Таг: бараж

ФУДБАЛЕРИТЕ ГИ ДОБИЈА СИТЕ МОЖНИ ПРОТИВНИЦИ ОД БАРАЖОТ ЗА СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО, МЕЃУ НИВ И ЕВРОПСКИОТ ПРВАК ИТАЛИЈА

ФУДБАЛЕРИТЕ ГИ ДОБИЈА СИТЕ МОЖНИ ПРОТИВНИЦИ ОД БАРАЖОТ ЗА СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО, МЕЃУ НИВ И ЕВРОПСКИОТ ПРВАК ИТАЛИЈА

Македонската фудбалска репрезентација ги дозна сите можни противници во плејофот за пласман на Светското првенство во Катар, откако синоќа се комплети ...
ПОРТУГАЛИЈА И ШВЕДСКА МЕЃУ МОЖНИТЕ ПРОТИВНИЦИ НА МАКЕДОНИЈА ВО БАРАЖОТ ЗА СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО

ПОРТУГАЛИЈА И ШВЕДСКА МЕЃУ МОЖНИТЕ ПРОТИВНИЦИ НА МАКЕДОНИЈА ВО БАРАЖОТ ЗА СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО

Португалија со Кристијано Роналдо и Шведска со Златан Ибрахимовиќ се меѓу можните противници на македонската фудбалска репрезентација во плејофот за п ...
ФФМ ПОБАРА ОД УЕФА ДА ГО ОДЛОЖИ МЕЧОТ МАКЕДОНИЈА-КОСОВО

ФФМ ПОБАРА ОД УЕФА ДА ГО ОДЛОЖИ МЕЧОТ МАКЕДОНИЈА-КОСОВО

Фудбалската федерација на Македонија и официјално побара одложување на натпреварот со Косово, откако со новите мерки на Владата против ширењето на кор ...
3 / 3 НАПИСИ