Таг: балерина

БАЛЕРИНА ОД БОЉШОЈ ТЕАТАР СИМБОЛИЧНО ЗАГИНА ЗА СПАС НА ОХРИД, НА ПРОТЕСТНИОТ ЕКО ПЕРФОРМАНС

БАЛЕРИНА ОД БОЉШОЈ ТЕАТАР СИМБОЛИЧНО ЗАГИНА ЗА СПАС НА ОХРИД, НА ПРОТЕСТНИОТ ЕКО ПЕРФОРМАНС

Балерината Елена Гарсија од рускиот Бољшој театар вчера симболично загина на протестниот еко перформанс за заштита на Охрид пред општинската зграда, с ...
ПОЧИНА БАЛЕРИНАТА ВЕРА БРАНЃОЛИЦА

ПОЧИНА БАЛЕРИНАТА ВЕРА БРАНЃОЛИЦА

Балерината Вера Бранѓолица, една од основоположниците македонската балетска сцена почина денес на 82 години. Родена е во Скопје во 1936 година и од ...
2 / 2 НАПИСИ