Таг: бавчи

НЕ ГИ ПОЛЕВАЈТЕ БАВЧИТЕ И НИВИТЕ СО ВОДАТА ЗА ПИЕЊЕ, АПЕЛИРААТ ОД СКОПСКИ „ВОДОВОД“

НЕ ГИ ПОЛЕВАЈТЕ БАВЧИТЕ И НИВИТЕ СО ВОДАТА ЗА ПИЕЊЕ, АПЕЛИРААТ ОД СКОПСКИ „ВОДОВОД“

ЈП „Водовод и канализација“ апелира граѓаните рационално и внимателно да ја користат водата за пиење. Од таму нагласуваат граѓаните непотребно да не ј ...
БИТОЛЧАНИ ПОЛЕВААТ БАВЧИ И ДВОРОВИ, МОЖЕ ДА СНЕМА ВОДА ЗА ПИЕЊЕ

БИТОЛЧАНИ ПОЛЕВААТ БАВЧИ И ДВОРОВИ, МОЖЕ ДА СНЕМА ВОДА ЗА ПИЕЊЕ

Рекордна потрошувачка на вода беше регистрирана викендот во Битола кога беа измерени 40 степени Целзиусови. Од јавното претпријатие „Водовод“ соопштиј ...
2 / 2 НАПИСИ