Таг: банкрот

1 2 10 / 14 НАПИСИ
ЦРНА ГОРА ПРЕД БАНКРОТ ОТКАКО СЕ ЗАДОЛЖИ КАЈ КИНА ЗА ИЗГРАДБА НА АВТОПАТОТ ШТО НЕ ВОДИ НИКАДЕ

ЦРНА ГОРА ПРЕД БАНКРОТ ОТКАКО СЕ ЗАДОЛЖИ КАЈ КИНА ЗА ИЗГРАДБА НА АВТОПАТОТ ШТО НЕ ВОДИ НИКАДЕ

Автопатот што се заканува да ја банкротира црногорската економија почнува на ридовите во околината на Подгорица, а засега завршува во зафрлен планинск ...
ШЕКСПИРОВИОТ ГЛОБ ТЕАТАР ПОБАРА ИТНА ПОМОШ ЗА ДА СЕ СПАСИ ОД БАНКРОТ

ШЕКСПИРОВИОТ ГЛОБ ТЕАТАР ПОБАРА ИТНА ПОМОШ ЗА ДА СЕ СПАСИ ОД БАНКРОТ

Шекспировиот Глоб театар побара итна финансиска помош со цел да избегне банкрот поради уништувачките ефекти на пандемијата на коронавирусот. Култни ...
„АДРИЈА ЕРВЕЈС“ БАНКРОТИРАШЕ, НА ПОСЛЕДНИОТ ЛЕТ ГИ ВРАТИ СЛОВЕНЕЧКИТЕ ОДБОЈКАРИ ОД ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО

„АДРИЈА ЕРВЕЈС“ БАНКРОТИРАШЕ, НА ПОСЛЕДНИОТ ЛЕТ ГИ ВРАТИ СЛОВЕНЕЧКИТЕ ОДБОЈКАРИ ОД ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО

Словенечкиот авиопревозник „Адрија ервејс“ денеска и официјално прогласи банкрот поради финансиски проблеми и ги откажа сите летови. „Менаџментот ј ...
ПРОПАДНА НАЈСТАРАТА ТУРИСТИЧКА КОМПАНИЈА НА СВЕТОТ „ТОМАС КУК“, 150.000 ЛУЃЕ ВЕДНАШ МОРА ДА СЕ ВРАТАТ ОД ОДМОР

ПРОПАДНА НАЈСТАРАТА ТУРИСТИЧКА КОМПАНИЈА НА СВЕТОТ „ТОМАС КУК“, 150.000 ЛУЃЕ ВЕДНАШ МОРА ДА СЕ ВРАТАТ ОД ОДМОР

„Томас Кук“, најстарата туристичка компанија на светот, и официјално банкротираше и веднаш престанува со работа. Британската агенција за цивилно возду ...
„АДРИЈА ЕРВЕЈС“ ЌЕ ПРОПАДНЕ ДО ЗИМА АКО НЕ ПРОНАЈДЕ СТРАТЕШКИ ПАРТНЕР

„АДРИЈА ЕРВЕЈС“ ЌЕ ПРОПАДНЕ ДО ЗИМА АКО НЕ ПРОНАЈДЕ СТРАТЕШКИ ПАРТНЕР

„Адрија ервејс“, поранешниот национален авиопревозник на Словенија, се соочува со колапс само три години откако беше приватизирана, кога доби германск ...
ДИПЛОМАТСКИОТ ПАСОШ НА БЕКЕР Е ФАЛСИФИКАТ, ОБЈАВИ ЦЕНТРАЛНОАФРИКАНСКАТА РЕПУБЛИКА

ДИПЛОМАТСКИОТ ПАСОШ НА БЕКЕР Е ФАЛСИФИКАТ, ОБЈАВИ ЦЕНТРАЛНОАФРИКАНСКАТА РЕПУБЛИКА

Централноафриканската Република соопшти дека дипломатскиот пасош за кој тениската легенда Борис Бекер тврди дека му дава право на имунитет во постапка ...
ЗА ДА ИЗБЕГНЕ БАНКРОТ, БЕКЕР СЕ ПОВИКА НА ДИПЛОМАТСКИ ИМУНИТЕТ ВО ЦЕНТРАЛНОАФРИКАНСКА РЕПУБЛИКА

ЗА ДА ИЗБЕГНЕ БАНКРОТ, БЕКЕР СЕ ПОВИКА НА ДИПЛОМАТСКИ ИМУНИТЕТ ВО ЦЕНТРАЛНОАФРИКАНСКА РЕПУБЛИКА

Тениската легенда Борис Бекер се повика на дипломатски имунитет како новоназначен амбасадор во Централноафриканска Република, за да избегне банкрот. ...
НИКИ ЛАУДА ПОВТОРНО ЈА КУПИ СВОЈАТА БАНКРОТИРАНА АВИОКОМПАНИЈА „ФЛАЈ НИКИ“, ГИ ПОБЕДИ БРИТИШ ЕРВЕЈС И ИБЕРИЈА

НИКИ ЛАУДА ПОВТОРНО ЈА КУПИ СВОЈАТА БАНКРОТИРАНА АВИОКОМПАНИЈА „ФЛАЈ НИКИ“, ГИ ПОБЕДИ БРИТИШ ЕРВЕЈС И ИБЕРИЈА

Легендата на Формула 1 Ники Лауда повторно го купи банкротираниот австриски авиопревозник „Флај Ники“, што го основа пред 15 години, за потоа да ги пр ...
НЕ СЕ ЧУВСТВУВАМ КАКО ГЕРМАНЕЦ, САКАМ ДА МЕ ПОГРЕБАТ ВО ВИМБЛДОН, ВЕЛИ ТЕНИСКАТА ЛЕГЕНДА БОРИС БЕКЕР

НЕ СЕ ЧУВСТВУВАМ КАКО ГЕРМАНЕЦ, САКАМ ДА МЕ ПОГРЕБАТ ВО ВИМБЛДОН, ВЕЛИ ТЕНИСКАТА ЛЕГЕНДА БОРИС БЕКЕР

Поранешниот германски тенисер Борис Бекер вели дека веќе не се чувствува како Германец и дека сака да биде погребан, како што тој кажа, во неговиот до ...
ПО ЕР БЕРЛИН, ЛУФТХАНЗА ЈА КУПУВА И АЛИТАЛИЈА

ПО ЕР БЕРЛИН, ЛУФТХАНЗА ЈА КУПУВА И АЛИТАЛИЈА

Како што се ближи крајниот рок за доставување понуди за купување на Алиталија, весникот „Кориере дела сера“ објави дека Луфтханза ќе го преземе банкро ...
1 2 10 / 14 НАПИСИ