЈА МИ ОДОБРИ АЗИЛ, СЕ ПОФАЛИ ИЗБЕГАНИОТ ГРУЕВСКИ НА ФЕЈСБУК

Избеганиот осуден премиер Никола Груевски пред малку преку Фејсбук соопшти дека Унгарија одговорила позитивно на неговото барање за добивање политички ...
БАРАЊЕТО ЗА ЕКСТРАДИЦИЈА НА ГРУЕВСКИ НА 800 СТРАНИЦИ ПРАТЕНО ДО УНГАРИЈА

БАРАЊЕТО ЗА ЕКСТРАДИЦИЈА НА ГРУЕВСКИ НА 800 СТРАНИЦИ ПРАТЕНО ДО УНГАРИЈА

Министерството за правда го испрати барањето за екстрадиција на избеганиот осуден експремиер Никола Груевски до министерството за правда на Унгарија. ...
ГРУЕВСКИ СЕ ПОВИКАЛ НА АБОЛИЦИЈАТА НА ИВАНОВ ВО БАРАЊЕТО ЗА АЗИЛ ВО УНГАРИЈА

ГРУЕВСКИ СЕ ПОВИКАЛ НА АБОЛИЦИЈАТА НА ИВАНОВ ВО БАРАЊЕТО ЗА АЗИЛ ВО УНГАРИЈА

Избеганиот осуден експремиер Никола Груевски се повикал на аболицијата на претседателот Ѓорге Иванов во барањето за азил пред унгарските власти, објав ...
АКО ИМА ОДЛУКА ЗА АЗИЛОТ НА ГРУЕВСКИ, ПРОЦЕДУРАТА ЈА ПОЧНАЛ ПРЕД ДА ИЗБЕГА ВО УНГАРИЈА

АКО ИМА ОДЛУКА ЗА АЗИЛОТ НА ГРУЕВСКИ, ПРОЦЕДУРАТА ЈА ПОЧНАЛ ПРЕД ДА ИЗБЕГА ВО УНГАРИЈА

Ако Унгарија веќе има донесено одлука за азил за осудениот експремиер Никола Груевски, како што утринава објавија унгарски медиуми, тогаш таа е претхо ...
УСЛОВИТЕ ВО МАКЕДОНСКИТЕ ЗАТВОРИ ТРЕБА ДА БИДАТ ЗЕМЕНИ ПРЕДВИД, ВЕЛАТ ОД КАБИНЕТОТ НА ОРБАН ЗА БАРАЊЕТО ЗА АЗИЛ НА ГРУЕВСКИ

УСЛОВИТЕ ВО МАКЕДОНСКИТЕ ЗАТВОРИ ТРЕБА ДА БИДАТ ЗЕМЕНИ ПРЕДВИД, ВЕЛАТ ОД КАБИНЕТОТ НА ОРБАН ЗА БАРАЊЕТО ЗА АЗИЛ НА ГРУЕВСКИ

Гергели Гулаш, шеф на кабинетот на унгарскиот премиер Виктор Орбан Гергели, вели дека треба да се земат предвид и условите во македонските затвори, ка ...
БАРАЊЕТО ЗА ЕКСТРАДИЦИЈА НА ГРУЕВСКИ ЌЕ БИДЕ ИСПРАТЕНО ДО УНГАРИЈА НЕЗАВИСНО ДАЛИ ИМА ИЛИ НЕМА ОДЛУКА ЗА АЗИЛ, КАЖА МИНИСТЕРКАТА ЗА ПРАВДА ДЕСКОСКА

БАРАЊЕТО ЗА ЕКСТРАДИЦИЈА НА ГРУЕВСКИ ЌЕ БИДЕ ИСПРАТЕНО ДО УНГАРИЈА НЕЗАВИСНО ДАЛИ ИМА ИЛИ НЕМА ОДЛУКА ЗА АЗИЛ, КАЖА МИНИСТЕРКАТА ЗА ПРАВДА ДЕСКОСКА

Барањето за екстрадиција на избеганиот осуден експремиер Никола Груевски е подготвено и очекуваме денес или утре да биде испратено во Унгарија без раз ...
НА ГРУЕВСКИ МУ СЛЕДУВА СПЕЦИЈАЛЕН ТРЕТМАН ЗАТОА ШТО 10 ГОДИНИ БИЛ ПРЕМИЕР, ВЕЛАТ УНГАРСКИТЕ ВЛАСТИ, ОПОЗИЦИЈАТА ПОБАРА АНКЕТНА КОМИСИЈА ЗА СЛУЧАЈОТ

НА ГРУЕВСКИ МУ СЛЕДУВА СПЕЦИЈАЛЕН ТРЕТМАН ЗАТОА ШТО 10 ГОДИНИ БИЛ ПРЕМИЕР, ВЕЛАТ УНГАРСКИТЕ ВЛАСТИ, ОПОЗИЦИЈАТА ПОБАРА АНКЕТНА КОМИСИЈА ЗА СЛУЧАЈОТ

Во унгарскиот парламент, Балаш Орбан, државен секретар во кабинетот на премиерот Виктор Орбан, кажа дека осудениот Никола Груевски добива специјален т ...
1 2 3 4 5 6 30 / 56 НАПИСИ