Таг: балони

НА УРНАТИНИТЕ ВО ТУРЦИЈА СЕ ЗАКАЧУВААТ БАЛОНИ ВО ЧЕСТ НА ДЕЦАТА КОИ ЗАГИНАА ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ

НА УРНАТИНИТЕ ВО ТУРЦИЈА СЕ ЗАКАЧУВААТ БАЛОНИ ВО ЧЕСТ НА ДЕЦАТА КОИ ЗАГИНАА ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ

Две недели по катастрофалниот земјотрес во Турција и Сирија, бројот на загинати надмина 46.000 и турските спасувачи кажаа дека ќе ја продолжат потрага ...
НЕ ЗНАЕМЕ ШТО СЕ СОБОРЕНИТЕ ЛЕТАЛА, НО НЕМА ДОКАЗИ ЗА ВОНЗЕМСКИ АКТИВНОСТИ, КАЖА БЕЛАТА КУЌА

НЕ ЗНАЕМЕ ШТО СЕ СОБОРЕНИТЕ ЛЕТАЛА, НО НЕМА ДОКАЗИ ЗА ВОНЗЕМСКИ АКТИВНОСТИ, КАЖА БЕЛАТА КУЌА

Трите летечки предмети што американската војска ги собори над Северна Америка во изминатите денови можеби не се шпионски балони, како оној што беше со ...
САД ГО СОБОРИЈА ЧЕТВРТИОТ ЛЕТЕЧКИ ПРЕДМЕТ НАД СЕВЕРНА АМЕРИКА ЗА ОСУМ ДЕНА

САД ГО СОБОРИЈА ЧЕТВРТИОТ ЛЕТЕЧКИ ПРЕДМЕТ НАД СЕВЕРНА АМЕРИКА ЗА ОСУМ ДЕНА

Американски борбен авион собори уште еден неидентификуван летечки објект во четврта таква операција овој месец. Претседателот Џо Бајден го нареди него ...
САД ВЕЛАТ ДЕКА ДВАТА СОБОРЕНИ ЛЕТЕЧКИ ОБЈЕКТИ БИЛЕ БАЛОНИ

САД ВЕЛАТ ДЕКА ДВАТА СОБОРЕНИ ЛЕТЕЧКИ ОБЈЕКТИ БИЛЕ БАЛОНИ

САД веруваат дека летечките објекти соборени над САД и Канада во петокот и саботата се балони, според лидерот на мнозинството во Сенатот Чак Шумер. Дв ...
500 ЗЛАТНИ БАЛОНИ ЛЕТНАА НА ПЛОШТАД МАКЕДОНИЈА ЗА ПОДДРШКА НА ДЕЦАТА БОЛНИ ОД РАК

500 ЗЛАТНИ БАЛОНИ ЛЕТНАА НА ПЛОШТАД МАКЕДОНИЈА ЗА ПОДДРШКА НА ДЕЦАТА БОЛНИ ОД РАК

Под мотото „Убаво е да си херој“, 500 волонтери денес на Плоштадот Македонија пуштија 500 златни балони во чест на децата кои се лекуваат од малигните ...
БИТОЛЧАНИ ЗАКАЧИЈА БАЛОНИ СО ЖЕЛБИ ЗА ЧИСТ ВОЗДУХ НА НОВОГОДИШНАТА ЕЛКА ПРЕД ОПШТИНАТА

БИТОЛЧАНИ ЗАКАЧИЈА БАЛОНИ СО ЖЕЛБИ ЗА ЧИСТ ВОЗДУХ НА НОВОГОДИШНАТА ЕЛКА ПРЕД ОПШТИНАТА

Балони со испишани пораки „Сакаме да дишеме“, „Чист воздух“ и други поврани со аерозагадувањето, на новогодишната елка пред општинската зграда во Бито ...
ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА СО ШАРЕНИ ЧАДОРИ

ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА СО ШАРЕНИ ЧАДОРИ

Антивладините демонстранти, на чело со борците, стигнаа пред Собрание. Скандираат „Робија, робија“, „Оставка, оставка“. Почна да врне, но дождот не ги ...
7 / 7 НАПИСИ